احساسی ها در تست شخصیت شناسی mbti

احساسی ها در تست شخصیت شناسی mbti

افراد احساسی در تست mbti معیار تصمیم گیری شان دوست دارم دوست ندارم است. فرد احساسی همدل و مهربان است در کارهایشان از عواطف و احساسات در همه کارها صحبت می کنند. برای شما احساسی ها اولویت ادب است نه صداقت. اگر شما از افراد احساسی انتقاد کنید سریعا بهم می ریزند. تصمیماتی که این افراد برای دوستانشان می گیرند با تصمیماتی که برای غریبه ها می گیرند تفاوت می کند.

احساسی ها در تست mbti به دنبال خوب و بد هستند. برای مثال می گویند فلانی چقدر آدم خوبیه و … . این افراد با شما رو دربایستی دارند بعضی حرف ها را به شما نمی توانند بزنند. در ابراز مخالفت با شما سخت می گیرند(مخالفت کردن برایشان سخت است). این افراد در برابر انتقاد کم طاقت هستند و همچنین خودشان هم معمولا انتقاد نمی کنند. این افراد استاد هماهنگی با دیگران هستند. احساسی ها عاشق همدردی با دیگران هستند و همچنین این افراد تلاش می کنند تا همه را راضی نگه دارند.

جهت مطالعه بیشتر و شروع تست MBTI اینجا کلیک کنید.

زبان بدن افراد احساسی Feelers Body Language

افراد احساساتی معمولاً همیشه لبخند می‌زنند یا اخم می‌کنند و زبان بدن قابل رویت تری دارند. احساسی ها وقتی خوشحال یا هیجان‌زده می‌شوند معمولاً سریع لبخند می‌زنند و هنگامی که ناراحت یا وحشت‌زده هستند می‌توان رنج و ناراحتی را در زبان بدن و در وجود آن‌ها احساس کرد. و این مورد در برونگرا های احساسی بیشتر از درون گراهای احساسی است.افراد احساسی بخاطر اینکه در هنگام خوشحالی و ناراحتی زیاد می خندند و یا زیاد ناراحت می شوند   فعالیت صورت آن ها زیاد است، دور چشمان آن ها در مقایسه با افراد دیگر بیشتر چروک می شود.

تمایل افراد احساساتی به نزدیکی و صمیمیت و تماس بدنی سبب می‌شود آن‌ها حرکاتی مثل بغل کردن پشت شانه زدن یا انداختن دست دور گردن دوستانشان را بیشتر از افراد متفکر انجام بدهند.

نحوه تعاملات اجتماعی، علایق و سرگرمی‌های افراد احساسی

افراد احساسی در ارتباط با دیگران رفتاری گرم و دوستانه تر دارند. همچنین برون گرایان احساساتی نیز اینگونه هستند. شما احساساتی ها دوست دارید همیشه دیگران را خشنود کنید و به شکل طبیعی از احساسات دیگران مطلع هستید. شما برای خشنود کردن دیگران همه کار می کنید تا جایی که ممکن است برای خشنود کردن دیگران به دردسر بیفتند. اما احساسی ها این رفتارهای خود را فداکاری به حساب نمی آورند. احساسی ها واقعا در بسیاری از مواقع نیازهای دیگران را مقدم بر نیازهای خود می شمارند.

همچنین، احساسی‌ها در مورد زندگی شخصی خود راحت‌تر اطلاعات می‌دهند؛ از نشان دادن عکس‌ها و نقاشی فرزندان خود گرفته تا در میان گذاشتن احساساتشان با دیگران. همین وضعیت در افراد برون‌گرا نیز وجود دارد و برون‌گراهای احساساتی خیلی شدیدتر اطلاعات زندگی شخصی خود را برای همگان آشکار می‌کنند.افراد احساساتی در انتخاب هدیه مناسب برای دیگران خیلی فکر می‌کنند و حتی ممکن است برای قدردانی از هدیه‌ای که دریافت کردند به‌سرعت یادداشت تشکر ارسال کنند. همچنین آن‌ها برای خوشبختی و رفاه دیگران واقعاً دل می‌سوزانند و اغلب می‌توان آن‌ها را در حال انجام کارهایی مثل عیادت از سالخوردگان، بستگان یا دوستان دید که در بستر بیماری هستند. شنیدن مسائل و مشکلات دیگران و ارائه کمک به آن‌ها از جمله کارهایی است که افراد احساساتی انجام می‌دهند؛

فعالیت های مناسب افراد احساسی

  • کاری که نیاز به ارتباطات عاطفی دارد
  • کاری که حالشان در آن کار خوب باشد
  • کارهای غیر رقابتی
  • کارهای عام المنفعه و نیازبه همدردی و کسب رضایت افراد ناراضی
دسته بندی : تیپ شخصیتی mbti
برجسب‌ها : تیپ شخصیتی MBTI

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.