بهترین شغل مناسب من چیست؟

شغل مناسب من

احتمالا بارها این سوال در ذهن شما هم نقش بسته است که، شغل مناسب من چیست و یا چه شغلی را می توانم بهتر انجام دهم.  پاسخ به سوال اینکه چه شغلی مناسب شماست و یا شما چه کاری را می توانید بهتر انجام دهید ساده نیست. در ذهن ما تمایل به انجام یک شغل خاص وابسته به افکار، احساسات و رفتار و تمایلات ما است. ما در واقع شغلی را دوست داریم که متناسب با تیپ شخصیتمان باشد.

از این رو ممکن است یافتن یک شغل از ما ماه ها و یا سال ها زمان بگیرد. به همین دلیل است که بسیاری از جوانان مدت بسیار زیادی است درگیر یافتن شغل مناسبشان هستند.

برای یافتن شغل مناسب خود در این مقاله همراه ما باشید، تا بتوانید شغل متناسب با تیپ شخصیتتان را بیابید. در ابتدا باید تیپ شغلی خود را بیابید تا بتوانید به درستی برای حرفه آینده تان تصمیم گیری کنید.

البته باید این موضوع را هم در نظر گرفت که تمام مشاغل هرچه که باشند نیاز به آموختن و انجام مهارت های خاصی دارند، هر چند این مهارت ها عملی و یا نیازمند تفکر قوی آکادمیک هستند، در مجموع برای هر شغل، فردی متناسب با ویژگی های آن وجود دارد.

تست شغل مناسب من

احتمالا بارها شغلی را پیدا کرده اید اما بعد از مدتی گفته اید این شغل مناسب من نیست. بله این جمله کاملا درست است، بسیاری از مشاغل متناسب با روحیه شما نیستند. برای موفقیت در ابتدا شما باید تیپ شخصیتی شغلی خود را بیابید. انتخاب شغل مناسب، باعث می شود شما از کار خود رضایت کامل داشته باشید و به عبارتی انتخاب شغل مناسب، رضایت شغلی به همراه دارد. اما چگونه بدانیم چه شغل هایی را می توانیم بهتر انجام دهیم؟

تست رغبت شغلی هالند به شما کمک میکند تا بتوانید در این باره بهترین تصمیم را بگیرید.

ورزشی برای اشخاص ورزشکار

شغل حوزه ورزشیاگر شما یک فرد ورزشی هستید قطعا تیپ شخصیتان به این صورت است: پرهیجان، خوش اندام و سالم هستید. چرا که شما به جای دراز کشیدن جلوی تلویزیون ترجیح می دهید بدوید و به جای خوردن خوراکی های مختلف ترجیح می دهید ورزش کنید و در حقیقت زندگی شما در ورزش و انرژی خلاصه می شود و حتما صاحب دوستان ورزشکار زیادی هستید. اما سوال شما در اینجا این است که شغل مناسب من با تیپ ورزشی چیست؟

شما می توانید شغل هایی که مرتبط با حوزه ورزشی و تربیت بدنی هستند را به خوبی انجام دهید. البته اگر فقط به دنبال کسب عنوان قهرمانی نیستید بدون شک برای شما شغل های زیادی در این حوزه وجود دارد. مانند: مشاغل ورزشی، فیزیوتراپیست یا درمانگر ورزشی، مربی گری ورزشی، معلم ورزش و غیره…

عددی و محاسباتی برای شخصیت های دارای انرژی مثبت و فعال ریاضی

شغل حسابداریعددی و محاسباتی یا همان ریاضی که کلمه ای با انرژی منفی و نامطلوب برای برخی از افراد و به عکس این قضیه وسیله ای انرژی بخش برای مغز و ذهن برخی افراد دیگر تلقی می شود. اگر شما از جمله افرادی هستید که که به اعداد و ارقام و محاسبات آن علاقه مند هستید و از انجام این کار لذت می برید و در ذهن شما توانایی بررسی و رسیدگی مجموعه زیادی از داده ها وجود دارد مشاغل حسابرسی و حسابداری و در کل مشاغل محاسبات عددی برای شما مناسب و همین مشاغل محاسباتی به شما پیشنهاد می گردد.

شغل هایی مانند شغل های بانک، حسابدار و حسابرس، مامور خرید، بورس باز و تحلیل گر مالی، معلم ریاضی و غیره… مناسب تیپ شخصیتی شما هستند.

مشاغل اجتماعی و برون گرا برای شخصیت های پر انرژی

شاید شخصیت و رفتار شما مثال افرادی است که همیشه انرژی دهنده و نقطه مرکز توجه در مراسم و مهمانی ها هستید. آیا شما از جمله افرادی هستید که دوستانتان برای تثبیت آرامش خود و وقتی که نیاز به صحبت دارند با شما تماس می گیرند؟

 این گونه به نظر می رسد که شخصیت برخی افراد نشان گر به دنیا پا گذاشتن آنان برای صحبت با دیگران است و این که درگیر کارهای آنان شوند. شغل های بسیاری برای این افراد موجود می باشد که دارای تناسب با شخصیت شان است. مانند مشاغل اجتماعی و فعال فروش، روابط عمومی، مسئول پذیرش، خرده فروشی، مهماندار هواپیما، خدمات مشتری و خدمات پشتیبانی نرم افزاری و غیره…

شغل مناسب شخصیت های آکامیک و علمی

شغل مناسب پژوهشگراناگر در شخصیت و رفتار شما علاقه مندی به محیط دانشگاه وجود دارد به گونه ای که هیچ وقت دوست ندارید این محیط را ترک کنید و همواره عاشق تحقیق و مطالعه هستید و در زمینه علمی دارای استعداد خوب و بی نظیری هستید، این یک از ویژگی های  شخصیتی  شما محسوب می شود، که نباید آن را نادیده بگیرید.

البته برخی از مشاغل فوق العاده در حوزه آکادمیک برای شما وجود دارد که شاید تا به حال تعدادی از آن ها حتی به فکر شما هم نرسیده باشد. شغل هایی مانند: معلمی یا مدرس، سیاستمدار، وکیل، کتابدار، محقق و یا پژوهشگر و غیره…

شغل های مناسب برای شخصیت هایی عمل گرا و فنی

شغل مناسب افراد فنیبرخی از افراد وجود دارند که شخصیت شان به گونه ای است که از کارهای فیزیکی و فنی لذت می برند مانند کار کوچکی چون عوض کردن فیوز برق و یا ساختن یک کابینت.

این شخصیت های عمل گرا و فنی مورد نیاز بسیاری از سازمان ها و شرکت ها می باشند. مشاغل بسیاری برای این شخصیت ها مانند: مامور نیروی انتظامی، لوله کش، برق کار، آتش نشان، آشپز و غیره… وجود دارد

شخصیت هایی فداکار و مراقبت کننده

شخصیت هایی فداکار و مراقبت کنندهشما فردی علاقه مند به آرامش دادن به دیگران و موجب فراهم کردن آسایش دیگران هستید. در شخصیت شما حسی مراقبت کننده و دارای یک ویژگی حمایت گری هستید. رفتار شما به گونه ای است که خانواده و دوستان تان در هنگام سختی و مشکلات پیش شما می آیند.

این شخصیت های مراقبت کننده، نقش مهمی را در جهان هستی ایفا می کنند. شغل هایی پر ارزش برای شما در برای این تیپ شخصیتی وجود دارد. مشاغلی مانند: مددکار، کارمند سازمان خیریه، کارکنان بخش سلامت، حلال احمر، درمان گر و مشاور و غیره…

شخصیت های خلاق

شغل مناسب افراد فنیدر شخصیت شما فردی ایده پرداز وجود دارد شما فردی با فکر و اندیشه خلاق هستید و همواره به چیزهای جدید فکر می کنید و به سادگی کارهای جدید انجام می دهید. شما می توانید فردی هنرمند، نویسنده و یا حتی مبتکر و کارآفرین باشید. اما شاید برایتان سوال باشد شغل مناسب من که فردی خلاق هستم فقط در کارهای هنری خلاصه می شود؟

در پاسخ باید بگویم خیر، جهان در هر شغل و کسب و کاری نیازمند افراد خلاق می باشد. آن چه که مهم و دارای اهمیت است؛ همیشه در دنیای رقابت ایده های بهتر عامل پیروزی می باشند. مشاغل مهم این شخصیت ها: آهنگ ساز، نوازنده، طراح مد و لباس، آرایشگر، روزنامه نگار، نویسنده و سردبیر، طراح و متخصص تبلیغات و بازاریابی و غیره…

سخن پایانی

در نهایت شخصیت افراد به گونه ای است که در آن مقداری قدرت و ضعف در هر زمینه ای وجود دارد اما آن چه که مد نظر ما است همان خصوصیات شخصیتی و برجسته افراد است که شما می توانید با توجه به این خصوصیات برجسته شغل نهایی و مورد نظری که بهتر می توانید انجام دهید را پیدا کنید.

و در آخر شغل مناسب شما چیست؟

“اینجا کلیک کنید.”

دسته بندی : استخدامی و شغلی, منابع انسانی

مطالب مرتبط

تازه‌های امروز

آزمون‌های مرتبط با این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

با شرکت در تست رایگان رغبت شغلی هالند و صرف حدود 5 دقیقه وقت، شغل مناسب خود را بیابید.