قضاوت کننده در تست شخصیت شناسی mbti

قضاوت کننده در تست شخصیت شناسی mbti

افراد قضاوت کننده و یا داوری کننده در mbti کسانی هستند که همه کارهایشان را از قبل برنامه ریزی می کنند. قضاوت کننده ها ترجیح می دهند درباره موضوعات سریع تصمیم بگیرند و اجرا کنند. اگر کارهایشان جا به جا شود به هم می ریزند و عصبانی می شوند. این افراد در خانه و محل کارشان همه چیز سر جایش است و همچنین پیش از شروع پروژه همه نیازها را نگاه می کند.

افراد با تیپ قضاوت کننده در تست mbti همه کارهایشان را برنامه ریزی شده و در یک چارچوب و مقرراتی انجام می دهند. این افراد پروژه ها را با هم قاطی نمی کنند و هر پروژه را تا آخر انجام می دهند و بعد سراغ پروژه بعدی می روند. استراحتشان بعد از کارشان است و همیشه تسلط کامل بر روی کار و پروژه شان دارند. تصمیم گیری سریع در کار دارند در صورتی که کار منظم و مرتب باشد نه در زمان و شرایط بحرانی.

این افراد همیشه به دنبال ساختار و نظم هستند. این افراد از غافلگیر شدن و سورپرایز شدن متنفرند. آن ها همیشه تمام تمرکزشان روی وظایفی است که به آن ها سپرده شده است.

جهت مطالعه بیشتر و شروع تست MBTI اینجا کلیک کنید.

زبان بدن افراد قضاوت کننده Judgers Body Language

قضاوت کننده در تست شخصیت شناسی mbti

زبان بدن افراد قضاوت‌گرا معمولاً تند و چالاک بوده و این افراد به شیوه مکانیکی راه می‌روند. حالت بدن قضاوت‌گراها اغلب شق ‌و رق است. قضاوت‌گراها اغلب لباس‌های رسمی می‌پوشند. پیش از اینکه از خانه بیرون بروند دقت می‌کنند همه‌چیز خوب و مناسب باشد.

لباس‌های آن‌ها مرتب، کفش‌های آن‌ها واکس‌خورده، موهایشان آراسته و شانه زده است و لوازم زینتی مناسب و همرنگ به کار می‌برند. اگر قضاوت‌گرایی قرار باشد خانه‌اش را در تعطیلات آخر هفته رنگ بزند این‌گونه مرتب و منظم لباس نمی‌پوشد؛ اما اگر قرار باشد به فروشگاه رنگ‌فروشی هم برود حتماً موهای سرش را شانه می‌کند.لباس‌های قضاوت‌گراها به‌خوبی با هم جفت‌وجور است؛ پیراهن و شلوار با کت، یا کت‌ودامن همه منظم و همه با هم هماهنگ است. اگر این فرد چاق نباشند اغلب لباس‌های تنگ می‌پوشند.

نحوه تعاملات اجتماعی، علایق و سرگرمی‌های افراد قضاوت کننده

فعالیت های مناسب افراد قضاوت گرها

  • کارهایی که نیاز به برنامه ریزی دقیق و منظم و سیستماتیک دارد
  • محیط قابل پیش بینی باشد
  • کارها همه سازمان یافته و همه منظم ومرتب باشد
  • فقط یک کار انجام دهند(در فروش به مشکل می خورند)
  • محیط کار سیستماتیک
  • امکان کنترل کامل کار
  • اینها مناسب کارهای مربوط به نظام و ارتش هستند
دسته بندی : تیپ شخصیتی mbti
برجسب‌ها : تیپ شخصیتی MBTI

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.