تیپ شخصیتی ESFP

تیپ شخصیتی ESFP

ویژگی های شخصیتی

تیپ شخصیتی ESFP در تست MBTI بسیار افرادی با نمک، جذاب و با نشاط هستند. آن ها زندگی را به شدت دوست دارند و میل شدیدی به زندگی کردن دارند. این افراد از حضور مردم لذت می برند. از نظر آن ها زندگی پر از فرصت است و از هر آن چیزی که در زندگی انجام می دهد لذت می برد. ESFP ها سازگارند، زیاد به خودشان و به دیگران سخت نمی گیرند و در واقع زندگی را برای خود و دیگران راحت می گیرند.

افراد با تیپ شخصیتی ESFP در تست MBTI  رفتاری گرم و صمیمانه و دوستانه با دیگران دارند. آن ها جز آن دسته از افرادی هستند که به روابط خود بسیار اهمیت می دهند. ESFP ها افرادی بسیار دست و دلباز هستند، آن ها بسیار سخاوتمند هستند بدون اینکه انتظار متقابل از کسی داشته باشند. ESFP ها اشخاصی اجتماعی هستند و با دیگران به شدت همدل و همراه هستند و بیشتر همیشه کاری می کنند که به دیگران خوش بگذرد. خواهان تایید بسیار از دیگران بوده و نیز آماده قدردانی و حمایت از سایرین می باشند.

ESFP ها در تست MBTI عاشق بازی کردن و تفریح هستند. آن ها همیشه جز آن دسته از افرادی هستند که مشتاقانه پیشنهاد بازی و تفریح را می پذیرند.

تیپ شخصیتی ESFP بسیار واقع بین است و اشیا و اطراف خود را همان گونه که هست می بینند ، می شنوند و حتی حس می کنند. این فرد با ایده ها و فرضیات کاری ندارد و معمولا به تجربیات خود در گذشته بها می دهد. این افراد به دنبال حقایق محکم هستند و همچنین جز آن دسته از افرادی هستند که جزئیات را در حافظه خود به خوبی نگه می دارند. در حل مسائل همیشه به روش های موجود اکتفا می کنند و به فکر خلق راه حل مبتکرانه ای نیستند. آنان از جمع آوری اطلاعات استقبال می کنند و به این توجه دارند که به طور طبیعی چه راه حلهایی پیدا می شود.

تیپ شخصیتی E در تست MBTI

برون گرایی (E) یعنی فردی که با ارتباط برقرار کردن با دیگران و شرکت در جمع انرژی می گیرد. بسیاری از ما تعریف غلطی از برونگرایی داریم زیرا برونگرا را در فعالیت فرد می بینیم. برون گرایی و درون گرایی با انرژی افراد در ارتباط است.مطالعه بیشتر…

تیپ شخصیتی S در تست MBTI

حسی ها مشاهده‌گرهای خوبی هستند، پیوسته با دقت به اطراف نگاه می‌کنند و اغلب جزئیات را به‌خوبی به خاطر می‌سپارند. این افراد دوست دارند از مهارت‌های خود استفاده کنند و به تقویت مهارت‌های عملی خود علاقه‌مند هستند.مطالعه بیشتر…

تیپ شخصیتی F در تست MBTI

افراد احساسی در تست mbti معیار تصمیم گیری شان دوست دارم دوست ندارم است. فرد احساسی همدل و مهربان است در کارهایشان از عواطف و احساسات در همه کارها صحبت می کنند. برای شما احساسی ها اولویت ادب است نه صداقت. مطالعه بیشتر…

تیپ شخصیتی p در تست MBTI

افراد ملاحظه کننده همیشه در آخرین لحظه تصمیم گیری می کنند. ملاحظه کننده ها شیوه کارشان شخصی است. آنها قابلیت اجرای ۱۰ پروژه همزمان را دارند. شما اگر با یک ملاحظه کننده در تماس باشید می بینید که دغدغه برای برنامه ریزی کار ندارد.مطالعه بیشتر…

صبر و شکیبایی

تیپ شخصیتی esfp افرادی صبور هستند. آن ها از آن دسته از آدم هایی نیستند که بخواهند اراده خود را به کسی تحمیل کنند و خود و بقیه را همان گونه که هستند می پذیرد. آن ها بسیار همدل و با ادب هستند به همین دلیل معمولا دیگران آن ها ر ادوست دارند. اهل صحبت کردن هستند و معمولا در بسیاری از مواقع می توانند دیگران را وادار کنند که نظرات آن ها را قبول کنند. علاقه مند به معاشرت هستند. این افراد با دیگران به احساسات و علایق دیگران اهمیت می دهند.

آن ها در گفتگو بسیار خوب عمل می کنند یعنی از قدرت کلام بالایی برخوردارند. این افراد می توانند سخنران های خوبی باشند.

ESFPها از کمک به دیگران لذت می برند، اما ترجیح می دهند که به شکل واقعی و ملموس به دیگران کمک کنند.

زندگی در لحظه و شگفتی سازی

زندگی در لحظه و شگفتی سازی تیپ شخصیتی esfp

افراد با تیپ شخصیتی ESFP اکثرا رفتار خوشایندی دارند. آن ها از استقلال فراوانی بهره مند هستند. همیشه سعی می کنند که دیگران را شگفت زده کنند زیرا عاشق شگفتی هستند.

ESFP ها در دنیایی از احتمالات مرتبط با مردم زندگی می‌کنند. علاقه زیادی به ارتباط برقرار کردن با مردم دارند. آن ها افرادی سرزنده و شاد هستند. این افراد از این که در مرکز توجه قرار بگیرند بسیار خوشنود می شوند.

یکی از قابلیت های خوب افراد ESFP این است که می توانند در زمان حال زندگی کنند و از هر آن چیزی که انجام می دهند لذت ببرند.این افراد هیجان و هر آن چیزی که در لحظه به آن ها لذت می دهد را دوست دارند.

ESFPها مهارت‌های بین فردی و ارتباطی بسیار قوی دارند و به همین دلیل به خوبی می‌توانند نقش میانجی بین دیگران را به خوبی ایفا کنند، آن‌ها معمولاً خیلی خوب می‌توانند با نشان دادن پرچم صلح بین دیگران آشتی و سازگاری برقرار کنند.

صمیمی و مردم‌ دوست

این افراد بر اساس ارزش های درونی خود تصمیم می گیرند و به همین دلیل است که ESFP ها افرادی حساس نسبت به دیگران هستند و می توانند به خوبی با احساسات سایر افراد همدلی کنند. آن‌ها معمولاً افرادی بخشنده و صمیمی هستند که به نیازهای دیگران توجه می‌کنند و سعی دارند به آن‌ها کمک کنند.

ESFP ها درک خوبی از انسان‌ها دارند ضمن این که معمولاً حواسشان به بقیه هست و رفتار و احساسات بقیه را زیر نظر دارند و در صورتی که دیگران در شرایط احساسی خوبی نباشند ESFP ها متوجه این موضوع شده و سعی می‌کنند به کمک آن‌ها رفته و مسئله را به طور عملی حل کنند.

در نتیجه ESFP ها معمولاً زودتر از بقیه متوجه حال و احوال دیگران می‌شوند و در صورت لزوم تلاش می‌کنند تا برای آن‌ها کاری مفید و مثبت انجام دهند. ضمن این که کمک‌های آن‌ها صرفاً به دلگرمی دادن و هم‌دلی با دیگران خلاصه نمی‌شود و سعی آن‌ها بر این است که به صورت کاربردی و در جهت رفع نیازهای آنی دیگران به یاری آن‌ها بشتابند.

واقع‌گرا و اهل عمل

همچنین این افراد ترجیح می دهند به طور کاربردی و واقعی نیازهای دیگران را حل کنند و در اغلب مواقع با پند و اندرز دادن دیگران راحت نیست زیرا این افراد کلا موافق ایده های روی کاغذ نیستند و این افراد برای عملگرا بودن ارزش زیادی قائل است.

در صورتی که ESFPها ترجیح فکری (T) خود را به اندازه کافی رشد نداده باشند، شخصیتی بیش‌ از اندازه احساسی و بخشاینده پیدا خواهند کرد و نمی‌توانند از منطق و قوه‌ی تحلیل خود برای گرفتن تصمیماتی متعادل استفاده نمایند.

در این صورت ممکن است توجه به اهداف بلند مدت و انجام وظایف و مسئولیت‌های ضروری را قربانی لذت‌های آنی و زودگذر کنند. ضمناً ممکن است ESFPها دید بلند مدت و دورنمای خوبی از مسائل و موضوعات نداشته باشند  و اساساً توجهی به پیامد‌های بلند مدت یک مسئله نشان ندهند.

هیجان‌طلب و بازیگوش

برای بسیاری از ESFPها دنیا یک صحنه‌ی نمایش جذاب و مهیج است و آن‌ها دوست دارند در مرکز این نمایش باشند و به اجرای نقش برای دیگران بپردازند. آن‌ها از این که بتوانند دیگران را سرگرم و هیجان‌زده کنند بسیار لذت می‌برند و ضمناً در این کار مهارت بسیار بالایی هم دارند. آن‌ها دوست دارند زندگی یک مهمانی تمام‌نشدنی باشد که خودشان نقش میزبان خوش‌مشرب را در آن ایفا می‌کنند.

ESFPها عاشق مردم و ارتباط داشتن با آن‌ها هستند و جالب این جاست که دیگران هم ESFPها را دوست دارند و از حضور آن‌ها در جمع‌ها بسیار استقبال می‌کنند. یکی از ویژگی‌های مثبت و قابل توجه ESFPها این است که دیگران را همان‌طور که هستند می‌پذیرند و سعی در تغییر آن‌ها و اعمال زور و اجبار به آن‌ها ندارند.

آن‌ها روحیه‌ای شاداب و اشتیاقی تمام نشدنی دارند و برای همه‌ی افراد احترام قائل‌اند. ESFPها صمیمانه به فکر دوستانشان هستند و نسبت به آن‌ها حمایتگر و مهربان‌اند و در مجموع با همه‌ی افراد رفتاری دوستانه و راحت دارند.

اما در صورتی که مورد بی‌مهری یا بی‌توجهی قرار بگیرند می‌توانند بسیار عصبانی شوند و قضاوت‌های تند و تیزی در مورد افراد ارائه کنند. در این صورت قابلیت این را دارند که احساس تنفری عمیق نسبت به فرد یا افراد مورد نظر در آن‌ها ایجاد شود.

در پی کسب نتایج ملموس

ESFP ها در شرایط استرس- به عکس حالت طبیعی‌شان- ممکن است غرق در افکار منفی و بیهوده شوند و در چرخه‌ی فکر کردن به احتمالات پوچ گرفتار شوند. در این شرایط بسیاری از ESFP ها برای از میان برداشتن استرس و بازگشت به حالت عادی یک ذهنیت عمومی و ساده مثبت را جایگزین افکار منفی‌شان می‌کنند. این ذهنیت ممکن است مسئله را به طور ریشه‌ای حل نکند اما به ESFP ها کمک می‌کند بر اضطراب خود تا حدودی غلبه نمایند.

ESFP ها اهل عمل هستند و بیش‌تر به فعالیت‌های کاربردی که نتایجی واقعی و ملموس در بر دارد توجه می‌کنند. اما دوست دارند کارها را آزادانه و تا حد امکان بدون نظارت یا سرپرستی دیگران انجام بدهند. آن‌ها دوست دارند به شیوه‌ی مطلوب خودشان کارها را پیش ببرند. ESFP ها زمانی بهتر می‌توانند موضوعات تازه را یاد بگیرند که خودشان دست به کار شوند و کاربرد آن را در عمل مشاهده کنند.

آن‌ها علاقه‌ی چندانی به مطالعه‌ی کتاب‌های آموزشی و آموختن از طریق مطالب تئوریک ندارند. در صورتی که این افراد ترجیح شهودی خودشان را به اندازه کافی رشد نداده باشند و از آن استفاده نکرده باشند در این صورت موقعیت‌هایی که نیاز به استفاده از تفکر تحلیلی و انتزاعی دارد برای آن‌ها غیر قابل تحمل خواهد بود.

بنابراین ممکن است محیط‌های علمی با شیوه‌های آموزشی سنتی چندان برای ESFP ها جذاب نباشد و در نتیجه عملکرد درخشانی در آن نداشته باشند. اما در عوض در صورتی که این اجازه را داشته باشند که هنگام یادگیری با دیگران ارتباط و تعامل داشته باشند و خودشان مطلب یاد گرفته شده را در عمل مورد آزمون قرار دهند، قابلیت یادگیری آن‌ها به طرز عجیبی افزایش پیدا خواهد کرد.

نگاه زیباشناسانه و درک فضایی قوی

ESFP ها درک زیبایی شناسانه‌ فوق‌العاده‌ای دارند، آن‌ها به خوبی به محیط و تجسم فضایی اشیاء و جایگاه‌ آن‌ها در محیط مسلط هستند. در صورتی که شرایط برای آن‌ها فراهم باشد معمولاً بسیاری از ESFPها اقدام به جمع‌آوری ادوات و وسایل مختلف و زیبا خواهند کرد، علاوه‌ بر این آن‌ها علاقه‌مند به داشتن اموال و دارایی‌های مادی زیبا و چشم‌نواز هستند.

چیدمان وسایل در منازل آن‌ها اغلب به زیبایی انجام شده است. در مجموع ESFP ها از مشاهده‌ی زیبایی‌های محیط اطراف بسیار به وجد می‌آیند و معمولاً سعی می‌کنند چاشنی زیبا شناسانه به محیط اطراف خود چه در خانه، چه در اتاقشان و چه در محل کارشان اضافه نمایند. آن‌ها علاقه‌مند به تجربه‌ی لذائذ مادی خوب و با کیفیت مثل غذا، نوشیدنی‌ها تفریحات و … هستند.

ESFP ها در کارهای تیمی بسیار خوب عمل می‌کنند، بسیار بعید است آن‌ها مشکل خاصی را در گروه ایجاد کنند و معمولاً با همه‌ی اعضاء به راحتی کنار می‌آیند و روحیه‌ی همکاری و مشارکت با سایرین در آن‌ها وجود دارد.

ضمناً این افراد دوست دارند کارهایشان را همراه با سرگرمی و هیجان انجام دهند و در محیط‌های کاری خشک و پر از قانون با بی‌علاقگی کار خواهند کرد. عموماً مشاغلی برای این تیپ مناسب است که به آن‌ها اجازه دهد از مهارت‌های ارتباطی‌شان نهایت بهره را ببرند و ضمناً به آن‌ها اجازه دهد ایده‌هایشان را به صورت عملی و ملموس پیاده کنند.

واقع گرایی

افراد با تیپ شخصیتی ESFP اطلاعات را از طریق حواس پنج‌گانه‌شان دریافت می‌کنند و در نتیجه به اطلاعات واقعی و ملموس واقع در محیط بیرون توجه دارند. کارکرد دوم آن‌ها نیز درونی است و از طریق آن تصمیم‌گیری‌هایشان را به کمک احساسی که نسبت به موقعیت دارند انجام می‌دهند. آن‌ها موقع تصمیم‌گیری به این توجه می‌کنند که امور تا چه اندازه با ارزش‌های شخصی آنان سازگار است.

روابط با دیگران

 • بسیار راحت هستند و خود و دیگران را می پذیرند.
 • دیگران را سرگرم می کنند و از ناراحتی دورشان می کنند. حاضر نیستند اخبار ناخوشایند را تحسین کنند.
 • بسیار پر حرارت هستند و انرژی فراوان دارند.
 • روابط را تفریحی و جالب ارزیابی می کنند.
 • از رنج کشیدن دیگران ناراحت می شوند.
 • با مهر و محبت خود دیگران را تحت الشعاع قرار می دهند.
 • می توانند تکانه ای، بی قرار و غیر قابل پیش بینی باشند.
 • عمل کردن را به فکر کردن ترجیح می دهند. برای آنها تنها ماندن یا کاری صورت ندادن دشوار است.

نقاط قوت

 • افرادی سرزنده و بانشاط هستند و دوست‌دار هیجان و تفریح، آن‌ها مایل اند هر کاری را مفرح و شادمانه انجام دهند.
 • افرادی باهوش، حاضر جواب، رک و محبوب سایرین هستند.
 • نسبت به تجارب بدنی و فیزیکی حساس اند و در این حوزه خیلی خوب عمل می‌کنند.
 • افرادی واقع‌گرا هستند که به کاربردهای عملی توجه دارند، آن‌ها در انجام امور روزمره بسیار خوب عمل می‌کنند.
 • روحیه هنری و خلاق دارند، منازل آن‌ها عموما به زیبایی تزئین می‌شود و آراسته و مرتب است.
 • آن‌ها افرادی انعطاف‌پذیر هستند که معمولا به خود سخت نمی‌گیرند و خوبی با «جریان همراه می‌شوند.»
 • آن‌ها می‌توانند رابطه‌های بد را ترک کنند، اگرچه انجام این امر برایشان چندان راحت نیست.
 • تلاش آن‌ها بر این است که اوقات خوشی را در هر لحظه رقم بزنند.
 • افرادی سخاوتمند و خوش‌قلب هستند.

نقاط ضعف

 • ممکن است پول خود را در معاملات و خریدهای بی‌معنی و مخاطره‌آمیز هدر دهند.
 • گرایش به مادی‌گرایی دارند (در برابر معناگرایی).
 • از انتقاد و سرزنش به شدت متنفرند و در برابر آن آسیب‌پذیر ظاهر می‌شوند. آن‌ها معمولا انتقادات را شخصی به دل می‌گیرند.
 • نسبت به اختلافات و مشاجرات بی اعتنایی پیشه می‌کنند و می‌گذارند تا زمان منجر به حل و فصل و فراموشی امور شود، این تیپ به جای مواجهه و حل اختلافات از رودررویی با آن‌ها فرار می‌کنند.
 • تعهدات طولانی مدت ممکن است نقطه ضعف آنان باشد.
 • به نیازهای شخصی خود توجه کافی ندارند.
 • آن‌ها نسبت به سلامتی جسم خود بی توجه هستند.
 • به دلیل علاقه‌شان به رویدادها و اتفاقات جدید ممکن است دائم در پی تجربه نمودن روابط جدید باشند.

نقاط ضعف شخصیتی ESFP:

از آنجا که این تیپ شخصیتی برای لذت بردن از زندگی بهای فراوانی قائل است، بعضی از مسؤولیت هایش را به خوبی انجام نمی دهد. علاقه شدید به تبادلات اجتماعی گاه برای آنها مشکلاتی تولید می کند زیرا همیشه تحت تأثیر و علاقه مند به دیگران هستند و در نتیجه نمی توانند نظم و انضباط کاری مناسبی برای خود ایجاد کنند. گاه تمام نکردن پروژه ها و پرت شدن حواسشان سببی است تا تنبل ارزیابی شوند. از این رو این اشخاص اگر در کارهایشان اولویت بندی کنند، می توانند تعادلی میان کار و تفریح برقرار نمایند. با استفاده از روشهای سازمان یافته و با استفاده از مدیریت زمان، این اشخاص می توانند از بسیاری از مشکلات خود بکاهند.

زندگی پویا آنها را سرگرم می کند و در نتیجه پیشاپیش برنامه ریزی نمی کنند و به همین دلیل ممکن است مهیای چالشهای زندگی نباشند. این اشخاص باید ارزیابی بهتری از حوادث احتمالی در آینده داشته باشند. باید بتوانند حوادث آینده را پیش بینی کنند و بدانند که اگر حادثه ای برخلاف میل آنها بروز کند می خواهند با آن چکار کنند.

تیپ شخصیتی esfp بدون اینکه به نتایج منطقی اقدامات خود توجه کند، تصمیم گیری می کند. دوستان در نظر آنان به قدری ارزشمند هستند که تنها به جنبه های مثبت آنها توجه می کنند. این تیپ شخصیتی باید بتواند قدمی به عقب بردارد و از فاصله ای معقول به علت و معلول اقدامات توجه کند. این اشخاص باید بدانند که جواب نه دادن، کار آنقدرها دشواری نیست.

در محل کار

تیپ شخصیتی esfp در محل کار

 • دوست دارند در فضایی مهیج با اشخاصی دوستانه و پر انرژی کار کنند.
 • با مردم رابطه ای خوب و حسنه دارند.
 • تنوع را دوست دارند، مشاغلشان را به سرعت تغییر می دهند.
 • مرتب محیط را وارسی می کنند و به سرعت بر موقعیت حاکم می شوند.
 • برای برطرف کردن تضاد و تعارض از مهارت فراوانی برخوردارند. می توانند به دیگران کمک کنند تا کار گروهی را به نمایش بگذارند.
 • کاردان هستند و از عقل سلیم برخوردار می باشند.
 • دوست دارند که در اسرع وقت به راه حل برسند.
 • می توانند به خوبی به دیگران انگیزه بدهند تا تصمیم گیرند و کار گروهی را تقویت کنند.
 • از کارهایی که در آن بتوانند به دیگران خدمت کنند، لذت می برند.
 • در بسیاری از مواقع تا آخرین لحظه صبر می کنند تا کاری را انجام دهند.
 • این که بدانند انجام دادن کاری چه مدت طول می کشد، می تواند برایشان تولید مشکل کند.

ویژگی های کلی افراد با تیپ شخصیتی ESFP در آزمون شخصیت شناسی MBTI در محیط کاری

 • کاملا در لحظه حال زندگی می‌کنید.
 • تجاربِ جدید و رویدادهای تازه و آزموده نشده شما را به وجد می‌آورد.
 • افرادی واقع‌بین و عمل‌گرا هستید.
 • با سایر انسان‌ها رفتار گرم و دوستانه‌ای دارید.
 • به‌ خوبی می‌دانید چگونه باید اوقات خوشی برای خود و دیگران به وجود آورید و آن‌ها را سرگرم کنید.
 • افرادی مستقل و کاردان هستید.
 • معمولا تمایلی به برنامه‌ریزی برای آینده ندارید و فعالیت‌های‌تان در لحظه و به شکل خودجوش به وقوع می‌پیوندد.
 • از ساختار و نظم و انجام امور تکراری و روتین بیزارید.
 • از مباحث تئوریک و خواندن توضیحات مفصل کلافه می‌شوید.
 • نسبت به حیوانات و کودکان شفقت خاصی دارید.
 • از مهارت‌های ارتباطی و انسان‌مدارانه‌ی خوبی برخوردارید.

نقاط قوت کاری

 • انعطاف پذیری بالا
 • توجه به واقعیات
 • وفاداری به کارکنان و سازمان خود
 • توانایی ایجاد فضای مناسب کاری
 • میل به همکاری و کمک به دیگران
 • توانایی ارزیابی منابع و شرایط موجود
 • انرژی زیاد و لذت بردن از کار
 • توجه به احساسات و خواسته های دیگران
 • توان کار تیمی
 • ریسک پذیری

نقاط ضعف کاری

 • دشواری در تصمیم گیری منطقی
 • دشواری در انجام به موقع کارها
 • آینده نگر نبودن
 • دشواری در تشخیص فرصتهای آتی
 • عدم علاقه به تنهایی کار کردن
 • دشواری در سازماندهی و تدارک مقدماتی کار
 • داشتن دیدی سطحی نگر و بی توجه به جنبه های عمیق تر
 • شخصی کردن انتقادات و بازخوردهای منفی
 • عدم علاقه به مقررات و قوانین زیاد
 • عدم علاقه به هدف گذاری بلند مدت
 • دشواری در نظم و انضباط دادن به کار خود و دیگران

رضایت شغلی

برای یک تیپ شخصیتی esfp، رضایت شغلی یعنی:

 • این امکان را داشته باشد که از تجارب خود مطلبی بیاموزد، اطلاعات لازم را جمع آوری کرده و سپس برای حل مساله اقدام نماید.
 • بتواند شخصاً در مسائل دخالت کرده و مستقیماً با مشتریان و مراجعان صحبت کند.
 • با اشخاص مختلف سر و کار داشته باشد و در کارش تفریح و استقلال داشته باشد.
 • با مهارت با اشخاص و مشکلات آنان روبرو شود و از تنش میان آنها بکاهد.
 • بتواند به فعالیتهای مختلف بپردازد.
 • در طی روز با اشخاص مختلفی همکاری کند که مانند او شور و اشتیاق دارند.
 • بتواند به پروژه هایی بپردازد که بازدهی فوری داشته و نیازهای اشخاص مختلف را برآورده سازد.
 • در محیطی آرام و دوستانه کار کند.
 • به سختکوشی او پاداش دهند و احساس کند به خاطر کارش از وی تشکر و قدردانی می شود.

حداقل بوروکراسی در کار باشد، بتواند خوش باشد و همه روزه از کارش لذت ببرد.

مشاغل مرتبط با تیپ شخصیتی ESFP

 • معلم
 • پرستار کودک
 • مربی مهد کودک
 • مربی ورزشی

اوقات فراغت

تیپ شخصیتی esfp همه چیز را به یک اتفاق خوب تبدیل می کند. آنها از میهمانیهای بزرگ و گردهمایی های بزرگ لذت می برند. دوست دارند که در آخرین لحظه کاری صورت دهند. خانه هایشان اغلب پر از مردم است. ESFP ها از موسیقی، رقص، غذا، نوشیدنی و سرگرمی لذت می برند.

پیشنهادات

 • از کنار موقعیتهای مساله ساز به این امید که بالاخره می گذرند، عبور نکنید.
 • از تصمیم گیری های عجولانه که ممکن است بعدا ار آن ناراحت شوید، خودداری ورزید.
 • آنقدر خود را درگیر مسائل نکنید که مسؤولیتهای خود را هم فراموش کنید.
 • کارتان را نیمه کاره به این دلیل که کار جالب تری پیش آمده، رها نکنید.
 • بیش از اندازه به مادیات برای رسیدن به خوشبختی بها ندهید.
 • به فکر سلامتی خود باشید.
 • از قبول کارها و وظایف مختلف در آن واحد خودداری ورزید.
 • با خود صرف وقت کنید و به ندای درون خود گوش فرا دهید.
 • به ارزشها و هدفهای خود توجه کنید تا به معنای زندگی خود پی ببرید.
 • به نقات قوت خود یعنی گرم و صمیمی بودن، با نمک بودن، پذیرا بودن، جذاب بودن، سازگاری داشتن، خوشبین بودن، ماجراجویی، سخاوتمندی، دوستانه بودن، همکاری داشتن و نشاط داشتن توجه داشته باشید.
 • رمز موفقیت یک ESFP توجه به آینده، شخصی نکردن مسائل و پایبندی به تعهدات است.
دسته بندی : تیپ شخصیتی mbti
برجسب‌ها : e mbti

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.