تیپ شخصیتی ISFJ

تیپ شخصیتی ISFJ

ویژگی‌های شخصیتی

افراد با تیپ شخصیتی ISFJ در تست MBTI معمولا افرادی وفادار، پایبند و مهربان هستند. این اشخاص به احساسات دیگران بها می دهند. ISFJها افرادی دقیق، متعهد، مسئول و هوشیارند و از این مورد نیاز باشند لذت می برند. همچنین در عمل به تعهدات خود متعهد و ثابت قدم هستند.

افراد با تیپ شخصیتی ISFJ موجوداتی بی ریا و واقع بین هستند. این افراد از اشخاصی که آرام و کم انتظار باشند، استقبال می کنند. در کل به جزئیات توجه خاصی ندارند و معمولا جزئیات را به خاطر می سپارند و با صبر و حوصله وظایف خود را انجام می دهند. ISFJ ها می خواهند مسائل به خوبی و با صراحت عنوان شوند. تصمیم گیرندگانی خوب و موثر هستند.

این افراد اخلاق کاری بالایی دارند. به همین دلیل مسئولیت امور را می پذیرند. مخصوصا که اگر بدانند دست به کار شدن آن ها در کار بسیار موثر است و بدانند به خاطر دیدگاه های عالی که دارند اسباب ثبات و آرامش می شوند. افراد با تیپ شخصیتی ISFJ در تست MBTI همیشه برای ساختن یک محیط آرام و منظم در خانه و محل کار تلاش می کنند.

تیپ شخصیتی I در تست MBTI

افراد درونگرا معمولا آرام، صبور و محافظه کار هستند، معمولا خجالتی به نظر می آیند ولی خجالتی نیستند، کمتر وارد گفتگو با شما می شوند، رفتارشان معمولا یکنواخت و متعادل است، خیلی بالا و پایین ندارند، مثل موج خیلی آرام می مانند، افراد درونگرا با حضور در جمع سطح انرژی آن ها کاهش می یابد به گونه ای که در برخی مواقع در جمع احساس خفگی میکنند. مطالعه بیشتر…

تیپ شخصیتی S در تست MBTI

تیپ شخصیتی حسی به افرادی اشاره دارد که از طریق حواس پنجگانه (بینایی، شنوایی، بویایی، چشایی، و لامسه) اطلاعات را جمع‌آوری می‌کنند. افراد حسی در لحظه حال زندگی می‌کنند و به موقعیت و شرایط نگاه می‌کنند و در اغلب موارد به آنچه که هست رضایت می‌دهند. این افراد به تجربیات شخصی خودشان اعتماد دارند. مطالعه بیشتر…

تیپ شخصیتی F در تست MBTI

افراد احساسی در تست mbti معیار تصمیم گیری شان دوست دارم دوست ندارم است. افراد احساسی همدل و مهربان‌اند، در کارهایشان از عواطف و احساسات صحبت می‌کنند. برای شما احساسی ها اولویت ادب است نه صداقت. مطالعه بیشتر…

تیپ شخصیتی J در تست MBTI

افراد قضاوت کننده و یا داوری کننده در mbti کسانی هستند که همه کارهایشان را از قبل برنامه ریزی می کنند. قضاوت کننده ها ترجیح می دهند درباره موضوعات سریع تصمیم بگیرند و اجرا کنند. اگر کارهایشان جا به جا شود به هم می ریزند و عصبانی می شوند. مطالعه بیشتر…

جدی، مودب و صریح

فرد با تیپ شخصیتی ISFJ جدی، سختکوش، آرام، صمیمی و با ادب و حمایتگر هستند. آن ها همیشه از دوستان و همکاران خود حمایت می کنند. دوستدار کمک به دیگران و حل مشکلات آن ها هستند. معمولا این افراد به خواسته ها و احساسات دیگران بیش تر توجه می کنند. ISFJها افرای با روابط عمومی بالا و صمیمی هستند. آن ها به ویژگی افراد مورد علاقه خود توجه می کنند. برای این افراد مهم است که دیگران چه احساسی نسبت به آن ها دارند.

افرادی هستند که معمولا احساسات شخصی خود را بروز نمی دهند. اما در برخورد با موقعیت های خاص، در صورت لزوم واکنش های تندی را از خود نشان می دهند. ISFJها دوستان خود را در اکثر مواقع حمایت می کنند. تیپ شخصیتی ISFJ در MBTI خدمت گرا است و دوست دارد که خدمت کند و متعهد به قول هایی که می دهند و همچنین بسیار مسئولیت پذیر است.

معمولا ساکت، محتاط و فروتن می باشند و سعی می کنند که مفید واقع شوند. ISFJ ها واقع گرا، علمی و آگاه می باشند. به سنتها بها می دهند. آنها به شکلی که قرار است رفتار می کنند و روال و رویه های کاری را مورد سوال قرار نمی دهند.

تلاش برای برقراری صلح و تفاهم

روابط با دیگران تیپ شخصیتی isfjافراد با تیپ ISFJ با حقایق و عینیات زندگی می کنند. چاشنی زندگی آن ها مهربانی است. آن ها به شدت افرادی صمیمی و پر مهر و محبت هستند. در ارتباط با دیگران فرض را بر خوب بودن افراد می گذارند.

آن ها به تناسب و تعادل در روابط روحیه همکاری بین افراد اهمیت زیادی می‌دهند. این تیپ بهای زیادی برای احساسات دیگران قائل است.

سایرین به سبب توجه و مراقبتی که ISFJها نسبت به افراد از خود نشان می‌دهند و نیز توانایی‌شان در مراقبت و رسیدگی به دیگران آنان را تحسین می‌کنند.

ISFJها دنیای درونی غنی دارند که معمولاً برای ناظرین بیرونی قابل مشاهده نیست. آن‌ها اطلاعات مرتبط با مردم و موقعیت‌های مختلف را به خوبی به خاطر می‌سپارند. خصوصاً حقایقی که برایشان جنبه شخصی داشته باشد.

حافظه قوی در مورد اتفاقات و وقایع پیشین

اطلاعات آن ها معمولا دقیق و بدون خطا است. این امر باعث می شود که ISFJ ها در مورد مسائلی که برایشان اهمیت شخصی دارد حافظه بسیار قوی دارند. یک شخص با تیپ شخصیتی ISFJ می تواند تمام جزئیات یک مکالمه را که در سال های خیلی قبل انجام شده است کاملا به خاطر بیاورد و این شاید برای شما خیلی عجیب باشد. چنین ویژگی در مورد کلیه موقعیت هایی که بر روی این فرد تاثیر گذاشته است و برای او اهمیت ویژه ای داشته صادق است.

فرد با این تیپ شخصیتی معمولا نظرات شفافی در مورد چگونگی امور دارند.آن ها خوب می دانند هر چیزی باید چگونه انجام شود. همچنین این افراد برای انجام مسئولیت های خود به شدت تلاش می کند.

آن‌ها به ثبات و امنیت بها می‌دهند و برای قانون و سنت‌ها ارزش زیادی قائل‌اند و معتقدند نظام‌های بیرونی (حکومتی، سازمانی، خانوادگی و…) وجود دارند چون مؤثرند و باید باشند.

تغییر، به شرط موثر بودن!

این تیپ شخصیتی روش و عقاید خود را تغییر نمی دهد مگر در یک صورت که کاربرد یک ایده با یک روش تازه را به طور ملموس و عملی ببیند. که در این صورت هم باز ترجیح این افراد انجام امورشان به همان روش قبلی است که از آن نتیجه مثبتی گرفته اند.

بهترین حالت یادگیری ISFJ ها وقتی است که کار را خودشان انجام دهند نه اینکه صرفاً مطالبی تئوریک را در رابطه با آن در کتاب‌ها مطالعه کنند. به همین دلیل معمولاً جذب رشته‌هایی که نیازمند تحلیل تئوریک مفاهیم خصوصاً مفاهیم انتزاعی است نمی‌شوند.

برای افراد با تیپ شخصیتی ISFJ خروجی های کاربردی و ملموس اهمیت دارد. آن ها باید کاربرد مفاهیم آموخته شده را در دنیای واقعی دریابند. پس می توان نتیجه گرفت نظام آموزشی که صرفا برپایه تئوری و تحلیل است مایه عذاب این تیپ است.

مسئولیت‌پذیر و قابل اطمینان

افراد با تیپ شخصیتی ISFJ زمانی موضوعات را بهتر درک می کنند که کاملا  به آن ها نشان داده شود که باید چیکار کنند. این افراد به محض اینکه بفهمند و اهمیت کار را درک کنند بی وقفه برای اجرا و تکمیل آن تلاش می کنند. آن ها افرادی به شدت قابل اطمینان هستند.

ISFJها حس زیبایی شناسی بالایی دارند زیرا نسبت به درک و دریافت امور بیرونی همچون موقعیت اجسام، ابعاد فضایی و … آن ها بسیار خوب عمل می کنند.

به همین دلیل این افراد در آراستگی و نظم و ترتیب دادن به اشیاء، استعداد زیادی دارند. آن‌ها در مشاغلی چون طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون بسیار موفق خواهند شد.

خوش‌سلیقگی ISFJ ها به همین مورد ختم نمی‌شود. بلکه توجه آن‌ها به نیازهای دیگران وقتی با حس دلسوزی و علاقه آن‌ها به افراد همراه می‌شود، باعث می‌شود که این تیپ در انتخاب هدیه مناسب برای اطرافیان سنگ تمام بگذارد. به این معنی که ISFJ ها معمولا می‌دانند مناسب‌ترین هدیه برای ذوق‌زده کردن اطرافیان چیست و همان را برای او خریداری می‌کنند.

درک بالا از احساسات

ISFJ ها بیش از هرتیپ دیگری در MBTI به احساسات و عواطف درونی خود و دیگران آگاه هستند. آن ها معمولا عادت ندارند احساسات خصوصی خود را نشان دهند و معمولا عواطفشان را درون سینه خود نگه می دارند.

احساسات منفی این افراد نسبت به دیگران معمولا درونشان انباشته می شود و قوت می گیرد و در نتیجه زمانی میرسد که نسبت به آن فرد یا موقعیت واکنش تندی نشان می دهد. در این صورت به سادگی حاضر نیستند دیدگاه خود را تغییر دهند. آن‌ها باید بیاموزند که گاهی اوقات خود و احساساتشان را ابراز نمایند تا به مرحله انفجار نرسند.

ISFJها افرادی با وجدان و وظیفه شناس هستند آن ها مسئولیت خود را بسیار جدی می گیرند به همین دلیل دیگران می توانند به راحتی روی آن ها حساب باز کنند. یکی از مشکلات بالقوه ISFJها این است که هنگامی که با درخواستی برای انجام کاری مواجه می‌شوند به سختی قادر به نه گفتن هستند از این رو ممکن است بیش از توانشان به آن‌ها مسئولیت محول شود.

در چنین موقعیت‌هایی معمولاً ISFJ نارضایتی خود را برای دوری از تعارض و کشمکش به دیگران ابراز نخواهد کرد. علاوه بر این آن‌ها معمولاً نیازهای دیگران را بر نیازهای شخصی خودشان مقدم می‌شمرند.

این افراد باید بیاموزند برای نیازهای شخصی‌شان نیز اولویت قائل شوند و در موقعیت مناسب به ابراز خواسته‌های خود بپردازند در غیر این صورت به دلیل نداشتن قاطعیت کافی و عدم ابراز وجود ممکن است مورد بهره‌برداری و سوء استفاده کاری قرار بگیرند.

نیازمند تحسین و بازخورد مثبت

نیاز به تحسین در تیپ شخصیتی isfjISFJ ها دوست دارند به خاطر کارهایشان از دیگران بازخورد مثبت بگیرند. در صورتی که آن‌ها برای کارهایی که انجام داده‌اند تحسین نشوند و یا در معرض انتقاد قرار بگیرند دلسرد و بی‌انگیزه خواهند شد که در صورت ادامه یافتن این احساسات گاه ممکن است به افسردگی آنان نیز بیانجامد.

در چنین موقعیت‌هایی یا به‌طورکلی در شرایط استرس، ISFJ ها شروع به خیال‌پردازی‌های منفی در مورد اوضاع احتمالی اسفناکی که در شرف وقوع است می‌کنند.

در این شرایط آن‌ها به شدت احساس کم‌مایگی و بی‌ارزشی خواهند نمود و به این باور منفی می‌رسند که «در زندگی من هیچ چیز سر جایش نیست» یا «من از عهده انجام هیچ کاری بر نمی‌آیم».

افراد با این تیپ شخصیتی اشخاصی گرم، صمیمی و سخاوتمندند که موهبت‌های زیادی برای عرضه کردن دارند آن‌ها باید به خاطر بسپارند که خود را در معرض انتقادهای مخرب خویش قرار ندهند و به سرزنش بیش از اندازه از خود نپردازند و آن عشق و محبتی که به دیگران عرضه می‌دارند را از خود دریغ نکنند.

یکی از مشخصه‌های مهم تیپ شخصیتی ISFJ چگونگی دریافت اطلاعات می‌باشد، آن‌ها اطلاعات محیط پیرامون را به کمک حواس پنج‌گانه خود و به‌صورت عینی و ملموس دریافت می‌کنند. کارکرد دوم آن‌ها نیز احساسی است، که از طریق آن با وقایع و رویدادهای دنیای بیرون بر اساس ارزش‌های شخصی‌شان برخورد می‌کنند. همچنین برای آن‌ها مهم است که امور تا چه اندازه با نظام ارزشی‌شان سازگاری دارند.

روابط با دیگران

 • مهربان، ملاحظه کار و دوستانه
 • حساس به احساسات دیگران
 • به نیاز دیگران توجه دارند.
 • دوست دارند زندگی را برای خانواده شان، راحت و لذت بخش کنند.
 • به نظر آرام می رسند و دوست دارند همه چیز را تحت کنترل داشته باشند.
 • حوادث را به دید شخصی ارزیابی می کنند و دنیای درونی سرشاری دارند.
 • ممکن است احساس کنند که دیگران از آنها سوء استفاده می کنند.
 • میتوانند از روی احساس وظیفه با اشخاصی که احساس مسؤولیت نمی کنند، در رابطه باقی بمانند.
 • ممکن است احساسات و نیازهایشان را نزد خود نگهدارند تا دیگران را ناامید نکنند.
 • می توانند به سرعت قضاوت و انتقاد کنند، اما دقت می کنند که دیگران را نرنجانند.
 • ممکن است فقط امکانات منفی را ببینند، می توانند بدبین شوند.

نقاط قوت

 • به طور ذاتی افرادی خونگرم، پذیرا و مهربان هستند
 • این تیپ دوست دارد دیگران را از خود راضی نگه دارد و معمولا با سرویس دادن به دیگرن نیازهای آنان را برآورده می‌کند
 • شنوندگان خوبی هستند
 • تلاش زیادی برای انجام وظایف و مسئولیت‌هایشان به خرج می‌دهند
 • به خوبی از عهده سازمان‌دهی امور بر می‌آیند و مهارت‌های بالایی در این زمینه دارند
 • در مدیریت مالی و کار با پول بسیار خوب عمل می‌کنند
 • تعهدات خود را بسیار جدی می‌گیرند، تا حد امکان تمام مسئولیت‌هایشان را به خوبی انجام می‌دهند و به دنبال روابط بلند-مدت و پایدار هستند

نقاط ضعف

 • به نیازها و احتیاجاتِ خودشان توجه کافی ندارند
 • معمولا دل به دریا نمی‌زنند و از تجارب جدید چندان استقبال نمی‌کنند
 • از تعارض و هر گونه انتقاد بیزارند و نسبت به آن بسیار شکننده ظاهر می‌شوند
 • شاید برایشان سخت باشد که از یک رابطه‌ ناسالم بیرون بیایند
 • بعد از شکست عاطفی ممکن است دوران سختی را سپری کنند و زمان بازیابی طولانی را لازم داشته باشند

نقاط ضعف شخصیتی

چون ISFJ ها به طور کامل در لحظه اکنون زندگی می کنند، نمی توانند مسائل را به طور فراگیر ببینند و نتایج احتمالی حوادث را پیش بینی کنند، بخصوص اگر این حوادث برای آنها ناآشنا باشد. آنها برای این که بتوانند از لحظه حاضر فراتر روند، به کمک احتیاج دارند.

ISFJ ها ممکن است در کارهای تمام نشدنی روزانه خود غرق شوند و به راحتی سرشان شلوغ شود. این اشخاص برای اینکه از نتیجه کار مطمئن باشند، می خواهند همه کارها را خودشان انجام دهند و از آن جایی که به اندازه کافی قاطعیت ندارند و ابراز وجود نمی کنند، ممکن است مورد بهره برداری و بهره کشی واقع شوند. آنها باید رنجش های انباشت شده خود را تخلیه کنند تا خود را در نقش یک ناجی نبینند. آنها در ضمن نیاز دارند که خواسته هایشان را با دیگران در میان بگذارند.

ISFJ ها برای تسلط بر موضوعات فنی به فرصت بیشتری احتیاج دارند و باید سعی کنند برای رسیدن به شادی و رضایتی که بیش از اندازه به آن احتیاج دارند، کاری صورت دهند.

در محل کار

 • به جزئیات توجه ویژه دارند و حافظه قوی دارند. دقیق و علاقمند به حقایق هستند.
 • سعی می کنند همه کارها را عالی انجام دهند، اشتباهات کوچک برایشان نابخشنودی است.
 • محتاط هستند. تمام تلاش خود را می کنند تا کارشان راانجام دهند.
 • از همکاران و کارکنان زیر دست خود حمایت می کنند.
 • در دستور دادن، رک بودن و کمک خواستن مشکل دارند.
 • ترجیح می دهند که پشت صحنه کار کنند. دوست ندارند به چشم بیایند.
 • دوست دارند کارهایی بکنند که نتایج ملموس و مشخص بدست دهد.
 • اولویتهای خود را به دقت انتخاب می کنند و قبل از شروع به کار جدید اقدامات لازم را انجام می دهند.
 • دوست دارند به نهاد و موسسه ای که برایش کار می کنند احترام بگذارند.
 • مصمم و به خود انگیزه دهنده هستند.
 • نیاز اندکی به سرپرستی دارند. از دیگران نمی خواهند کاری را که خود آنها می توانند بکنند انجام دهند.
 • دوست ندارند کسی مزاحم کار کردن آنها شود.
 • از تغییر پشت سر هم استقبال نمی کنند. دوست دارند که برای انجام کارشان دستورالعمل های صریح و روشن وجود داشته باشد.
 • به مقامات مسؤول احترام می گذارند و کسانی را که این کار را نمی کنند، درک نمی کنند.
 • ویژگی های کلی تیپ شخصیتی ISTJ در تست شخصیت شناسی MBTI در محیط شغلی:
 • دارای اطلاعاتِ دقیقی از سایر افراد و نزدیکان خود هستید که شامل مجموعه‌ کاملی از جزئیات در مورد آن‌هاست
 • نسبت به احساسات و واکنش‌های سایر انسان‌ها بسیار آگاه و مراقب هستید
 • در هماهنگی و تناسب کامل با شرایط محیطی خود هستید
 • دیگران برای انجام تمام و کمال وظایف می‌توانند روی شما حساب کنند
 • برای به نتیجه رساندن کار خود می‌توانید ساعت‌های متمادی مشغول کار و فعالیت شوید
 • افرادی ثابت‌قدم، عمل‌گرا، واقع‌بین هستید که از سر و کله زدن با مباحث تئوریک دل خوشی ندارید
 • از انجام کارهایی که به نظر شما بیهوده است فراری هستید
 • به امنیت، آرامش، آئین و زندگی صلح‌جویانه اهمیت فراوانی می‌دهید
 • متوجه نیازها و خواسته‌های دیگران هستید و آماده‌اید تا نیاز آنان را برآورده نمائید
 • ممکن است نیازهای دیگران را به احتیاجات خود برتری دهید
 • بهترین حالت یادگیری شما وقتی است که خودتان دست به کار شوید

نقاط قوت کاری

 • توجه و تمرکز زیاد
 • علاقه به کمک به دیگران
 • نگرش واقع بینانه و عملی
 • توجه به جزئیات
 • مهارت زیاد در همکاری با دیگران و ایجاد روابط هماهنگ با آنها
 • وفاداری و صمیمیت در یک ساختار سنتی
 • مسؤولیت پذیری بالا
 • علاقه به استفاده از روشهای آزموده شده و مشخص
 • اخلاق کاری قوی
 • توانایی حفظ سنتهای سازمانی
 • مهارتهای سازمانی قوی

نقاط ضعف کاری

 • بی میلی در قبول ایده های جدید و نو
 • عدم تمایل به تغییر در رویه ها
 • توجه به زمان حال و بی توجهی به آینده
 • دشواری در پذیرش انتقاد
 • عدم انعطاف پذیری کافی
 • علاقمندی به قبول مسؤولیت فراوان و بیش از اندازه
 • گرایش به مایوس شدن اگر احساس کنند که دیگر مورد نیاز نیستند

رضایت شغلی

 • برای یک ISFJ رضایت شغلی یعنی:
 • کار نیازمند مشاهده و ملاحظه دقیق باشد تا او بتواند با استفاده از توانمندیهای خود، به حقایق و جزئیات آن توجه کند.
 • روی پروژه های ملموسی کار کند که به دیگران کمک کند.
 • بتواند محبت خود را ابراز نماید و شرایطی فراهم آید که دیگران به تلاش و اهتمام وی پی برند.
 • کار به روشی سنتی و در محیطی سازمان یافته انجام شود.
 • لازم باشد او به قوانین استاندارد توجه کرده و از قضاوتهای عملی استفاده کند.
 • این امکان را داشته باشدکه در هر لحظه روی یک پروژه یا یک شخص کار کند.
 • فضای کاری خصوصی داشته باشد، به طوری که بتواند بدون مزاحمت دیگران کار کند.
 • امکان کمک به دیگران را داشته باشد و یا با کسانی کار کند که در باورها و ارزشهای وی سهیم باشند.
 • لازم باشد که او سازمان یافته و کارآمد باشد.
 • لازم نباشد که مرتب کارش را در حضور دیگران ارائه دهد.

مشاغل پیشنهادی ISFJ

 • پزشک
 • چشم پزشک
 • دندانپزشک
 • پرستار
 • فیزیوتراپ
 • متخصص تغذیه
 • داروساز
 • دامپزشک
 • ماساژ درمانگر
 • متخصص بیولوژی
 • متخصص رادیولوژی
 • گیاه شناس

پیشنهادات

 • به روابط بی تناسب و نامناسب خود با افراد بی مسؤولیت و زیاده خواه پایان دهد.
 • با خود با محبت و توجه و مهر صحبت کنید، دست نوازش بر پشت خود بکشید.
 • منتظر آن نشوید که شخص دیگری به شما بگوید کارتان عالی بود.
 • با خود به تنهایی صرف وقت کنید. برای تفریحات خود برنامه ای بریزید.
 • به خود امکان اشتباه کردن بدهید.
 • درباره نیازهایتان صحبت کنید. آرزو و مسائل خود را با دوستانتان در میان بگذارید. بگذارید دیگران به شما کمک کنند.
 • وقتی صرف کنید و هدفهایتان را شناسایی کنید. با توجه به ارزشهای درونی خود دست به انتخاب بزنید.
 • توجه داشته باشید که تنها یک راه درست برای زندگی کردن وجود ندارد.
 • از نگران شدن بیش از اندازه خودداری ورزید.
 • از قبول کارهای بیش از اندازه خودداری کنید. نه گفتن را بیاموزید.
 • گهگاه عصبانی شوید. ممکن است احساس گناه کنید، اما این می تواند به شما کمک کند.
 • موفقیت هایتان را دست کم نگیرید. درباره آنها حرف بزنید.
 • قدر توانمندی های خود یعنی واقع بین بودن، عملگرا بودن، آگاهی، حساس بودن، همدلی کردن، وفاداری، دوستانه بودن، قابل تکیه کردن بودن و ملاحظه کار بودن را بدانید.
 • رمز موفقیت یک ISFJ زدن حرف خود، توجه به نبود امکانات، منعطف بودن و خودجوش تر بودن است.
۳ دیدگاه
دسته بندی : تیپ شخصیتی mbti
برجسب‌ها : i mbti

مطالب مرتبط

۳ دیدگاه. دیدگاه تازه ای بنویسید

 • توضیحات کامل و عالی بود دقیقا ۹۰ درصد در من صدق می کرد و شما در مورد جزئیات یک فرد نیاز دارد ، پرداخته اید و همین باعث شده مطلبی ارزشمند بسازید.

  تشکر از وقتی که گذاشتید. با احترام

  پاسخ
 • سلام خیلی ممنونم وقتتونو برای ما گذاشتید فقط یکجا توضیحی بدم که تایپ ای اس اف جی به تیپ شغلی اجتماعی بسیار نزدیک بوده و منطبق تقریبا و من این واز تحقیق و پرسش به این نتیجه رسیدم اما اینجا یک تناقضی حس کردم در مسئله انتطاف پزیری پایین تایپ ای اس اف جی نسبت به جست و جوگر دلیلش چی هست ؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.