تیپ شخصیتی ISTJ

ISTJ ها افرادی به شدت با ثبات، متعهد، مسؤول و قابل اعتماد هستند و به تعهدات خود پایبند باقی می مانند. حرفشان در حکم یک قسم است. ISTJ ها کم حرف هستند، بیشتر در خودشان هستند.

این اشخاص عملگرا و واقع بین بوده و به واقعیتها و حقایق بهای زیاد می دهند. بسیار وقت شناس، دقیق و منظم هستند و از قدرت تمرکز فراوانی بهره مندند. می توانند به خوبی تمرکز کنند و پرت کردن حواس آنها دشوار است. همه کارهایشان را با نظم و ترتیب خاص انجام می دهند. در اقداماتشان سازمان یافته و منظم هستند. آنها در انجام امور نظم و دقت زیادی داشته و بر مبنای اصول خود عمل می کنند. به مرتب و منظم کردن و سازماندهی همه چیز اعم از کارشان، خانه شان و زندگیشان علاقمندند. بر انجام صحیح و به موقع کارها تاکید دارند و می خواهند کارهایشان را به موقع انجام دهند.

به لحاظ شخصیتی و رفتاری، آرام، جدی و سختکوش و با پشتکار هستند. جزئیات مسائل را در ذهن خود می سپارند و برای نقطه نظرهایشان دلایل و مدارک دقیق عرضه می کنند. بر استفاده از تجربیات گذشته خود تاکید زیادی دارند و از تجربیات گذشته خود، برای تصمیم گیری در لحظه اکنون استفاده می کنند. بسیار منطقی بوده و به منطق و تحلیلهای غیر شخصی بها می دهند. نقطه نظرهای حساب شده و تغییر نیافتنی دارند. وقتی به موضوعی باور پیدا کنند، تغییر دادن نظرات آنها دشوار می شود.

تیپ شخصیتی I در تست MBTI

افراد درونگرا معمولا آرام، صبور و محافظه کار هستند، معمولا خجالتی به نظر می آیند ولی خجالتی نیستند، کمتر وارد گفتگو با شما می شوند، رفتارشان معمولا یکنواخت و متعادل است، خیلی بالا و پایین ندارند، مثل موج خیلی آرام می مانند، افراد درونگرا با حضور در جمع سطح انرژی آن ها کاهش می یابد به گونه ای که در برخی مواقع در جمع احساس خفگی میکنند. مطالعه بیشتر…

تیپ شخصیتی S در تست MBTI

تیپ شخصیتی حسی به افرادی اشاره دارد که از طریق حواس پنجگانه (بینایی، شنوایی، بویایی، چشایی، و لامسه) اطلاعات را جمع‌آوری می‌کنند. افراد حسی در لحظه حال زندگی می‌کنند و به موقعیت و شرایط نگاه می‌کنند و در اغلب موارد به آنچه که هست رضایت می‌دهند. این افراد به تجربیات شخصی خودشان اعتماد دارند. مطالعه بیشتر…

تیپ شخصیتی T در تست MBTI

افراد متفکر در تست MBTI همه چیزرا در سود و زیان می بینند، متفکرها ارتباطاتشان بر اساس عقل و منطق است. این افراد بیشتر درباره مفید بودن کار صحبت میکنند. افراد متفکر قدرت تجزیه و تحلیل اطلاعاتشان بالا است.مطالعه بیشتر…

تیپ شخصیتی J در تست MBTI

افراد قضاوت کننده و یا داوری کننده در mbti کسانی هستند که همه کارهایشان را از قبل برنامه ریزی می کنند. قضاوت کننده ها ترجیح می دهند درباره موضوعات سریع تصمیم بگیرند و اجرا کنند. اگر کارهایشان جا به جا شود به هم می ریزند و عصبانی می شوند. مطالعه بیشتر…

ساکت، آرام و محتاط

ISTJ ها محتاط و سنتی و بسیار وظیفه مندند. برای سنتها و ساختارها ارزش قائلند. خوب گوش می دهند و تمایل دارند در همه چیز، حقایق در نظر گرفته شود. در هر شرایطی آنچه به آن معتقدند را بیان می کنند و حرفی را که به آن اعتقاد دارند، می زنند. بر رعایت اصول و قوانین تاکید زیادی داشته و از رویه ها و مقررات پیروی می کنند و در صورت عدم رعایت دیگران، با آنها برخورد سختی می کنند. این تیپ شخصیتی حتی در زمان بحران آرام به نظر می رسد. در پس چهره به ظاهر آرام آنها، چه بسا جوش و خروش وجود داشته باشد، اما واکنشهای تند خود را به ندرت بروز می دهند.

افراد با تیپ ISTJ، شخصیتی ساکت و آرام دارند و دوستدار امنیت و زندگی مسالمت‌آمیز هستند. آن‌ها افرادی متعهدند که مسئولیت‌هایشان را بسیار جدی می‌گیرند.

این ویژگی از آن‌ها افرادی مسئول و قابل اعتماد می‌سازد که وظایفشان را تا انتها پیگیری می‌کنند و به دلیل رویکرد سازمان یافته و روشمندی که دارند اغلب از عهده وظایفی که به آنان محول می‌شود به خوبی بر می‌آیند.

به لحاظ شخصیتی معمولاً افرادی وفادار، ثابت‌قدم و قابل اعتماد هستند و برای صداقت و یکرنگی در اشخاص اهمیت زیادی قائل می‌شوند.

آن‌ها مصداق «شهروندان نمونه»ای هستند که اطرافیان می‌توانند به آنان اتکا کنند. ISTJ ها وظایف و تعهدات خود را در قبال خانواده، محیط کار و یا سازمان مربوطه‌شان به خوبی انجام می‌دهند.

رسمی و قانونی

اگرچه ISTJ ها عموماً افرادی جدی و رسمی به نظر می‌رسند اما در عین حال، گاهی از حس شوخ طبعی غیر منتظره‌ای نیز بهره‌مند هستند. آن‌ها این جنبه از شخصیت خود را خصوصاً در بین افراد خانواده و یا هم‌نشینی‌های کاری با همکارانشان از خود بروز می‌دهند.

ISTJ ها افرادی قانون‌مدار و سنت‌گرا هستند و از دیگران نیز انتظارات مشابهی دارند. آن‌ها قانون‌شکنی و هر آنچه برخلاف قوانین، چارچوب‌ها و سنت‌های پذیرفته شده باشد را تاب نمی‌آورند.

آن‌ها در روش‌های خود و انجام دادن کارها افرادی ثابت قدم هستند و تا زمانی که دلیل موجه و معقولی برای تغییر رویه خود نیابند، به همین منوال باقی می‌مانند.

اگرچه ISTJ ها معتقدند که امور باید بر اساس روال یکنواخت و از قبل تنظیم شده پیش بروند، با این حال در صورت وجود دلیل موجهی برای تغییر، آن‌ها حامی تغییر می‌شوند.

در صورتی که آن‌ها ترجیح شهودی خود را به اندازه کافی توسعه نداده باشند امکان دارد پایبندی‌شان به ساختار و نظم و برنامه به شکلوسواس‌گونه درآید به طوری که ممکن است انتظار داشته باشند همه چیز طبق یک ساختار از «قبل برنامه ریزی شده» پیش رود.

مسئولیت‌پذیری

ISTJ ها در انجام تعهداتشان افرادی بسیار قابل اعتماد هستند به طوری که حرفشان در حکم یک قرارداد فسخ ناپذیر است.

در این صورت ممکن است دیگران به قدری به آنان اتکا کنند که روز به روز وظایف بیشتری روی دوش آن‌ها قرار گیرد. علاوه بر این ISTJ ها به خاطر حس تعهد و مسئولیت پذیری بالایشان معمولاً به ندرت قادر به نه گفتن و نپذیرفتن مسئولیت‌های اضافی محول شده هستند و در نتیجه مجبورند برای سامان دادن به این حجم از وظایف به‌طور ناخواسته ساعات طولانی مشغول به کار شوند.

آن‌ها برای دستیابی به یک هدف مشخص ساعات طولانی مشغول کار می‌شوند و انرژی زیادی را صرف به انجام رساندن اموری می‌کنند که از نظر آن‌ها برای رسیدن به هدف مهم است.

اما هرگز حاضر نیستند کوچک‌ترین زمانی را صرف پرداختن به مسائلی کنند که در نظرشان بی‌معنی است و کاربرد عملی و ملموس ندارد. ISTJ ها ترجیح می‌دهند به تنهایی کار کنند اما در صورتی که نیاز به کار گروهی باشد می‌توانند مشارکت خوبی از خود نشان دهند و در کارهای تیمی نیز موفق باشند.

آن‌ها دوست دارند نسبت به وظایفشان پاسخگو باشند و از قرار گرفتن در موقعیت ریاست لذت می‌برند. ISTJ ها معمولاً به تئوری و تفکر انتزاعی بدون اینکه نتیجه عملی و واقعی آن برایشان کاملاً شفاف باشد اطمینان نمی‌کنند.

ایده‌ها

افراد با تیپ شخصیتی ISTJ بهای فوق‌العاده‌ای برای حقایق قائل‌اند و مجموعه‌ای از حقایق را با جزئیات در ذهن خود نگهداری می‌کنند. آن‌ها این کار را به کمک ترجیح حسی (S) خود انجام می‌دهند.

گاهی ممکن است ISTJ ها در پذیرش ایده‌هایی که با دیدگاه شخصی‌شان متفاوت است مقاومت کنند و تمایلی به تغییر روش خود نداشته باشند. اما در صورتی که اهمیت و ارتباط آن ایده با هدف اصلی برای آن‌ها به خوبی توضیح داده شود (خصوصاً از جانب کسانی که ISTJ به آنان اطمینان دارد) بلافاصله آن ایده برایشان تبدیل به یک اصل و قاعده می‌شود و از آن پس حمایت‌های لازم برای حرکت در مسیر ایده جدید از جانب ISTJ صورت می‌گیرد.

در این صورت آن‌ها به هیچ قیمتی وظیفه خود مبنی بر حمایت از آن طرح یا ایده را فراموش نخواهند کرد و در مواقع لزوم هرگونه امکانات ضروری را نیز فراهم خواهند کرد.

با دیگران

ISTJ ها گاهی قادر به درک احساسات شخصی خود و اطرافیان نیستند، آن‌ها ممکن است در بذل توجه فوری به نیازهای عاطفی دیگران مشکلاتی داشته باشند. بخصوص اگر زمان کافی برای درک این نیاز به آنان داده نشود.

علاوه بر این از آنجایی که آن‌ها اشخاصی کمال‌طلب هستند ممکن است تلاش‌های دیگران در نظر آن‌ها ناچیز باشد و در نتیجه به دیگران بازخورد مثبت لازم را ندهند. آن‌ها باید به خاطر بسپارند که هر از گاه به ستایش و تمجید از دیگران بپردازند.

یکی دیگر از مشکلات ISTJ ها این است که ممکن است در نشان دادن علاقه و محبت خود به دیگران با دشواری‌هایی رو به رو شوند اما در نهایت حس وظیفه‌شناسی و توانایی‌شان در انجام دادن کارِ مناسب در موقعیت مناسب به آنان کمک می‌کند تا حمایت، توجه و مراقبت خود را به اطرافیانشان (خصوصاً عزیزان و نزدیکانشان) ابراز کنند. در مجموع ISTJ ها به محض اینکه متوجه نیازهای احساسی اطرافیانشان شوند حداکثر تلاش خود را برای برآورده ساختن آن نیازها بکار خواهند بست.

خانواده

ویژگی تیپ شخصیتی istj در خانوادهISTJها افرادی سنت‌گرا، خانواده‌دوست و وفادار هستند که تلاش زیادی را برای تأمین آسایش خانواده‌شان به کار خواهند بست. علاوه بر این آن‌ها والدینی مسئول خواهند بود که وظایف خود در قبال فرزندانشان را بسیار جدی دنبال می‌کنند.

از این رو آن‌ها معمولاً هرگونه امکانات لازم را با سخاوتمندی برای خانواده‌شان تأمین خواهند نمود.

اگرچه ممکن است در ابراز عشق به نزدیکانشان دشواری‌هایی داشته باشند اما در هر صورت افرادی متوجه و مراقب نسبت به نیازهای آنان هستند. ISTJها ترجیح می‌دهند عشق و علاقه خود را با اعمالشان نشان دهند و ابراز کنند تا با کلمات.

عمل‌گرایی و استرس

آن‌ها افرادی عمل‌گرا و سخت‌کوش هستند که به موانع، اجازه ایجاد اخلال در راه رسیدن به اهدافشان را نخواهند داد. این افراد اعتبار و موجودیت خود را با دستاوردهایشان تعریف نمی‌کنند زیرا کسب دستاورد را یک مسیر معمول می‌دانند که در هر صورت باید طی می‌شد از این رو موفقیت‌هایشان برای آن‌ها امری عادی است.

تحت استرس ISTJ ها ممکن است شرایط دشواری را تجربه کنند به طوری که تنها روی جنبه منفی احتمالات متمرکز شده و انتظار وقوع فاجعه از رویدادهای پیش رو را دارند. در این صورت آن‌ها در مورد وظایفی که در انجامشان ناموفق بوده‌اند خود را به باد انتقاد خواهند گرفت. در چنین وضعی ISTJ ها از آرامش طبیعی خود فاصله می‌گیرند و قدرت شفافیت و رسیدگی به موضوعات به شکلی عقلانی را از دست خواهند داد، ادامه چنین احساساتی ممکن است به افسردگی آن‌ها نیز منجر گردد.

به طور کلی ISTJها دارای استعدادهای بالقوه زیادی هستند. آن‌ها افرادی توانا، معقول، منطقی و کارآمد هستند که خواهان برقراری امنیت و ایجاد ثبات و آرامش در زندگی هستند و در عین حال از ابزار لازم برای نیل به اهدافشان برخوردارند.

تیپ شخصیتی ISTJ با استفاده از کارکرد اصلی خود اطلاعات بیرونی را به کمک حواس پنج‌گانه دریافت می‌کند. کارکرد دوم این تیپ نیز فکری است، به این معنا که تصمیم‌گیری‌هایشان با چاشنی منطق و عقلانیت همراه است.

روابط با دیگران

 • همسرانی به شدت وفادار و پایبند به تعهدات خود هستند. حرفشان قول است و می توانید روی آن حساب کنید.
 • عشقشان را عملاً نشان می دهند. اشخاصی مطمئن و قابل اتکا هستند. در مورد آنها، عملشان نشان می دهد که در چه شرایطی به سر می برند.
 • ممکن است در نشان دادن احساس صمیمیت خود با دشواری روبرو باشند، هر چند که محبتشان اغلب عمیق است.
 • می توانند معاشرتی و اجتماعی باشند.
 • متواضع و فروتن هستند.
 • به شدت عملگرا هستند.
 • در برابر تغییر مقاوم هستند و به راحتی نظر و عقیده خود را تغییر نمی دهند.
 • ممکن است به احساسات خود و دیگران بی توجه باشند و نتوانند به راحتی نیازهای متفاوت از نیاز های خود را درک کنند.
 • می توانند به سرعت از دیگران انتقاد و کارشان را داوری کنند.
 • دوست ندارند پولی را که به سختی بدست آورده اند، مفت از دست بدهند.

نقاط قوت

 • به تعهدات خود در رابطه عاطفی پایبند هستند
 • وظایف و مسئولیت‌های خود را بسیار جدی می‌گیرند
 • به خوبی قادرند آن‌چه که در ذهن‌اشان می‌گذرد را به طور شفاف بیان کنند
 • شنوندگان خوبی هستند
 • در مدیریت پول بسیار خوب عمل می‌کنند (اگرچه رویکردی محافظه‌کارانه و مقتصد نسبت به آن دارند)
 • انتقاد سازنده را با دقت می‌شنوند و در صورت لزوم آن‌را می‌پذیرند
 • به خوبی از عهده مدیریت تعارضات و مشاجرات بر می‌آیند، بدون این‌که تصمیماتِ تکانشی و برخاسته از عواطف اتخاذ نمایند

نقاط ضعف

 • ممکن است بر این باور باشند که همیشه و در همه موارد حق با آن‌هاست
 • ممکن است بدون این‌که خودشان متوجه باشند رویکرد «برنده-بازنده» به گفتگو داشته باشند و از مذاکره برد-برد فاصله بگیرند
 • در حالت طبیعی و عادی ممکن است با عواطف و خواسته‌های احساسیِ دیگران غریبه یا نسبت به آن‌ها بی‌توجه باشند
 • ممکن است آنقدر به ساختار و تبعیت از یک خط مشخص معتقد باشند که در نگاه دیگران متعصب جلوه کنند
 • ممکن است به اندازه کافی قدردان تلاش‌های دیگران نباشند و تحسین و حمایت لازم را از آنان دریغ دارند

نقاط ضعف شخصیتی

یکی از مشکلات ISTJ ها این است که بیش از اندازه به جزئیات می پردازند. وقتی موضوعی را باور می کنند به دشواری می توان آنها را از تصمیمی که گرفته اند دور کرد. در قبول نقطه نظرهای جدید شکاک هستند، بخصوص اگر ایده ای بلافاصله قابل اجرا و عملی نباشد به زحمت آن را می پذیرند. این اشخاص لازم است وقت صرف کنند و به هدفهای کلی خود بیندیشند. باید به راه حلهایی که تا کنون به آن توجه نکرده اند، توجه بیشتری بکنند. این تیپ شخصیتی اگر اطلاعات بیشتری جمع آوری کند و اگر آگاهانه بخواهد کاربردهای آتی رفتار خود را بررسی کند، به موقعیتهای بیشتری دست پیدا می کند.

ISTJ ها گاه در درک نیازهای دیگران با دشواری روبرو می شوند، بخصوص اگر این نقطه نظرها با باورهای آنها تفاوت داشته باشد. از آنجایی که واکنشهای این اشخاص به ندرت بروز داده می شود، ممکن است موجوداتی سرد و نچسب ارزیابی شوند. این اشخاص لازم است که به راحتی از دیگران تشکر و سپاسگزاری نمایند.

از آن جهت که ISTJ ها اشخاصی منطقی هستند، انتظار دارند که دیگران هم مانند آنها رفتار کنند. در مواقعی آنان نظرات خود را به دیگران تحمیل می کنند و می توانند نظرات خود را به کسانی که از قاطعیت کمتری برخوردارند القاء کنند. ممکن است بخواهند دیگران، خود را با آنها تطبیق بدهند. اگر این تیپ شخصیتی نظرات بازتری داشته باشد، می تواند نظرات متفاوت اشخاص را بپذیرد و به راه حلهای موثرتر برسد.

در محل کار

 • در به خاطر آوردن حقایق و واقعیتها عالی هستند.
 • برای دقت اهمیت فراوانی قائل هستند.
 • دقت می کنند که چیزی فراموش نشود. به شدت به جزئیات توجه دارند. کارکنانی سختکوش هستند.
 • با ماشینها، واقعیتها، حقایق و اعداد و ارقام بهتر از دیگران کار می کنند.
 • از به تنهایی کار کردن لذت می برند. از پرت شدن حواسشان ناراحت می شوند.
 • دوست دارند مقررات رعایت شود و کسانی را که از این قاعده منحرف شوند را تحمل نمی کنند.
 • روشها و مقررات را تحمل، اما نمی توانند افراد را تحمل نمایند.
 • تمایل دارند که سختگیر و بی انعطاف باشند.
 • از مشاغلی که لباس، محیط اطراف و ظواهر امر مهم نیستند، دوری می گزینند.
 • از بی حالی و رخوت و نابسامانی خوششان نمی آید.
 • به کمک کار سخت، بدست آوردن مدارک تخصصی و احترام به سازمان پیشرفت می کنند.

ویژگی های شخصیتی تیپ شخصیتی ISTJ در تست شخصیت شناسی MBTI در محیط شغلی

 • به آئین و سنت‌ها، امنیت و زندگیِ پایدار و در آرامش اهمیت می‌دهید.
 • برای تحققِ اهداف‌تان بی‌وقفه تلاش می‌کنید.
 • دیگران می‌توانند برای انجامِ مسئولیت‌ها و وظایف روی شما حساب ‌کنند.
 • نسبت به تعهدات خود وفادار و باثبات هستید.
 • اهلِ عمل، منطقی و واقع‌بین هستید.
 • امنیت، رفاه و آسایشِ خانواده برای شما اهمیت بسیار زیادی دارد.
 • چندان از تغییرات استقبال نمی‌کنید، مگر این‌که ضرورت آن به‌صورت عملی و دقیق به شما نشان ‌داده ‌شود.
 • در تصمیم‌گیری‌های‌تان از عقلانیت و منطقِ بی‌طرفانه استفاده می‌کنید.
 • تئوری و نظریه‌های انتزاعی چندان مورد پسند شما نیست، مگر این‌که کاربردِ عملیِ آن برای شما روشن و ملموس باشد.
 • عقایدِ راسخی در مورد این‌که کارها را به شیوه‌ی خودتان انجام‌ دهید دارید.
 • ممکن‌است گاهی اوقات درکِ احساساتِ دیگران برای‌تان دشوار باشد.

نقاط قوت کاری

 • توجه به واقعیات و جزئیات
 • دقت بالا و انجام به موقع کارها
 • آمادگی برای اجرای قوانین و مقررات
 • مهارتهای سازمانی قوی
 • توانایی کار فردی
 • اعتقاد به ساختارهای سنتی و کار در آنها
 • مسؤولیت پذیری زیاد
 • اخلاق کاری
 • تلاش جدی برای رسیدن به اهداف خود
 • داشتن دیدگاههای واقع بینانه

نقاط ضعف کاری

 • مقاومت در برابر تغییر
 • بی توجهی به تاثیر کارها و تصمیمات روی دیگران
 • نداشتن دید کلی نگر و جامع
 • نداشتن انعطاف کافی
 • عدم توجه کافی به نیازهای آتی
 • عدم تحمل فرآیندهای وقت گیر
 • عدم تمایل به پذیرش روشها و ایده های جدید
 • ریسک پذیری بسیار کم

رضایت شغلی

برای یک ISTJ رضایت شغلی یعنی:

 • ماهیت فنی داشته باشد و به او امکان استفاده از توانمندی هایش را بدهد.
 • بتواند که یک محصول یا خدمت واقعی را ارائه دهد و ترجیحا از روشهای استاندارد در آن استفاده کند.
 • بتواند در کارها مستقل عمل کند. فرصت کافی برای انجام کار به تنهایی را داشته باشد و از نیروی عالی تمرکز خود، برای تکمیل و به انجام رساندن پروژه ها استفاده کند.
 • کار را در محیطی با ثبات و سنتی انجام دهد و مجبور نباشد اقدام به ریسکهای غیرضروری کند.
 • دارای نتایج ملموس و قابل اندازه گیری باشد.
 • کار دارای هدفهای عینی صریح و ساختار سازمانی مشخص و تعریف شده باشد.
 • فرصت کافی برای آماده کردن خود داشته باشد.
 • به وی مسؤولیت های بیش از پیش و فزاینده بدهد.
 • در محیط کار به داوری ها و تجربه های او بهای کافی داده شود.
 • این امکان را داشته باشد که به هدفهای تعیین شده برسد و نتایج کافی در اختیارش قرار گیرد.

مشاغل پیشنهادی ISTJ

 • کارآگاه
 • افسر پلیس
 • بازرس
 • خلبان هواپیما
 • ناخدای کشتی
 • مهندس پرواز
 • مامور مراقبت پرواز
 • مأمور ناظر
 • مهندس ایمنی و بهداشت صنعتی
 • سازنده وسایل و ادوات موسیقی

اوقات فراغت

اوقات فراغت تیپ شخصیتی istjبرای ISTJ ها آرام گرفتن و استراحت کردن دشوار است. در نظر آنها کارهای لذت بخش، مولد و سودآور نیست. آنها دوست دارند اوقات خود را صرف کاری سودمند کنند که درآمدی به دست دهد. مثلا کار با یک کامپیوتر برای آنها اسباب مسرت می شود.

 

 

 

آنان از اینکه در دل طبیعت باشند لذت می برند و متوجه بسیاری از جزئیان واقع در پیرامون خود می شوند. سادگی را دوست دارند و از سرگرمیها و غذاهایی استقبال می کنند که اقتصادی و غیر تجملی باشد.

پیشنهادات

 • سعی کنید با دیگران مذاکره کنید و دنیا را از زاویه دید آنها نگاه کنید.
 • دست کم هفته ای یک بار “دوستت دارم” را به زبان بیاورید.
 • بیش اندازه محتاط و بی انعطاف نباشید. بدانید که تنها یک روش درست برای انجام کارها وجود ندارد.
 • از مباحثاتی که یک برنده و یک بازنده داشته باشد احتراز کنید.
 • گهگاه کارهای تکانه ای و از روی خود به خودی بکنید. گهگاه تنبل شوید.
 • بیشتر لطیفه بگویید.
 • به احساسات خود و دیگران بهای بیشتری بدهید.
 • به نیازها و احساسات دیگران توجه کنید.
 • از دیگران بیشتر تشکر کنید. حتی از کوچکترین کارهای آنها قدر شناسی کنید.
 • وقتی را صرف استراحت و بازی کنید. از مرخصی های خود غفلت نکنید.
 • از توانمندی خود که می توانید منطقی، مستقل، قابل اتکاء، وظیفه مند، منظم، دقیق، سختکوش و درک کننده باشید، سپاسگزار باشید.
 • رمز موفقیت یک ISTJ پذیرش تحولات، در نظر گرفتن تاثیر کارش روی دیگران و استقبال از تغییرات است.
دسته بندی : تیپ شخصیتی mbti
برجسب‌ها : i mbti

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.