۹ مهارت پولساز برای مهاجرت

Money making skills for immigration

در دنیای بهم پیوسته امروزی، داشتن مهارت پولساز برای مهاجرت به یک دارایی پراهمیت تبدیل شده است. این مهارت‌ها طیف گسترده‌ای از توانایی‌ها را در بر می‌گیرند که افراد را جهت تولید درآمد، جمع‌آوری ثروت و دستیابی به استقلال مالی توانمند می‌نماید. شک نداشته باشید که وقتی در خارج از کشور تحصیل و یا کار می‌کنید، فرصت‌هایی جهت کشف ایده‌ها و مفاهیم جدید برای شما فراهم می‌گردد. ازطرفی، این مسئله به بهبود مهارت‌های تحلیلی، بازاریابی و مدیریت شما از کارآفرینی و هوشمندی سرمایه‌گذاری گرفته تا مهارت بازاریابی دیجیتال و تحلیل مشکلات نوآورانه، کمک فراوانی خواهد نمود.

تقویت مهارت‌های پولساز برای مهاجرت نه‌تنها درها را به روی فرصت‌های سودآور باز می‌نماید، بلکه اشخاص را مجهزبه ابزارهایی می‌کند که به واسطه آن‌ها می‌توانند در مسیر خلق ثروت قرار بگیرند و روزبه‌روز این مهارت‌ها را در خودشان تقویت نمایند. به‌طوری‌ که شما می‌توانید اعتمادبه‌نفس خودتان را از طریق آموزش‌های عملی افزایش دهید و برای رویارویی با بازار کار جهانی آماده شوید. بدین سبب سازمان‌های بسیاری در خارج از کشور به اهمیت داشتن نیروی کاری ماهر پی برده‌اند. آن‌ها می‌دانند که اگر می‌خواهند از رقبا جلوتر بمانند و بهره‌وری خودشان را بهبود ببخشند، باید کارمندانی با دانش فنی مناسب و مهارت بالا جذب نمایند.

درنتیجه مهاجرت به خارج از کشور و شروع مجدد در کشوری دیگر یکی از هیجان‌انگیزترین تجربه‌ها است که می‌تواند زندگی شخصی و کاری شما را به کلی تغییر دهد. همچنین به یاد داشته باشید که یکی از مزیت‌های آشنایی با این مهارت‌ها به عنوان مهارت‌های پولساز برای مهاجرت، این است که در نظر کارفرمایان شما شخصی مرتبط و آماده جهت قبول مسئولیت‌های سنگین آینده هستید.

مهاجرت کاری چیست؟

مهاجرت کاری یکی از بهترین روش‌هایی است که امروزه جهت مهاجرت به کشورهای خارجی وجود دارد و هر ساله افراد بسیاری از این روش برای مهاجرت خود استفاده می‌نمایند. مهاجرت به عنوان پدیده‌ای به‌حساب می‌آید که از دوران باستان وجود داشته است و از گذشته تا به امروز، افراد برای اهداف مختلفی همچون یافتن شغل یا زندگی بهتر مهاجرت می‌کنند. ازاین‌رو یکی از بهترین و جذاب‌ترین راه‌های مهاجرت برای افراد مختلف، مهاجرت کاری بوده که اولین گام در آن، پیدا نمودن شغلی مناسب در کشور موردنظر است.

قطعاً مهاجرت ‌کردن به یک کشور دیگر برای داشتن آینده‌ای پیشرفته و درخشان رؤیای بسیاری از ما است، ولی باید بدانید که داشتن شغل رؤیایی در یک کشور دیگر می‌تواند رؤیا نباشد و به واقعیت تبدیل گردد. بدین سبب داشتن مهارت، تخصص یا گذراندن دوره‌های آموزشی، به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید شغل بهتری را پیدا نمایید. تنها کافی است درباره تخصص خودتان در کشورهای موردنظرتان تحقیق نموده و سوابق کاری حرفه‌ای کسب کنید تا بتوانید در یک کشور پیشرفته مشغول به ‌کار شوید. همچنین باید با بهترین شغل‌ها برای مهاجرت نیز آشنا شده و اطلاعاتی را در این زمینه به‌دست بیاورید تا موفق شوید.

مطلب مرتبط: آیا من برای مهاجرت آمادگی دارم؟

مهارت‌های پولساز برای مهاجرت

۹ مهارت پولساز برای داشتن یک مهاجرت موفق

مهارت زبانی

بدون شک تسلط به زبان کشور مقصد، یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت در مهاجرت به‌حساب می‌آید. زیرا بدون دانستن زبان عملاً زندگی در آن برایتان غیرممکن خواهد بود. زمانی که دنبال کار بگردید و بخواهید درآمدی کسب نمایید، این نوع مهارت پولساز برای مهاجرت حتی اهمیت بیشتری خواهد داشت. بدین جهت برای اینکه بتوانید در یک کشور بیگانه به زندگی خود ادامه دهید و به‌ قول‌ معروف، گلیم خودتان را از آب بیرون بکشید، باید به ‌اندازه کافی بر زبان کشور مقصد تسلط داشته باشید.

توجه داشته باشید که امروزه با رشد فضای مجازی و برقراری ارتباط آسان، بین تمامی مردم جهان در سراسر دنیا این امکان فراهم شده است که یادگیری زبان خارجی به‌راحتی اتفاق بیفتد و بتوانید به‌اندازه کافی بر آن مسلط شوید.

مهارت‌های ارتباطی

قطعاً برقراری ارتباط، مهم‌ترین کلید موفقیت شما در هر جایی از این کره خاکی است. چراکه توانایی برقراری ارتباط مؤثر با سایر افراد در محیط کاری و اجتماعی به‌خصوص در خارج از کشور امری بسیار مهم است. جهت رسیدن به موفقیت و استخدام در یک کشور خارجی، باید مهارت‌های ارتباطی خودتان را در بهترین و بالاترین سطح نگه دارید. مهارت‌های گفتاری، نوشتاری و درک مطلب به زبان کشور مقصد، به شما کمک خواهد کرد تا هرچه زودتر به هدف خود دست یابید.

بسیاری از افراد موفق، ارتباطات درست و اصولی را دلیل موفقیت‌های خودشان می‌دانند. همچنین داشتن هوش هیجانی بالا راه‌گشای این نوع مهارت پولساز برای مهاجرت افراد است. زیرا کسانی که هوش هیجانی بالایی دارند در درک طرف مقابل و کنترل احساسات و عواطف او در راستای خواسته‌های خود بسیار موفق‌تر عمل می‌نمایند.

مهارت رهبری و نوآوری

استخدام شدن پس از مهاجرت یک امر است و باقی ‌ماندن در آن منصب شغلی، امری دیگر. قطعاً نامرئی ماندن در محیط کاری، نتیجه‌ای جز بی‌رونق ماندن ندارد و شما را از یاد همه خواهد برد. به همین دلیل است که باید برای مهاجرت موفق، نوآوری بالایی داشته باشید. به عبارتی بهتر است، جسارت کنید و کاری را پیش بگیرید که به داوطلب مناسبی برای ارتقاء شغلی تبدیل شوید. ازاین‌رو برای رسیدن به این هدف نیز به مهارت رهبری و مدیریت و اندکی نوآوری و خلاقیت احتیاج خواهید داشت.

مطلب مرتبط: بهترین رشته‌های تحصیلی برای مهاجرت کدام‌اند؟

مهارت انتقاد‌پذیری

از دیگر مهارت پولساز برای مهاجرت، می‌توان به مهارت انتقادپذیری پرداخت که یکی از ضروری‌ترین مهارت‌ها به‌شمار می‌آید. این مهارت نه ‌تنها برای استخدام، بلکه برای تمام ابعاد زندگی امری بسیار لازم است. چراکه در هر جنبه‌ای از زندگی رشد و توسعه را به دنبال دارد. زمانی که در یک سازمان یا شرکتی استخدام می‌شوید، باید خودتان را برای شنیدن انتقادات حاضر نمایید. به‌طوری‌ که اگر در محیط کاری، با مخرب‌ترین انتقادها نیز از سوی کارفرمای خود مواجه شدید، نباید نگران آن شوید. در این بین تنها چیزی که اهمیت دارد، این است که شما چطور در برابر این انتقادها واکنش نشان دهید و از آن‌ها جهت رشد و پیشرفت خودتان بهره کافی را ببرید.

مهارت گفت‌وگو و احوالپرسی

مهم‌ترین مهارت پولساز برای مهاجرت که می‌تواند مسبب بقای شما بعد از مهاجرت نیز گردد، مهار‌ت‌های گفت‌وگو و احوالپرسی است. توانایی ایجاد گفت‌وگوهای کوچک و حتی خوش ‌و بش کردن با سایرین برای زندگی و پیدا نمودن کار در یک کشور جدید بسیار راه‌گشا و کمک‌کننده است. ازطرفی این مسئله نشان‌دهنده اعتمادبه‌نفس شما است و به دیگران ثابت خواهد کرد که تا چه اندازه می‌توانید نقش مؤثرتری در اجتماع به‌دست بیاورید.

مهارت سخنرانی

این نوع مهارت پولساز برای مهاجرت که بیشتر در زمان پیدا نمودن کار نیازتان خواهد شد، گاه می‌تواند راهی برای نجات شما هم به‌حساب بیاید. در تحقیقاتی که انجام گرفته است، کارفرماها و مدیران، جهت استخدام نیروی کاری جدید، ترجیح می‌دهند افرادی را جدا نمایند که مهارت بیشتری در سخنرانی و ارائه مطالب داشته باشند. به همین علت هر اندازه که توانایی شما در ارائه و سخنرانی بیشتر شود، بدون شک شانس بیشتری برای پیدا کردن کار و امرارمعاش بعد از مهاجرت خواهید داشت. مهارت سخنرانی تنها محدود به مواقع جدی و کاری نیست، بلکه می‌تواند حتی در زمان‌های معرفی خودتان به دیگران نیز به کارتان بیاید.

مهارت پولساز برای مهاجرت

مهارت مدیریت بحران و مذاکره

به‌ احتمال زیاد در زمان مصاحبه برای استخدام، از شما درباره‌ی تواناییتان در زمینه حل بحران یا مذاکره سؤال می‌پرسند. حل بحران همان‌طور که از نامش پیداست، به مهارتی گفته می‌شود که در موقعیت‌های سخت و پیچیده، کنترل اوضاع را به‌دست بگیرید. درنتیجه با مهارت حل بحران و مذاکره، شما به خوبی می‌توانید ارتباطی اثربخش با مدیر و مشتریان خود برقرار کنید و درنهایت، به اهداف خودتان در خارج از کشور دست پیدا نمایید.

مهارت انعطاف‌پذیری و سازگاری

برای اینکه بتوانید در کشور خارجی به ‌عنوان یک مهاجر فعالیت داشته باشید، باید انعطاف‌پذیری و سازگاری را به‌خوبی یاد بگیرید. با این مهارت به راحتی و به سرعت می‌توانید با شرایط جدید آشنا شده و کنار بیایید و زندگی آسان‌تری را در کشوری بیگانه آغاز نمایید. قطعاً در زمان استخدام در کشوری جدید نیز این مهارت برای شما اهمیت بسیاری خواهد داشت. اگر بتوانید کارفرمای خودتان را راضی نمایید که برای یادگیری و سازگاری با محیط جدید از قبل آمادگی‌های لازم را به دست آورده‌اید، بدون شک شانس بیشتری برای موفقیت به‌دست می‌آورید.

مهارت پای‌بندی به اخلاق کاری

مهارت حائز اهمیت دیگری که در زمان مهاجرت می‌تواند موفقیت هر شخصی را تضمین و صددرصد نماید، مهارت پای‌بندی به اخلاق کاری است. اگر شما با اخلاق و آداب‌‌ورسوم محیط کاری آشنایی کاملی داشته باشید، به‌راحتی می‌توانید این مهارت را در محیط کاریتان به نمایش بگذارید و بدون شک برای بقاء در آن کشور شانس بیشتری نیز خواهید داشت.

مطلب مرتبط: مهاجرت برای چه کسانی سخت‌تر است؟

شغل‌های پردرآمد در خارج از کشور

 مترجمی

شاید تعجب کنید ولی شغل مترجمی یکی از شغل‌های پردرآمد در خارج از کشور قرار دارد. با اینکه این شغل در کشور ما فاقد امنیت شغلی و درآمد خوبی است، ولی باید توجه داشته باشید که در بسیاری از کشورهای جهان، به علت گستردگی روابط بین‌المللی مانند روابط حساس سیاسی و تجاری، ترجمه اهمیت بسیار فراوانی دارد. از این جهت یک فرد مترجم باید به چندین زبان خارجی تسلط کامل داشته باشد. این شغل سطوح گوناگونی دارد و اگر بتوانید خودتان را به سطوح بالا مثل مترجمی برای شرکت‌های تجاری بین‌المللی یا سازمان‌های دولتی دارای روابط خارجی برسانید، کارهایتان بسیار حساس خواهند بود و به ازای همین حساسیت و دشواری کار شما، درآمدتان نیز بهتر می‌شود. حساسیت کار مترجم بدین دلیل است که به‌خصوص در متون حقوقی و قراردادها، در صورتی که کوچکترین اشتباهی در ترجمه صورت بگیرد، ممکن است منافع یک سازمان یا حتی منافع یک کشور، در خطر جدی قرار بگیرند.

 جراح مغز و اعصاب

میانگین درآمد سالانه‌ یک شخص جراح مغز و اعصاب در دنیا، بیش از ۳۸۰ هزار دلار بوده و علاوه‌بر آن، این شغل می‌تواند برای اکثر افراد با انگیزه‌هایی درونی همراه باشد. قطعاً کار کردن با پیچیدگی‌های فوق‌العاده مغز انسان، به هیچ وجه کار آسانی نبوده و واقعاً این متخصصان لایق این دستمزد بسیار بالا هستند. در صورتی که جزء بهترین جراحان مغز و اعصاب باشید، درآمد شما می‌تواند تا بیشترین رقم در سال نیز برسد.

بنابراین اگر در رشته‌ پزشکی تحصیل می‌کنید و هنوز برای تخصص خودتان تصمیم نگرفته‌اید، شغل جراح مغز و اعصاب را به شما پیشنهاد می‌کنیم. بدین حال، باید آگاه باشید که این کار روحیه‌ خاص خودش را نیز می‌طلبد و با استرس بسیار زیادی همراه است. زیرا یک متخصص مغز و اعصاب، باید با ظریف‌ترین و حساس‌ترین بخش بدن کار نماید و کوچکترین اشتباه می‌تواند به بهای جان یک انسان تمام گردد.

بهترین مهارت‌ها برای مهاجرت

تحلیل‌گر مالی

یکی از شغل‌های پردرآمد در خارج از کشور در حوزه‌ی مالی، شغل تحلیل‌گر مالی است. افرادی که در این زمینه تخصص دارند می‌توانند وضعیت بازارهای مختلف را پیش‌بینی نمایند و خیلی راحت سرمایه‌های مالی خودشان را چندین برابر کنند. به‌علاوه، بسیاری از سازمان‌ها تحلیلگران مالی را با درآمدهای بالایی استخدام می‌نمایند. البته توجه کنید که این شغل معایبی هم دارد. به‌طوری‌ که کوچکترین خطایی در تحلیل‌ها یا کوچکترین بدشانسی و رویدادهای پیش‌بینی نشده، به‌راحتی می‌توانند سرمایه‌های مالی شما یا مشتریانتان را بر باد دهند.

فیزیوتراپی

بدون شک یکی از بهترین مشاغل برای مهاجرت، شغل فیزیوتراپی است که از درآمد بالایی نیز برخوردار است. تمامی فیزیوتراپ‌ها برای افرادی در تمامی سنین که به علت آسیب‌های جسمانی دچار مشکل شده‌اند، خدمات درمانی و بازپروری را فراهم می‌نمایند. به‌طوری‌ که با استفاده از ابزارها و روش‌های خاصی، درد بیماران را کاهش می‌دهند. بعضی از بیماری‌ها و آسیب‌های بدنی، با درد بسیار زیادی همراه هستند که زندگی فرد را مختل می‌سازند و در برخی از موارد، خود درد، مشکل اصلی است. بدین سبب تقریباً همه‌ ما حاضریم تا هر چقدر هم که لازم است، هزینه کنیم تا دردهای جسمانی خودمان را تسکین دهیم و ازاین‌رو، بازار کار و درآمد فیزیوتراپ‌ها بسیار بالا است.

برنامه‌نویسی

برنامه‌نویسی یکی از شغل‌های ثروت‌ساز در حوزه‌ی فناوری است که بهترین بازار کار را در میان تمامی مشاغل دارد و پیش‌بینی می‌شود که از سال ۲۰۱۹ تا چندین سال، بازار کار این شغل بیش از ۲۲ درصد افزایش داشته باشد. برنامه‌نویس‌ها معمولاً کدهای برنامه‌های کامپیوتری و اپلیکیشن‌های موبایل را می‌نویسند. به همین دلیل باتوجه به اینکه در سال‌های آینده زندگی بشر وابستگی بسیار شدیدی به اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارها خواهد داشت، این شغل بسیار هیجان‌انگیز، آینده‌ی فوق‌العاده درخشان و پردرآمدی دارد. درنتیجه این شغل را می‌توان یکی از بهترین مشاغلی دانست که نه‌تنها می‌تواند انگیزه‌های بیرونی، بلکه والاترین انگیزه‌های درونی افراد را فراهم نماید. توجه داشته باشید که این شغل، نیاز به خلاقیت بالایی دارد.

خلبان خطوط هوایی

شغل خلبان خطوط هوایی یک شغل بسیار جذاب و در عین حال، یکی از شغل‌های پردرآمد در خارج از کشور برای آقایان است. اما خانم‌ها نیز در صورت واجد شرایط بودن، می‌توانند به عنوان خلبان خطوط هوایی، مشغول به کار شوند. با این حال، تنها ۶ درصد از خلبان‌ها در خطوط هوایی جهان، خانم هستند. اگر شما هم عاشق سفر و پرواز باشید، این کار برایتان شغلی عالی است. شما با این کار می‌توانید هر روز به یک سفر دوردست بروید و برای سفر به شما پول بسیار خوبی نیز می‌دهند. البته این شغل می‌تواند در کنار مزیت‌هایش یک شغل بسیار پراسترس نیز باشد. چراکه مسئولیت جان مسافرها در دستان خلبان است. همچنین تبدیل شدن به یک خلبان کار بسیار سختی است و هر کسی شرایط سخت‌گیرانه‌ لازم برای این شغل را ندارد.

شغل‌های پردرآمد برای مهاجرت 

مدیریت پروژه

با رشد کسب‌وکارهای پروژه محور، شغل مدیریت پروژه یکی از بهترین مشاغل برای مهاجرت با درآمد بالا محسوب می‌شود. زیرا افراد علاقه دارند تا پروژه‌های خودشان را در کمترین زمان به نتیجه‌های فوق‌العاده برسانند. بدین سبب مدیر یک پروژه باید بتواند در آن واحد بین هدف، بودجه و برنامه زمانی هماهنگی خوبی ایجاد نماید تا پروژه به بن‌بست نخورد. اشخاص با اعتمادبه‌نفس بالا و همچنین دارای علم و دانش کافی توانایی عبور از پیچ‌های سخت پروژه را دارند. به‌طور کلی هدف اساسی این پروژه‌ها برطرف کردن نیازهای مشتری است. بدین علت این شغل به‌صورت دائم در تمامی سازمان‌ها کاربرد داشته و درآمد بالایی دارد که می‌توانیم به شما پیشنهاد دهیم.

مشاغل مرتبط به صوت و تصویر

امروزه با رشد صنعت فیلم و تلویزیون، مهارت‌های مرتبط با عکاسی، تدوین، طراحی صدا و ویدئوگرافی بسیار پرطرفدار شده‌اند. رشد این مشاغل دلایل مختلفی ازجمله: افزایش کیفیت تجربه کاربر و همچنین انتقال بهتر اطلاعات را دارد. ازطرفی، استفاده از صوت و تصویر باعث جذب و نگه‌داری مخاطب می‌شود. در فیلم و تصویر شما می‌توانید نحوه‌ی استفاده از محصول خود و یا کاربرد خدماتتان را بهتر به نمایش بگذارید. بنابراین داشتن مهارت بالا در به تصویر کشیدن این خواسته‌ها، شما را به یک فرد حرفه‌ای تمام عیار در این حوزه تبدیل خواهد کرد. درنتیجه اگر بتوانید با استفاده از مهارتتان مخاطب بالایی را جذب نمایید، قطعاً به‌دنبال آن ثروت نیز همراه خواهد شد.

پیشنهاد: ۱۶ مورد از بهترین مهارت‌های شغلی که شما را از بقیه متمایز می‌کند!

سخن پایانی

مهاجرت از طریق پیدا نمودن شغل به یک کشور خارجی ممکن است دشوار به نظر برسد، ولی باید بدانید که کشورهای بسیاری برای مهاجران متخصص فرصت‌های شغلی زیادی را درنظر گرفته‌اند تا بتوانند در حوزه‌های متعدد، توسعه یابند. اگر قصد مهاجرت به سایر کشورها را دارید و یا حتی به‌دنبال یادگیری یک شغل پردرآمد در خارج از کشور هستید، بهتر است مهارت‌های پولساز برای مهاجرت را زیر نظر افراد متبحر آموزش ببینید.

بدین معنا که سهل‌انگاری و اهمال‌کاری را کنار گذاشته و برای تمرین آن‌ها آماده گردید. شما می‌توانید باتوجه به مشاغل معرفی شده، اقدام به انجام فرآیند مهاجرت کاری به کشور موردنظرتان نمایید تا بتوانید با فعالیت در این کشور به کسب درآمد بالاتر و زندگی رؤیایی مدنظر خودتان برسید. کافی است تمامی مراحل مهاجرت را به‌طور کامل قانونی طی کنید تا زندگی جدید شما به بهترین شکل ممکن ساخته شود.

دسته بندی : استخدامی و شغلی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.