تفکری در تست شخصیت شناسی mbti

تفکری در تست شخصیت شناسی mbti

افراد متفکر در تست mbti همه چیزرا در سود و زیان می بینند، متفکرها ارتباطاتشان بر اساس عقل و منطق است. این افراد بیشتر درباره مفید بودن کار صحبت میکنند. افراد متفکر قدرت تجزیه و تحلیل اطلاعاتشان بالا است. این افراد خیلی با شما تعارف ندارند و بسیار رک هستند به همین خاطر شما می توانید از انتقاد آن ها در پیشرفت کارها استفاده کنید. بنای متفکر ها اندیشه و تفکرات آدم ها است و آن ها از آدم ها باهوش خوششان می آید.

برای این افراد اجرای عدالت مهم تر از رفاقت است.حتی حاضر است مثلا پدر ومادر خودش را در مقابل داماد خانواده محکوم کند(اگر حق با داماد باشد). همچنین کمتر تحت تاثیر عواطف و احساسات قرار می گیرند و به نظر سر سخت و بدون انعطاف هستند، چون همه چیز دو دو تا چهارتایی است. برای متفکرها صداقت مهم تر از رعایت ادب است. این افراد همیشه منطقی و منصف هستند. از تفکر این افراد می توانید در سمت سوم شخص استفاده کنید زیرا شما که تفکری هستید تفکر سومین شخص دارید.

به شدت انتقادگرا هستند(دیگران را نقد می کنند)، پذیرای انتقاد شما هم هستند(اگراز آنها نقد کنید ناراحت نمی شوند) هدفشان از انتقاد کردن اصلاح کردن است(میخواهند طرفشان به نتیجه درستی برسد).

جهت مطالعه بیشتر و شروع تست MBTI اینجا کلیک کنید.

زبان بدن افراد متفکر Thinkers Body Language

زبان بدن در تیپ شخصیتی تفکری

زبان بدن در افراد متفکر معمولا مشخص و قابل پیش بینی نیست. آن ها هنگامی که خیلی خوشحال می شوند و یا خیلی ناراحت و هیجان زده می شوند زبان بدن متفاوتی دارند. افراد متفکر در ارتباط برقرار کردن حسی عمل نمی کنند. یعنی هنگام دید و بازدید به دست دادن بسنده می کند و زیاد به بغل کردن و … علاقه ای ندارند.

افراد متفکر معمولاً هنگام حرف زدن کار جالبی انجام می‌دهند؛ آن‌ها تعداد نکاتی را که می‌خواهند مطرح کنند اعلام، سپس شماره نکته را ذکر می‌کنند؛ مثلاً وقتی می‌گویند سه دلیل برای این کار وجود دارد اولاً بهترین زمان … ثانیاً به این دلیل… ثالثاً بهترین شخص… آن‌ها هربار نکته‌ای را مطرح می‌کنند، آن را با انگشتان خود می‌شمارند، از انگشت اشاره شروع می‌کنند و هر تعداد لازم باشد به آن اضافه می‌کنند.

نحوه تعاملات اجتماعی، علایق و سرگرمی‌های افراد متفکر

افراد متفکر در مقایسه با دیگران رفتاری سرد و جدی دارند. افراد متفکر علاقه ندارند احساس خود را با کسی در میان بگذارند، حتی با کسانی که به‌خوبی آن‌ها را می‌شناسند؛ مانند اعضای خانواده و دوستان نزدیک.
البته، منظور این نیست که متفکرها به کسی نیاز ندارند و به دیگران کمک نمی‌کنند بلکه ممکن است آن‌ها کمتر متوجه شوند فردی به کمک نیاز دارد، به‌ویژه هنگامی‌که کسی به حمایت عاطفی نیاز داشته باشد. کارهای مهربانانه‌ای که افراد متفکر انجام می‌دهند معمولاً ماهیتی غیرشخصی دارد؛ مثلاً کمک به دیگران برای حل مسئله‌ای خاص مانند حل اختلاف بر سر صورت‌حساب مالی یا انجام کمک در مباحث تجاری به دوستان و آشنایان.

فعالیت های مناسب افراد متفکر

  • در محیط رقابتی موفق ترند
  • کاری که سود مالی آن مشخص است
  • کار تحقیقاتی،پروژه ای
  • کارمدیریتی
  • کار قضاوت و داوری
دسته بندی : تیپ شخصیتی mbti
برجسب‌ها : تیپ شخصیتی MBTI

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.