تست تفاهم قبل از ازدواج

تست تفاهم قبل از ازدواج

تا به امروز زوج های بسیار زیادی را در اطراف خود دیده اید که بعد از ماه ها و حتی سالها زندگی مشترک از هم جدا شدند. اگر از آن ها سوال کنید، دلیل جداییشان چیست؟ این پاسخ را حتما بارها می شنوید که: ما تفاهم نداشتیم. تا به امروز فکر کردید که قبل از ازدواج به تفاهم بین خود و همسرتان باید بیشتر توجه کنید؟ شاید سوال اینجا باشد چگونه؟ تست تفاهم قبل از ازدواج می تواند به شما در این مرحله کمک کند.

آیا شرکت کردن در تست تفاهم قبل از ازدواج مفید است؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت بله. اما چگونه؟ با ما در مقاله همراه باشید.

تست تفاهم قبل از ازدواج به شما کمک می کند از تفاهم های فرهنگی، سلیقه ای و شخصیتی خودتان و طرف مقابلتان آگاه شوید.

قبل از ازدواج شناخت یک ملاک مهم برای انتخاب بهتر یک همسر مناسب است که باید در نظرگرفته شود، به همین دلیل تست تفاهم قبل از ازدواج می تواند بسیار به افراد کمک کند.

متاسفانه این باور اگرچه ناامیدکننده است اما قطعی است که یک سوم ازدواج هایی که در سال به ثبت می رسند به اتفاق ناگوار طلاق ختم می شوند اما آیا شناخت دلیلی است که باعث به ثمره نشستن باقی ازدواج ها در زندگی زوجین می شود؟

تفاهم قبل از ازدواج یک ملاک مهم و ضروری است. از همین رو تست تفاهم قبل از ازدواج به شما کمک می کند تا با مسائل گوناگون رفتاری، روانی، شخصیتی، فرهنگی و غیره با یک دیگر آشنایی پیدا کنید و به تفاهم برسید و برای رسیدن به بهترین انتخاب قطعی حاضر شوید.

اهمیت تست های تفاهم قبل از ازدواج

تست تفاهم قبل از ازدواج اهمیت و تاثیر بسزایی در زندگی های مشترک دارد. این تست باعث می شود شما شناخت بهتری از طرف مقابلتان پیدا کنید و واقع بینانه تر تصمیم بگیرید.

این تست یک تست روان شناختی است که برای کنار آمدن بر سر ارزش های اخلاقی موثر بوده و تفاهم میان افراد را مورد سنجش قرار میدهد.

تست تفاهم قبل از ازدواج تستی است که از افراد گرفته می شود و میزان سازگاری و تفاهم هر دو طرف را بررسی می نماید. علاوه بر این امر مهم، این تست به سطح کیفی زندگی افراد در آینده می پردازد.

یک مشکل بزرگ برای زوج ها این است که قبل از ازدواج به تفاوت هایی که در زمینه شخصیتی، سلیقه ای و فرهنگی در میان آنان وجود دارد توجه نمی کنند و همین اختلافات در زندگی مشترک شکل گرفته و این اعتراضات ، تفاوت ها و تضادها به وجود آمده که ریشه در گذشته و انتخاب غلط و قبل از ازدواج و نداشتن شناخت دارد و این اختلافات زمینه ساز شکست در زندگی مشترک و آینده است.

یکی از تست های ازدواج تست شخصیت شناسی mbti می باشد که این تست سطح سازگاری میان تیپ های شخصیتی را مشخص می کند.

تست تفاهم قبل از ازدواج

تست MBTI (تست تفاهم قبل از ازدواج)

تست MBTI یک آزمون شخصیت شناسی است که بر اساس نظریه یونگ توسط کاترین بریگز و ایزابل مایرز طراحی شده است. این آزمون یکی از معتبرترین و کاربردی ترین تست های شخصیت شناسی در سطح جهان و با اهداف مختلف شخصی و کاری به شمار می رود. 

طراحان با استفاده نظرات و نتایج تحقیقات یونگ و انجام یک سری پژوهش ها در حوزه شخصیت شناسی چهار بعد ترجیح شخصیتی و شانزده تیپ شخصیتی را در افراد شناسایی کرده اند و بر اساس آن این تست را معرفی کرده اند. ترجیحات شخصیتی نیز ویژگی هایی هستند که بودن در آن شرایط و با انجام آن ها افراد راحت تر و بهتر بوده و انجام شان نیاز به تمرکز و زمان کمتری دارد.

در این تست مشخص می شود که شما چه ویژگی هایی دارید و شانس موفقیت ازدواج شما با همسرتان چقدر است. همچنین این تست نشان دهنده نقاط قوت و ضعف شما می باشد. علاوه بر این اطلاعات این تست به شما کمک می کند تا هم به خودشناسی برسید و هم بتوانید علت سازگاری و عدم ناسازگاری با دیگران را کشف کنید.

این تست افراد را در ۸ بخش مختلف مورد سنجش قرار می دهد و نتیجه آن را نیز به طور ۴ بعدی که بیشترین امتیازات را کسب می نمایند گزارش می دهد.

چهار بعد شخصیت شناسی در این تست عبارتند از :

  • برون گرایی یا درون گرایی
  • حسی یا شهودی
  • احساسی و منطقی
  • منعطف و قضاوتی
کدام تیپ های شخصیتی با هم سازگار و دارای تفاهم هستند؟

ایده غالب بر این است که اضداد مورد جذب یک دیگر می باشند، آیا این موضوع نوعی حقیقت است؟ آیا یک متضاد تشویق کننده بهتر است یا یک شریک آرامش دهنده؟

پژوهشگرانی که به تفاهم تیپ های شخصیتی پرداخته اند در مورد سیستم تیپ شخصیتی mbti می گویند اما مشاوران ازدواج می گویند هر قدر تیپ شخصیتی زوج با یک دیگر نزدیک تر باشد در جهت برقراری ارتباط با همسر موفق تر می باشند. 

هرچه تیپ های شخصیتی به یک دیگر نزدیک تر باشد افراد یا زوجین با یک دیگر بیشتر دارای تفاهم می باشند.

البته در میزان موفقیت و تفاهم در زندگی زناشویی یک سری عوامل ارتباطی نیز وجود دارد که بد نیست نسبت به آن ها نیز کمی آگاهی کسب نمایید. مثال: داشتن مهارت برقراری ارتباط صحیح با همسر و داشتن ارزش ها و علایق مشترک زوج و توانایی حل اختلافات و مشکلات زناشویی با حفظ آرامش و آزادانه با همسر خود.

البته جذب افراد به گونه ای است که افراد متضاد در نگاه اول و در برخورد اول بیشتر یکدیگر را جذب می کنند اما نتایج تست شخصیت شناسی ازدواج به گونه ای می باشد که حفظ رابطه با فردی که مشابه تیپ شخصیتی شما را دارا می باشد ساده تر است، البته این موضوع هم بدان معنا نیست که شما باید برای یک ازدواج موفق و حفظ آن به دنبال همسری مشابه خودتان باشید.

شما با این تیپ های شخصیتی ازدواج موفق تری خواهید داشت

سخن پایانی

نتایج تست شخصیت شناسی ازدواج به گونه ای می باشد که حفظ رابطه با فردی که مشابه تیپ شخصیتی شما را دارا می باشد ساده تر است، البته این موضوع هم بدان معنا نیست که شما باید برای یک ازدواج موفق و حفظ آن به دنبال همسری مشابه خودتان باشید.

دسته بندی : ازدواج, روانشناسی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های قطبینو

فهرست