شغل مناسب افراد برونگرا

شغل مناسب افراد برونگرا

قطعا تا‌به‌حال افراد زیادی را دیده‌اید که از شغل خود رضایت ندارند و آن را کاملا کسل‌کننده می‌دانند. اگر به تیپ شخصیتی این افراد توجه کنید می‌بینید که آن‌ها بسیار پرشور و اجتماعی هستند که دلشان می‌خواهد بیشتر در جمع و تیم‌های کاری قرار بگیرند تا شغل‌هایی که باید انفرادی کار کنند. این افراد را برونگرا می‌نامند. اما شغل مناسب افراد برونگرا چیست؟

اگر شما هم تیپ شخصیتی برونگرا دارید و به دنبال شغل مناسب خود هستید و یا از وضعیت کنونی خود راضی نیستید و نمی‌دانید چه شغلی مناسب تیپ شخصیتی شما است با این مقاله همراه ما باشید.

خصوصیات افراد برونگرا چیست؟

افراد برونگرا توجه، علایق و دغدغه‌هایشان به دنیای بیرونی بیشتر معطوف است. افراد برونگرا اغلب از تعامل با دیگران لذت برده و انرژی می‌گیرند. آن‌ها افرادی اجتماعی هستند و در بسیاری از گروه‌ها عنوان آغازکننده یا سازنده‌ی گروه را به خود اختصاص می‌دهند.

فردی که دارای ترجیح شخصیتی برونگراست معمولا سخنور خوبی است. او بیشتر دوست دارد صحبت کند تا شنونده باشد به گونه‌ای، زندگی بخش و روح هر مهمانی و جمعی است.

اگر شما بیشتر از پنج خصوصیات زیر را دارید شک نکنید که فردی برونگرا و اجتماعی هستید:

  • افراد برونگرا دوست دارند مرکز توجه همه باشند.
  • این افراد به راحتی با دیگران ارتباط برقرار می‌کنند و دوست می‌شوند.
  • دیگران آن‌ها را فردی پرچانه (پرحرف) توصیف می‌کنند.
  • دایره دوستان برونگرایان بسیار زیاد است.
  • آن‌ها از رویارویی با موقعیت‌های جدید لذت می‌برند.
  • برونگرایان عاشق سخنوری هستند و از صحبت کردن در جمع نمی‌هراسند.
  • آن‌ها از مشاغلی که با دیگران ارتباط ندارند متنفرند.
  • این افراد معتقدند هنگامی در یک موقعیت شغلی قرار می‌گیرند آن را به خوبی انجام می‌دهند.

اگر شما بیش از پنج مورد بالا را داشتید فردی اجتماعی هستید. اما برای شناخت بیشتر و اطمینان می توانید از تست MBTI کمک بگیرید.

جهت ورود به تست شخصیت شناسی MBTI کلیک کنید.

شغل مناسب افراد برونگرا چیست؟

افراد برونگرا معمولا در بسیاری از صنایع و کسب و کارها رشد می‌کنند به خصوص مشاغلی که نیاز به اعتماد، بی‌پروایی و روحیه اجتماعی دارند.

برخی از این شغل‌هایی که مناسب افراد برونگرا هستند عبارتند‌از:

فروش:

فروش یکی از شغل‌هایی است که اگر علاقه‌ای به ارتباط با دیگران نداشته باشید. قطعا در آن اذیت می‌شوید. اما افراد برونگرا، عاشق فروش هستند و یکی از شغل‌هایی است که این افراد در آن موفق می‌شوند.

اگر یک مشتری ۵۰ بار هم به فرد برونگرایی که کار فروش می‌کند زنگ بزند او هر ۵۰ بار پاسخگو او خواهد بود. برونگرایان قدرت و توانایی فوق‌العاده‌ای در متقاعدسازی افراد دارند. از این رو افراد برونگرا می‌توانند در حوزه فروش درآمدهای بالایی کسب کنند.

روابط عمومی:

شناساندن نام شرکت، برند یا یک محصول و خدمت خاص بر عهده مشاغل روابط عمومی است که نیازمند افرادی با شخصیت اجتماعی و برونگرا است. دنیای مشاغل روابط عمومی بسیار سخت و پیچیده ولی در عین حال هیجان انگیز و همراه با درآمدی مناسب است.

مسئول پذیرش:

مسئولان پذیرش نمایی از هر شرکت و سازمانی هستند. زیرا اولین افرادی هستند که مشتریان و مراجعان را ملاقات می‌کنند. کار آن‌ها اطمینان یافتن از انجام درست امور و ارائه تصویر مناسبی از سازمان و کسب و کاری است که در آن فعالیت می‌کنند. علی‌رغم اینکه شما می‌توانید با دیگران به خوبی صحبت کنید ولی باید در این حوزه تلاش و کوشش زیادی کنید.

خرده فروشی:

شغل‌های زیادی در زمینه خرده فروشی وجود دارد. اگر می‌خواهید وارد آن‌ها شوید. باید بتوانید برخورد خوبی با مشتریان خود داشته باشید. فروشندگان خوب، دوست داشتنی معمولا پرحرف هستند و طرز برخورد بازی با مشتریان خود دارند. این‌ها دقیقا همان خصوصیاتی است که در شخصیت یک فرد برونگرا می‌توانید پیدا کنید.

مهماندار:

یک مهماندار هواپیما باید برخوردی مناسب با مسافران داشته باشد و بتواند در زمان‌هایی که پرواز دچار مشکلاتی می‌شود با مسافرین صحبت کند و شرایط را آرام نگه دارد. به همین دلیل مهمانداری هواپیما دقیقا یکی از مشاغل مناسب برای افراد برونگرا به حساب می‌آید.

خدمات پشتیبانی:

افرادی که در این بخش کار می‌کنند باید با آرامش و اطمینان با مشتریان و شکایت‌های آن‌ها برخورد کنند. گاهی شکایات و سروصداهای زیادی (حتی توهین) از سوی مشتری ایجاد می‌شود. ولی شما باید بتوانید خود را کنترل کرده و برخورد مناسبی داشته باشید. یکی از حوزه‌های تخصصی خدمات پشتیبانی، پشتیبانی نرم افزار است.

دسته بندی : استخدامی و شغلی, فرصت شغلی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.