تیپ شخصیتی INFJ

تیپ شخصیتی INFJ محرم راز

ویژگی های شخصیتی

INFJ ها در دنیایی از ایده ها زندگی می کنند. آنها اشخاصی مستقل، متفکر و اندیشمند، همراه با احساسات قوی، اصول محکم و همیت مشخص هستند. آنها به نقطه نظرها و تصمیمات خود اعتماد دارند، از پنداره های درونی خود انگیزه می گیرند و برای آنها به شدت احترام و توجه قائل اند. این تیپ شخصیتی از تصور و تخیل غنی برخوردار است و به احساسات و انگیزه های دیگران بها می دهد. معمولاً در موقعیتهای مختلف به عمق آنها توجه دارند و معانی عمیق تر را می بینند و در برخورد با موقعیتها از شمّ قوی برخوردارند. به الهامات و ایده آلهای خود وابسته اند و به دیگران نیز رشد و فراست می بخشند. برای الهامات، آرزوها و استنباط های خود ارزش زیادی قائل اند، حتی اگر دیگران آنها را تایید نکنند.

که نقطه نظرهایشان مورد پسند قرار گیرد و به اجرا درآید. آنان برای انسجام و تمامیت ارزش فراوان قائل اند، بسیار مصمم بوده و ممکن است گاه به قدری مصصم رفتار کنند، که سماجت به خرج دهند.  NFJها به سبب اعتقاد بارزشان به پنداره های روشن و اینکه می دانند چه چیزی به صلاح مردم و جامعه است رهبران و تصمیم گیرندگان خوبی می شوند. اغلب مردم به این اشخاص احترام می گذارند.

از آنجا که INFJ ها به رسیدن به توافق و هماهنگی با دیگران علاقه دارند، دوست دارند اعتبار نقطه نظرهایشان را به دیگران بقبولانند. آنان با تصدیق کردن و با تعریف و تمجید از دیگران همکاری آنها را برای خود می خرند. علاقه ای به اختلاف نداشته و تمایل به رسیدن به توافق با دیگران دارند. این تیپ شخصیتی سعی می کند که تا حد امکان از اختلاف و تعارض فاصله بگیرد.

INFJ ها اغلب تصمیم گیرندگانی فکور و اندیشمند هستند. آنان مساله را جالب ارزیابی کرده و اغلب قبل از اینکه دست به کار شوند، خوب فکر می کنند. آنها ترجیح می دهند که در هر زمان تنها به یک موضوع بیندیشند.
INFJ ها ساکت، مهربان و همدل و مردم شناس هستند. به منافع دیگران اهمیت می دهند و دوست دارند که به رفاه و حال خوش دیگران توجه کنند. از احساسات و علایق دیگران خبر دارند و اغلب اوقات با اشخاص سختگیر به راحتی کنار می آیند. INFJ ها معمولاً افرادی با شخصیتی پیچیده هستند، و می توانند در ضمن آنکه با احساس هستند، سختگیر نیز باشند. شناخت آنها گاهی سخت است و شخصیت پیچیده آنها اغلب اسباب حیرت دیگران را فراهم می سازد. آنان دوستانی دیرینه دارند و در شرایط مناسب می توانند بر شمار دوستان خود بیفزایند.

تیپ شخصیتی I در تست MBTI

افراد درونگرا معمولا آرام، صبور و محافظه کار هستند، معمولا خجالتی به نظر می آیند ولی خجالتی نیستند، کمتر وارد گفتگو با شما می شوند، رفتارشان معمولا یکنواخت و متعادل است، خیلی بالا و پایین ندارند، مثل موج خیلی آرام می مانند، افراد درونگرا با حضور در جمع سطح انرژی آن ها کاهش می یابد به گونه ای که در برخی مواقع در جمع احساس خفگی میکنند.مطالعه بیشتر…

تیپ شخصیتی N در تست MBTI

افراد شهودی در تست mbti به صورت اکتسابی در یادآوری و حفظ اطلاعات حسی دریافت شده قدرت کمتری دارند و بیشتر به مطالب ذهنی و انتزاعی که قادرند در ذهن خود بپرورانند توجه می کنند.مطالعه بیشتر…

تیپ شخصیتی F در تست MBTI

افراد احساسی در تست mbti معیار تصمیم گیری شان دوست دارم دوست ندارم است. افراد احساسی همدل و مهربان‌اند، در کارهایشان از عواطف و احساسات صحبت می‌کنند. برای شما احساسی ها اولویت ادب است نه صداقت.مطالعه بیشتر…

تیپ شخصیتی J در تست MBTI

افراد قضاوت کننده و یا داوری کننده در mbti کسانی هستند که همه کارهایشان را از قبل برنامه ریزی می کنند. قضاوت کننده ها ترجیح می دهند درباره موضوعات سریع تصمیم بگیرند و اجرا کنند. اگر کارهایشان جا به جا شود به هم می ریزند و عصبانی می شوند.مطالعه بیشتر…

مهربان ، پیچیده و منظم

INFJ ها افرادی آرام و مهربان، دلسوز، پیچیده و به شدت شهودی هستند. آنها دارای قریحه هنری و افرادی خلاق هستند که در دنیایی از احتمالات و معانی مخفی زندگی میکنند. INFJها با اختصاص دادن تنها یک درصد از جمعیت آمریکا به خود، جزو نادرترین تیپ های شخصیتی میباشند.

INFJ ها به نظم و هارمونی سیستم ها اهمیت زیادی می‌دهند، برای آن‌ها مهم است که امور در دنیای بیرون کاملا منظم، تعریف شده و سیستماتیک باشند. آن‌ها وقت زیادی را صرف شناسایی روش‌هایی می‌کنند که دارای بیشترین کارایی برای انجام امور هستند و مدام در حال تعریف و بازتعریف اولویت‌های خود در زندگی هستند.

ذهن INFJ ها در یک فرایند ناخودآگاه و خودبخودی، اطلاعات را از محیط پیرامون به صورت شهودی و با درنظر گرفتن تصویر کلی دریافت می‌کند. آن‌ها بدون اینکه چندان درگیر جزئیات مسئله شوند، به طور شهودی کلیات مسئله را درک می‌کنند و می‌فهمند.

اگرچه قادر نیستند برای توضیح مسئله دلایلی با جزئیات فراوان ارائه کنند اما اغلب، فهم‌شان از موضوع درست است و خودشان هم این را می‌دانند. به همین دلیل آن‌ها ایمان بسیار زیادی به دریافت‌های غریزی و شهودی خود از موضوعات و مسائل دارند، تا حدی که ممکن است از واقعیات دنیای بیرون فاصله بگیرند.

علاوه بر این، در صورتی که INFJها بین تصورات ذهنی‌شان، با واقعیت‌های دنیای بیرون، اختلافی مشاهده کنند، دچار تناقض و تشویش ذهنی می‌شوند. در نتیجه‌ی این آشفتگی ذهنی، INFJها در مقایسه با سایر تیپ های قضاوت کننده (J) از نظم و انضباط به نسبت کمتری برخوردار هستند و نمود بیرونی این بی‌نظمی به عنوان مثال می‌تواند در میز کار نامرتب آن‌ها جلوه کند.

قدرت بالای درک مسائل انسانی

افراد با تیپ INFJ بصیرت و هوشمندی شگفت‌انگیزی نسبت به افراد و موقعیت‌ها دارند. آن‌ها برای بهتر فهمیدن مسائل انسانی، به احساسی که نسبت به افراد و موقعیت‌ها دارند اهمیت فراوانی می‌دهند.

آن‌ها این احساس را به طور شهودی و با دریافت باطنی‌شان ارزیابی می‌کنند و درنهایت از این طریق به درک بهتری از موقعیت می‌رسند. گاهی اوقات این دریافت‌های باطنی رنگ و بویی ماورایی به خود می‌گیرد به طوری که تعدادی از INFJ ها بیان کرده‌اند که در لحظاتی خاص، نسبت به نزدیکان خود احساس نگرانی عجیبی داشته‌اند و بعدها متوجه شدند که آن فرد واقعا به دردسر افتاده.

مثلا تصادفی را از سر گذرانده. این تجارب جزو مواردی هستند که سایر افراد با تیپ‌های شخصیتی متفاوت ممکن است آن را چندان جدی نگیرند و یا حتی مورد تمسخر قرار دهند، اتفاقی که باعث می‌شود INFJها در اکثر موارد قید بیان صریح دریافت های باطنی خود و در میان گذاشتن آن با دیگران را بزنند و همین امر منجر به تبدیل شدن آن‌ها به فردی تودار در اغلب اجتماعات می‌شود.

به طور کلی INFJها نسبت به خود درونیشان بسیار محافظه‌کار هستند و فقط برخی از احساسات و نقطه‌نظرات خود را تنها با افراد مورد اطمینان در میان می‌گذارند.

آن‌ها افرادی عمیق و پیچیده هستند که حریم شخصی برایشان بسیار مهم است و همین موضوع درک نیازهای آنان را برای دیگران دشوار می‌سازد. افراد با تیپ شخصیتی INFJ ترجیح می‌دهند فاصله مشخصی را با دیگران حفظ کنند، به همین دلیل اغلب مرموز به نظر می‌رسند.

صمیمی ولی حساس

اما INFJ ها در کنار پیچیدگی‌های ذاتی خود، افرادی گرم، صمیمی و مردم‌دار هستند. آن‌ها در قلب نزدیکان و آشنایانی که استعدادهای خاص INFJ ها خصوصا دلسوزی آن‌ها را قدر می‌دانند، جایگاه ویژه‌ای دارند.

این تیپ برای احساسات و عواطف دیگران اهمیت زیادی قائل است و همواره در تلاش‌اند تا به کمک خوددار بودن و ملایمت ذاتی خویش به هیچ وجه عواطف دیگران را جریحه دار نکنند و آن‌ها را نرنجانند.

افراد با تیپ INFJ نسبت به کشمکش، درگیری، تنش و تعارض در روابط، به شدت حساس هستند و تحمل کوچک‌ترین درگیری را ندارند. اگر آن‌ها در موقعیتهای اینچنینی قرار بگیرند، از صلح و صمیمیتی که در شرایط عادی دارند، فاصله می‌گیرند و نشانه‌های بروز خشم و عصبانیت در آن‌ها پدیدار می‌شود.

گرچه آن‌ها این خشم و عصبانیت را در اغلب موارد درون‌ریزی می‌کنند. درون‌ریزی خشم در شرایط حاد استرس‌زا می‌تواند سلامت جسمانی INFJ را به مخاطره بیندازد.

لجباز و کمالگرا

INFJ ها به دلیل توانایی‌های شهودی خود در درک روابط، معانی و پدیده‌ها، به دریافت‌های باطنی و غریزی خود اطمینان زیادی دارند، این اطمینان زیاد ممکن است منجر به بروز رفتارهای لجوجانه و خودسرانه در آن‌ها شود به طوریکه به مرور زمان احتمال نادیده گرفتن آرا و نظرات دیگران توسط INFJها وجود دارد.

INFJها اغلب معتقدند حق با آن‌هاست، از سویی دیگر آن‌ها افرادی کمال‌طلب هستند که همواره نسبت به استفاده از توانایی‌های خود در تردید جدی به سر می‌برند، آن‌ها دائم به این فکر می‌کنند که آیا از همه استعدادهای بالقوه خود برای رسیدن به اهدافشان استفاده می‌کنند یا خیر.

به همین دلیل ممکن است گاهی اوقات به دلیل همین کمال‌طلبی‌ آرامش و صلح درونی‌شان را از دست بدهند و همواره احساس کنند که برای ارتقا و پیشرفت خود و دنیای اطرافشان باید کاری بزرگ‌تر انجام بدهند.

افراد با این تیپ شخصیتی برای رشد و پیشرفت مداوم اهمیت زیادی قائل هستند و به همین دلیل زمان زیادی را صرف شادمانی و پایکوبی برای دستاوردهایشان نمی‌کنند و به محض رسیدن به یک هدف، به تنظیم هدف بعدی می‌پردازند.

آن‌ها نظام باورهای قدرتمند و منسجمی دارند و نیازمند زندگی کردن با قوانین و معیارهایی هستند که با نظام ارزشی‌شان سازگاری داشته باشد.

گرچه آن‌ها از خود و از اطرافیان خود- بخصوص اعضای خانواده‌شان- انتظارات بعضا سنگینی دارند، اما در پاره‌ای موارد بسیار ملایم و خوددار هستند. آن‌ها در مقابل اصول و ایده‌آل‌هایشان هرگز حاضر به سازش نیستند.

همراه تا موفقیت

از آنجایی که INFJها افرادی صبور، حمایتگر و فداکار هستند، لذا به طور ذاتی توانایی استعدادیابی و پرورش استعدادهای دیگران را دارند. این افراد قادرند دیگران را تا رسیدن به موفقیت همراهی کنند.

INFJها بعنوان والدین، عمیقا فرزندان خود را دوست می‌دارند و نسبت به ایشان احساس تعهد عمیقی دارند. INFJها در عین حال انتظارات بعضا زیادی از فرزندان خود دارند و آن‌ها را وادار می‌کنند تا در بهترین شرایط ممکن قرار بگیرند.

به همین جهت ممکن است گاهی در برخورد با فرزندانشان و انتظاراتی که از آن‌ها دارند خودرای و نامعقول به نظر برسند. اما به طور کلی فرزندان INFJ ها حمایتی فداکارانه و صادقانه از والدین خود دریافت خواهند کرد.

اولین مشخصه تیپ شخصیتی INFJ چگونگی دریافت اطلاعات می‌باشد، آن‌ها اطلاعات دنیای اطراف را بصورت شمی دریافت می‌کنند و آن را درون‌ریزی می‌کنند (Ni). دومین کارکرد یک INFJ کارکرد احساسی است، به این معنی که آن‌ها با وقایع و رویدادهای دنیای بیرون براساس ارزش‌های شخصی خود برخورد می‌کنند و تصمیمات و واکنش‌های خود را نسبت به وقایع، برون‌ریزی می‌کنند (Fe). برای این افراد مهم است که رویدادهای دنیای بیرون تا چه اندازه با نظام ارزشی‌شان سازگاری دارد.

روابط با دیگران

 • آرام و دل نازک هستند.
 • دوست دارند خانه راحتی داشته باشند.
 • می توانند بسیار صمیمی باشند. ممکن به خاطر نیازهای شریک زندگیشان تن به هر کاری بدهند.
 • شنونده خوبی هستند.
 • احساسات، عواطف و محبتهای خود را با شمار کوچکی از دوستانشان در میان می گذارند.
 • اغلب خود را در قبال احساسات دیگران مسؤول می دانند و نمی توانند حد و مرز سالمی را رعایت کنند.
 • می توانند روحیه ای متلون داشته باشند.
 • نسبت به انتقاد بسیار حساس هستند و اگر آنها را درک نکنند، به شدت رنجش به دل می گیرند.
 • در بیان اندیشه های خود با دشواری روبرو هستند.
 • نیازمند هماهنگی هستند و اگر به این هماهنگی نرسند، رنجش به دل می گیرند.
 • وقتی لازم باشد که با افراد برخورد کنند، مودبانه رفتار می کنند.

نقاط قوت

 • ذاتا افرادی خونگرم و صمیمی هستند
 • خود را وقفِ ایجادِ رابطه‌ای حقیقی و سرشار از معنا و مفهوم می‌کنند
 • بسیار متوجه و مراقبِ احساسات و نیازهای عاطفیِ دیگران هستند
 • مسئولیت‌ها و تعهداتشان را بسیار جدی می‌گیرند و به دنبال روابط طولانی مدت و پایدار هستند
 • مهارت‌های ارتباطی بسیار قوی دارند (بیشتر مهارت‌های نوشتاری و کتبی)
 • انتظاراتِ بالا و کمال‌طلبانه‌ای از خود و دیگران دارند
 • شنوندگانِ بسیار خوبی هستند و با دقت و حوصله به حرفِ دیگران گوش می‌دهند

نقاط ضعف

 • معمولا خودِ واقعیشان را از دیگران پنهان می‌سازند مگر در شرایط خاص و در برابر معتمدین و نزدیکانشان
 • معمولا نسبت به مسائل مالی و مدیریت پول عملکرد خوبی ندارند، آن‌ها در انجام وظایفِ روزمره و روتین زندگی نیز چندان خوب عمل نمی‌کنند
 • از این‌که مورد انتقاد واقع شوند متنفرند و نسبت به اختلاف و مشاجره بسیار آسیب‌پذیر هستند
 • ممکن است در ترک و اتمام یک رابطه نامطلوب مشکل داشته باشند و نتوانند به راحتی و با قاطعیت از این نوع رابطه بیرون بیایند

نقاط ضعف شخصیتی

از آنجا که این اشخاص به شدت به ایده ها و نقطه نظرها توجه دارند، گاه کارهایشان عملی نیست و به بسیاری از کارهای روزانه که محتاج توجه است نمی رسند. آشنا شدن بیشتر با آنچه پیرامونشان می گذرد و تکیه بیشتر بر اطلاعات به اثبات رسیده، به INFJ ها کمک می کند تا از ایده های خلاق خود در دنیای واقعیت ها استفاده کنند.

INFJ ها ممکن است به قدری به اصول خود پای بند باشند که گرفتار گسسته بینی شوند. آنها ممکن است در زمینه تغییر، سمج و مصر باشند و پس از گرفتن یک تصمیم نخواهند آن را به سادگی عوض کنند. گاه آنان از کنار واقعیت های مهمی که از موضع آنها حمایت نکند، به راحتی می گذرند و یا در برابر ایده هایی که با ارزش های آنها در تعارض باشد مقاومت می نمایند. ممکن است اعتراضات دیگران را نشنوند، زیرا به نظرشان برسد که موضعشان کمترین اشکالی ندارد. INFJ ها باید به خود و به کارشان با عینیت بیشتری توجه کنند.

INFJ ها به این دلیل که بسیار به پنداره خود توجه دارند، ممکن است بیش از اندازه به وضع قوانین و مقررات بپردازند. آنان اغلب کمال طلب هستند و می توانند نسبت به انتقاد به شدت حساس باشند. گرچه آنها از اراده قوی برخوردارند، در برخورد با تعارض و اختلاف در روابطشان دشواری هایی دارند. هر چه INFJها بیشتر بتوانند درباره خود و روابطشان عینی تر به مسائل نگاه کنند، آسیب پذیری شان کمتر می شود.

در محل کار

 • به شدت بکر و خلاق هستند.
 • برای دستیابی به اهداف بلند مدت خود کار می کنند. می خواهند ببینند که نقطه نظرهایشان صورت تحقق پیدا می کند و به کار بسته می شود.
 • می توانند از خود و دیگران به شدت متوقع باشند. اغلب کمال طلب هستند.
 • در دفاع از ارزشها و باورهای خود بسیار راسخ هستند.
 • از ایده آلها و هدفهایشان حمایت می کنند.
 • اغلب به رفاه مردم کمک می کنند.
 • ناکامیها را مسائلی می دانند که باید حل و فصل شوند.
 • در استفاده از کلمات بسیار دقیق هستند.
 • درباره مسائل به طور دقیق فکر می کنند. در تمرکز قوی هستند و از پرت شدن حواسشان خوششان نمی آید.
 • ترجیح می دهند در مکانهایی بی سر و صدا و سازمان یافته کار کنند.
 • خواهان تحسین و احترام هستند، اما دوست ندارند که توجه دیگران را به خود جلب کنند.
 • می توانند رهبرانی مجاب کننده و الهام بخش باشند.
 • دوست دارند اوقات خود را سازماندهی کنند و روی فرایند محصول کنترل داشته باشند.

ویژگی های کلی تیپ شخصیتی INFJ در تست شخصیت شناسی MBTI در محیط شغلی

 • به‌طور شهودی قادر به درک افراد و موقعیت‌ها هستید
 • ایده‌آل‌گرا و آرمانی می‌اندیشید
 • به‌شدت پایبند به اصول شخصی خود هستید
 • شخصی آرام ولی پیچیده و عمیق هستید
 • رهبران ذاتی با درون‌مایه‌های معنوی
 • نسبت به سایر افراد احساس همدردی و شفقت دارید
 • متمرکز به آینده هستید
 • مشتاق ارائه خدمات به سایر انسان‌ها
 • روابط صادقانه، عمیق و معنادار را ارزشمند می‌شمارید
 • نسبت به ابراز خودِ درونی‌تان بسیار خوددار و محافظه کارید
 • تمایلی به سروکار داشتن با جزئیات ندارید مگر آن‌که پنداره درونی‌تان ایجاب کند
 • دائما و در هر چیز به‌دنبال معنا و ارزش می‌گردید
 • افرادی خلاق و دارای افق و پنداره بلند-مدت هستید

نقاط قوت کاری

 • داشتن تمرکز و توجه کافی به پروژه هایی که برایشان جالب است
 • داشتن قاطعیت و مهارتهای سازمانی قوی
 • خلاقیت بالا
 • داشتن همدلی و توان پیش بینی نیازهای دیگران
 • داشتن دید جامع و همه جانبه نسبت به کارها و مسائل
 • توانایی درک مسائل پیچیده
 • علاقه فراوان به کمک به رشد و تعالی دیگران
 • میل به مولد بودن و رسیدن به اهداف خود
 • تعهد عمیق به کاری که به آن اعتقاد دارند

نقاط ضعف کاری

 • قضاوت و داوری بیش از حد
 • دشواری در برخورد با تعارضات و اختلافات
 • عدم تمایل به کار در پروژه های مخالف با ارزشهایشان
 • عدم تمایل به کار در شرایط رقابتی و چالشی
 • نداشتن انعطاف و چابکی کافی
 • دشواری در ایجاد نظم و ترتیب در نیروهای زیردست
 • دشواری در انتقال ایده های پیچیده و نو
 • نداشتن دید واقع بینانه در خصوص زمان و مدت انجام کارها

رضایت شغلی

برای یک INFJ رضایت شغلی یعنی:

 • بتواند روی ایده ها و نقطه نظرهایی کار کند که به رشد و تعالی دیگران کمک کند.
 • امکان تولید محصولات و خدماتی را که به آنها اعتقاد دارد و به خاطرشان احساس افتخار می کند، داشته باشد.
 • به حرفه نویسندگی و مالکیت وی و تلاشهای منحصر به فردی که می تواند داشته باشد توجه شود و به آن بها داده شود.
 • بتواند خودش را ابراز کند و نتیجه پنداره خود را ببیند.
 • به وی اجازه داده شود از ایده های خود برای یاری رسانی به دیگران استفاده کند.
 • بتواند کارش را در محیطی دوستانه و عاری از تنش انجام دهد.
 • بتواند به طور مستقل کار کند، اما نظراتش را با دیگران در میان بگذارد و از محیطی دوستانه برخوردار باشد.
 • این امکان وجود داشته باشد که اوقات و محیط کار خودش را سازماندهی کرده و روی جریان و نتیجه کار کنترل کافی داشته باشد.
 • به وی فرصت کافی داده شود که نقطه نظرهایش را صورت بندی و پردازش نماید، به طوری که در شرایط آمادگی مطلوب قرار گیرد.
 • کار با ارزشها و باورهای شخصی وی هماهنگی داشته باشد و بتواند از نظر شخصی و حرفه ای به کمال برسد.

مشاغل پیشنهادی INFJ

 • روانشناس
 • مشاور (شغلی و تحصیلی)
 • معلم دبیرستان
 • مددکار اجتماعی
 • روحانی
 • نقاش
 • شاعر
 • نمایشنامه نویس

اوقات فراغت

ها اعتقاد به تعادل بین صرف وقت به تنهایی(به منظور رسیدگی به پروژه های خلاق) و صرف وقت با دوستان و افراد خانواده دارند. برای آنها وجود یک خانواده خوشایند بسیار مهم است. بسیاری از INFJ ها از شرکت در مناسبتهای فرهنگی و هنری لذت می برند. INFJ ها کارهای ذهنی را بیش از کارهای جسمانی دوست دارند.

پیشنهادات

 • به زمانی که برای تنها بودن، در خیال فرو رفتن، بررسی تئوریها و خواندن و خلق کردن احتیاج دارید، احترام بگذارید.
 • نقطه نظرها، پنداره ها، احساسات و غنای درون خود را با نزدیکانتان سهیم شوید.
 • در ارتباط خود صریح و مستقیم باشید.
 • سعی کنید به دیگران زمانی که نیاز دارند، محبت کنید.
 • در اینکه به چه اندازه می توانید از دیگران قبولی و پذیرش بطلبید، واقع بین باشید.
 • بیش از اندازه، خود را تحلیل نکنید. احساسات خود را از طریق نوشتن یا صحبت کردن ابراز نمایید.
 • روحیه خود را گذرا در نظر بگیرید. بدانید که روحیه تان تغییر خواهد کرد.
 • بی جهت وقت خود را صرف جزئیات بیش از اندازه نکنید. تصمیم بگیرید چه کارهایی مفید است و چه فعالیت هایی را باید کنار بگذارید.
 • نخواهید که زندگی را کنترل کنید. بگذارید عالم هستی کار خودش را بکند.
 • از سرعت زندگی خود بکاهید. بیش از اندازه خودتان را تحت فشار قرار ندهید.
 • با کم و کاستهای زندگی کنار بیایید. امور را به شکلی که هستند بپذیرید و نخواهید که همه چیز براساس ایده آل شما باشد.
 • دوستانی را انتخاب کنید که نظرات شما را درک کنند و شما را تشویق کنند که خودتان باشید.
 • به نقاط قوت خود یعنی بینش فراوان، کمالگرایی، بکر بودن، خلاقیت، مهربانی، صمیمیت، حساسیت، وفاداری، سازمان یافتگی، نو آوری و قاطعیت. توجه داشته باشید.
 • رمز موفقیت یک INFJ توجه به جزئیات، انعطاف پذیر بودن و دست به کار شدن است.
دسته بندی : تیپ شخصیتی mbti
برجسب‌ها :

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست