ویدیو تفکری در مدل MBTI

افراد تفکری در مدل MBTI یا همان thinking که با T نشان داده می‌شود. خیلی از دوستان صورت‌های مالی حسابداری را دیدند، یک خطی شبیه T انگلیسی می‌کشند، این را در نظر بگیرید یک طرف می‌گوییم سود و یک طرف می‌گوییم زیان، ترازنامه سود و زیان. افراد تفکری هر کاری می‌خواهند بکنند می‌گویند این کاری که می‌خواهم انجام دهم انقدر سود و انقدر ضرر دارد.

مثلاً من می‌خواهم با آقا رضا، شهین خانم یا مهین خانم دوست شوم. این آقا رضا، شهین خانم یا مهین خانم دوستی‌اش برای من انقدر سود دارد و انقدر ضرر دارد. جمع جبری سود و زیان اگر مثبت باشد وارد ارتباط و دوستی و رابطه عاطفی با این فرد می‌شوند، اگر دید منفی است کنار می‌کشند. ممکن است منفی باشد ولی این آدم را دوست دارد، مهم نیست دوست دارد، مهم حساب و کتاب و منطق است، مهم دو دو تا چهار تا است.

ویژگی‌های رفتاری تفکری در مدل MBTI:

من منطقی وقتی حساب و کتابی می‌کنم، سود و زیان را بررسی می‌کنم می‌بینم که آن چیزی که برای من مهم است سودی دارد؟ حالا سود حتماً مالی نیست، ممکن است سود عاطفی یا ارتباطی باشد. پس این آدم منطقی حواسش هست که درگیر ارتباطات و هیجانات کمتر شود، دقت کنید میگویم کمتر نه اینکه کلا وارد ارتباط با کسی نشود. چون گفتیم همه آدم‌ها صفر و یک نیستند. پس معیار آدم‌های منطقی سود و زیان است. آدم‌های منطقی صریح اللهجه هستند، خیلی سخت از دیگران انتقاد می‌کنند اما نکته جالب این است که اگر از آنها انتقاد شود که منطق داشته باشد و درست باشد راحت تر قبول می‌کنند و اصلاً به آنها بر نمی‌خورد، برخلاف احساساتی‌ها که وقتی از آنها انتقاد می‌کردیم حتی اگر درست هم بود ممکن بود به آنها بر بخورد.

دسته بندی : mbti-tv

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.