چگونه درخواست افزایش حقوق کنیم؟

درخواست افزایش حقوق و دستمزد

درخواست افزایش حقوق همیشه یکی از مسائل مهم برای کارمندان به حساب می آید که بسیاری از آن ها به دلیل ترس از ترد شدن از سازمان آن را بیان نمی کنند.

کسب شایستگی، توقعات پیشرفت شغلی را در همه افراد ایجاد می کند. یکی از این انتظارات که باعث رضایت شغلی در افراد می شود، افزایش حقوق و مزایا است. حقوق و دستمزد یکی از عواملی است که علاوه بر رضایت شغلی فرد بر روی زندگی شخصی او نیز تاثیرگذار است.

اما با این وجود بسیاری از شرکت ها همیشه در تلاش اند تا حداقل حقوق و دستمزد را به کارمندان خود پرداخت کنند. بسیاری از کارمندان با وجود آگاهی از این موضوع که می دانند به نسبت کاری که انجام می دهند حقوق و دستمزد کمی دارند اما همیشه از درخواست حقوق با ترس دارند. آن ها همیشه می ترسند با درخواست حقوق و دستمزد بالا از سازمان ترد شوند.

مذاکره درخواست افزایش حقوق هم مانند دیگر مذاکرات دارای چند تکنیک است. ما در این مقاله قصد داریم این چند تکنیک را برای شما بیان کنیم.

چگونه می توانیم علاوه بر افزایش شایستگی نسبت به افزایش پرداخت نیز مذاکره کنیم ؟

شاید شما جز آن دسته از کارمندانی باشید که درب اتاق مدیر را می زنند و وارد اتاق می شوند، درخواست افزایش حقوق خود را بیان می کنند و سپس جواب رد می شوند و ناخرسند برمی گردند. همین جا باید بگویم برای درخواست افزایش حقوق شما باید یک مذاکره حرفه ای و درست داشته باشید.

از قبل آماده باشید:

بسیاری از افراد تصور می کنند بعد از گذشت چند ماه مدیر به آن ها باید پیشنهاد افزایش حقوق بدهد و اگر مدیر آن ها این کار را انجام ندهد سریعا خودشان درخواست افزایش حقوق می کنند. اما باید بگویم افرایش حقوق با سرعت در یک سازمان اتفاق نمی افتد.

بسیاری از کارفرمایان ابتدا توانایی ها و پیشرفت های شما را در نظر می گیرند به شما ترفیع می دهند سپس بعد از گذشت مدتی، با درخواست افزایش شما موافقت می کنند و آن را بالا می برند.

شما در ابتدا برای درخواست افزایش حقوق باید خلق ارزش کنید و برای سازمان خود ارزش قائل باشید.

خودتان را به جای رئیستان قرار دهید:

برای درخواست افزایش حقوق، خودتان را در شرایط اقتصادی آن زمان به جای رئیس خود قرار دهید و ببینید درخواست مقدار افزایشی شما مقول است؟ در بسیاری از مواقع شما فکر می کنید برای سازمان خود بسیار مفید هستید اما شاید از دیدگاه مدیرتان اینگونه نباشد.

اگر می خواهید بدانید مدیر شما درباره عملکرد شما چه دیدگاهی دارد، با او بیشتر در تعامل باشید و درباره کارهایتان بیشتر با او صحبت کنید، اگر او نیز نظرش با شما یکی بود پس می توانید در یک جلسه رسمی از او دخواست افزایش حقوق داشته باشید.

ارزشتان را در صنعت بفهمید:

قبل از درخواست افزایش حقوق و دستمزد، درباره ارزش خود در صنعتی که فعالیت می کنید مطلع باشید. ببینید در صنعتی که فعالید چقدر ارزشمند هستید؟

اگر همه چیز برابر باشد، باید ببینید میانگین حقوق ماهیانه کارمندی با تحصیلات و تجربه شما در حوزه کاریتان چقدر است. هنگامی که می خواهید به مدیر خود درخواست افزایش حقوق بدهید، دانستن این اطلاعات بسیار به کارتان می آید. علی الخصوص اگر کمتر از میانگین حقوق کارمندان هم رده خود، دریافت می کنید.

شما باید درخواست افزایش حقوق خود را متناسب با ارزشتان در صنعت بیان کنید.

به مدیرعامل خود فرصت فکر کردن بدهید:

لطفا مدیر خود را با یک درخواست افزایش حقوق غافلگیر نکنید. ابتدا با منشی او صحبت کنید موضوع جلسه تان را بیان کنید تا با بالادستی شما در میان گذاشته شود و به او از قبل فرصت فکر کردن بدهید.

این کار باعث می شود شما قبل از مذاکره به رئیس خود فرصت بدهید تا عملکرد شما را بررسی کند.

برای درخواست افزایش حقوق خود دلیل قانع کننده داشته باشید:

اکثر شرکت ها به دنبال درآمد و سود بیشتری هستند و مدیران مجموعه، بیشتر خواستار اضافه حقوق به افرادی هستند که در بالا بردن این سود و درآمد نقش به سزایی دارند. زمانی که می خواهید درخواست حقوق و مزایای بیشتری کنید باید ارزش هایی که برای سازمان خلق کرده اید و تاثیر در پیشرفت سازمان داشته است را بیان کنید تا بتوانید دلیل قانع کننده داشته باشید.

دسته بندی : ارتباطات و مذاکره, روانشناسی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های قطبینو

فهرست