چرا بعضی از افراد را بی احساس خطاب می کنند؟

افراد بی احساس

اینکه گاهی افراد از بروز احساسات خود جلوگیری می کنند ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. اگر با افرادی که به اصطلاح شخصیتی بی احساس دارند حرف بزنید متوجه خواهید شد این افراد معمولا از ابراز احساسات خود می ترسند زیرا آن ها تصور می کنند اگر احساساتشان را بروز دهند، بیان احساساتشان به نقطه ضعف شان تبدیل می شود و یا فکر می کنند اگر احساساتشان را بیان کنند افرادی را از دست می دهند. ما در این مقاله می خواهیم به بررسی اشخاص بی احساس بپردازیم.

دکتر کالپو که یک روانپزشک است می گوید: یک بیماری به نام الکسیتامیا وجود دارد که معمولا افراد به آن دچار هستند. فردی که به این بیماری دچار است معمولا نمی تواند احساسات خود را بیان کند. او در ادامه ی این موضوع می گوید شناخت احساسات در این نوع شخصیت ها بسیار سخت است. به همین دلیل است که این افراد به شخصیت بی احساس تبدیل می شود.

کسانی که بی احساس اند چگونه اند؟

کسانی که بی احساس هستند ممکن است بسیار حساس شوند

این را باید بدانیم که افرادی که در بیان احساسات خود دچار مشکل هستند، آدم های بی احساسی نیستند. افرادی که در بیان احساسات خود دچار مشکل هستند نسبت به کوچکترین مسائل بسیار حساس هستند. آن ها به دلیل همین حساسیت ممکن است خود را همیشه در وضعیت بدی بدانند و به خاطر این که ناراحت نشوند از بیان احساسات خود طفره می روند. زیرا می ترسند احساسات خود را بیان کنند و از دیگران بی توجهی ببینند.

اگر شما هم که این مقاله را می خوانید از بیان احساسات خود می ترسید باید بدانید پنهان کردن احساسات شما را خلع صلاح نمی کند. شما باید بدانید که بیان احساسات به شما عزت نفس و قدرت تصمیم گیری می دهد. اما پنهان کردن احساسات فقط شما را وارد چرخه پوچی و بی احساسی می کند.

شخصیت بی احساس ممکن است شما را به فردی طعنه زننده تبدیل کند

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که از درگیری خودداری می کنید و حوصله بحث ندارید، به شخصیت بی احساس تبدیل می شوید. افراد بی احساس از درگیری های دور خود می ترسند و سعی می کنند هیجانات خود را نشان ندهند.

در این جا بهتر است یک واقعیت را بدانید اگر شما فردی بی احساس هستید. بی احساسی شما را بیشتر به سوی درگیری می کشاند و اتفاقا شما را بیشتر با افراد رویرو می کند.

کسانی که از بیان احساسات می ترسند امیدوارند یکی آن ها را درک کند

افرادی که از بیان کردن احساسات خود می ترسند فکر میکنند دیگران باید احساسات آن ها را خودجوش بفهمند. آن ها توقع دارند مورد تصدیق قرار بگیرند و معمولا نمی توانند احساسات خود را با کلمات بیان کنند.

اگر شما دارای شخصیتی بی احساس هستید باید از یک فرد مورد اطمینان بخواهید به شما بازخورد دهد تا بتوانید خود را بهتر بروز کنید.

سخن آخر

فردی که دچار بی احساسی شده است ممکن است آسیب های جدی بخورد. زیرا نمی تواند هیجانات و احساسات خود را بیان کند. برای حل این مشکل فرد باید بداند هیجانات خود را چگونه کنترل کند یعنی او باید به این بلوغ برسد که، بداند چه زمانی احساسات خود را بیان کند و چه زمانی باید آن کنترل و پنهان کند. تست هوش هیجانی به شما کمک می کند تا بتوانید هیجانات خود را کنترل کنید.

به طور کلی احساسات و انگیزه ای که هر فرد دارد با فرد دیگر متفاوت است. اما چرا افراد بی احساس می شوند؟

دسته بندی : توسعه فردی و یادگیری, روانشناسی

مطالب مرتبط

عضویت در خبرنامه

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های مرتبط با این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست