نیمه گمشده من کجاست؟ ۲۲ نشانه‌ای که به شما می‌گوید نیمه گمشده‌تان را پیدا کرده‌اید!

احتمالا تاکنون بارها با این جمله مواجه شده‌اید: پس نیمه گمشده من کجاست؟ نیمه گمشده من کیه؟ آیا شما نیمه گمشده خود را پیدا کرده‌اید؟ اصلا نیمه گمشده دقیقا چه کسی است و چه ویژگی‌هایی دارد؟ فکر می‌کنید در حال حاضر شریک عاطفی‌تان همان نیمه گمشده‌ای است که سال‌ها منتظر دیدارش بودید؟

زمانی که صحبت از ازدواج به میان می‌آید بیشتر افراد به فکر نیمه گمشده خود می‌افتند. بسیاری از آنانی که ازدواج کرده‌اند می‌گویند با همان فرد مناسب ازدواج کرده‌اند چراکه ویژگی‌های مشترک بسیاری با یکدیگر دارند. برخی از افرادی که ازدواج‌های ناموفق داشته‌اند مدعی هستند در شناخت همسرشان به‌عنوان نیمه گمشده دچار اشتباه شده‌اند. پس این نیمه گمشده که بسیاری از افراد تصور می‌کنند سعادت و خوشبختی‌شان در دستان اوست کجاست؟ آیا هر فردی در زندگی شما همان پرنده خوشبختی‌تان است؟

نکته‌ی قابل تأملی که باید به آن اشاره کنیم این است که اساسا نشستن و منتظر ماندن برای آمدن فردی که تمام نقایص و ضعف‌های ما را برطرف کند، افسانه‌ای بیش نیست. یک رابطه‌ی خوب و سالم تنها با تلاش و آگاهی به وجود می‌آید. داشتن ازدواج موفق مشروط به پیدا کردن نیمه گمشده نیست. ازدواج موفق معیارها و استانداردهایی دارد که باید بر اساس آن‌ها موردسنجش قرار بگیرد. اگر تمایل دارید از این معیارها آگاهی پیدا کنید، سری به مقاله «ازدواج موفق چیست و معیارهای داشتن یک ازدواج موفق» بزنید.

۲۲ نشانه که به شما می‌گوید نیمه گمشده خود را پیدا کرده‌اید یا خیر؟

بعضی از آدم‌ها بهتر می‌توانند به اعماق روح نزدیک شوند. این افراد همان نیمه گمشده هستند. همان افرادی که به بهترین شکل ممکن شما را شناخته و درک می‌کنند. رابطه با آن‌ها همانند هیچ‌یک از رابطه‌های قبلی شما نبوده و حال شما را دگرگون می‌کنند. برای هر فرد ممکن است چندین گزینه‌ی مطلوب وجود داشته باشد. تنها کافی است یکی از آن‌ها را شناخته و برای به دست آوردن آن تلاش کند. اکنون به شناخت نشانه‌های پیدا کردن این افراد می‌پردازیم.

تیپ شخصیتی خود و شریک عاطفیتان را اینجا بشناسید

ورود به تست رایگان شخصیت شناسی MBTI

۱ـ او را با همه دنیا عوض نمی‌کنید.

شاید ازدواج مهم‌ترین اتفاق زندگی هر فرد باشد. مسلما در پی این اتفاق بزرگ، شرایط و محدودیت‌های جدیدی خلق می‌شوند. مثلا دیگر قادر نخواهید بود ساعات زیادی را با دوستان خود سپری کنید یا نیمه‌شب به خانه برگردید. پس از ازدواج بیشتر وقت خود را با همسرتان سپری کرده و زمان خوش‌گذرانی با دوستانتان کمتر خواهد شد. شاید فکر کنید هیچ‌چیز بدتر از این نیست که کسی شما را از تفریح با دوستانتان محروم کند. اما اگر با نیمه گمشده خود ازدواج کنید، احتمالا از خودتان می‌پرسید چرا زودتر ازدواج نکردم؟ چرا وقت خود را با دوستانم به هدر می‌دادم؟ بله! وقتی نیمه گمشده خود را پیدا کنید زندگی شما زیرورو خواهد شد و او را با همه دنیا عوض نخواهید کرد!

البته داشتن ازدواجی چنین عاشقانه مستلزم پیدا کردن فرد موردنظر شماست. برای پیدا کردن نیمه دیگر وجودی خود، باید طرف مقابل را شناخته و بتوانید او را درک کنید. اگر فردی برای شما ناشناخته باشد و از شناخت او عاجز باشید، چطور می‌توانید کنار او لحظات خوشی را سپری کنید؟ پس قبل از هر چیز به سراغ شناخت تیپ شخصیتی طرف مقابلتان بروید. اگر فکر می‌کنید این موارد لازم نیست، حتما به سراغ مقاله «با چه تیپ شخصیتی ازدواج موفق‌تری خواهید داشت؟» بروید. تا به لزوم شناخت تیپ شخصیتی طرف مقابلتان پی ببرید.

۲ـ دلتان می‌خواهد همیشه او را ببینید.

آیا تابه‌حال چنین احساسی را داشته‌اید که بیشتر از همه دلتان برای فردی خاص تنگ شود؟ دوست داشته باشید همیشه و همه‌جا او را ببینید. هرجایی که او حضور دارد شما نیز حضور داشته باشید. حتی در روزهای بد که ترجیح می‌دهید تنها در اتاقتان بمانید، بازهم دوست داشته باشید او کنارتان باشد. بله شریک عاطفی مناسب شما کاری می‌کند که تمام غم و غصه‌ها را از یاد ببرید. او عاشق خوشحال کردن شماست. به همین دلیل همیشه منتظر دیدنش هستید.

The missing half

۳ـ می‌توانید آرزوها و رؤیاهایتان را با او در میان بگذارید.

پیدا کردن فردی که مشوق شما به سمت آرزوها و رؤیاهایتان باشد، بسیار مهم است. او هرگز مانع رسیدن شما به اهدافتان نمی‌شود. بلکه تلاش می‌کند همانند همراهی دلسوز و همدل با نگاه واقع‌بینانه‌ای تمام جوانب را بررسی کند تا بتواند به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی نماید. اگر نیمه گمشده خود را پیدا کنید، تصور می‌کنید می‌توانید به هرچه بخواهید، برسید. چراکه او کنار شماست و از شما حمایت می‌کند. چه چیز از این بهتر!

مخصوصا اگر تیپ شخصیتی شما هم باهم هماهنگ باشد، اوضاع از این بهتر هم می‌شود. چون علاوه‌بر تشویق شدن می‌بینید که همسرتان هم همسو با هدف‌های شما گام برمی‌دارد و باهم هماهنگ می‌شوید.

۴ـ می‌توانید در حضور نیمه گمشده خود به اشتباهاتتان اعتراف کنید.

قطعا اعتراف به اشتباهات یکی از سخت‌ترین کارهای دنیاست. بیشتر افراد حتی در مقابل خانواده خود نیز اشتباهاتشان را گردن نمی‌گیرند. وقتی نیمه گمشده خود را پیدا کردید. آن‌قدر با او راحت خواهید بود که به اشتباهات خود اعتراف می‌کنید. چراکه به او اطمینان داشته و می‌دانید در درازمدت این اشتباه را به رخ شما نمی‌کشد. البته این خصوصیت باید در طرف مقابل شما نیز وجود داشته باشد. فهمیدن این موضوع به‌آسانی گفتن آن نیست. برای این کار نیاز به شناخت کافی از فرد موردنظرتان دارید. شما می‌توانید از دوران پیش از ازدواج برای درک بهتر و شناخت بیشتر استفاده کنید.

مطلب مرتبط: شناخت پیش از ازدواج چه تأثیری در ازدواج موفق دارد؟

۵ـ برای بهتر شدن زندگی او هر کاری می‌کنید.

زمانی که نیمه گمشده خود را پیدا کنید، دیگر نیازها و خواسته‌هایش به‌اندازه‌ی نیازهای شما اهمیت دارند. بنابراین تمام تلاش خود را برای برآورده ساختن نیازهایش انجام می‌دهید. مثلا باوجود خستگی، حاضر هستید غذای موردعلاقه‌اش را آماده ‌کنید تا او لذت ببرد. شما با این کار احساس نمی‌کنید که وظیفه‌تان کمک کردن است بلکه کاملا از ته قلبتان به او کمک می‌کنید. ازطرفی در قبال کمک‌هایتان هم از او انتظاری ندارید و برای کمک‌هایتان سر او منت نمی‌گذارید و به اصطلاح، برای خوبی‌هایتان چرتکه نمیندازید. چون می‌دانید شخص مقابلتان هم کمک‌های زیادی تاکنون به شما کرده است.

۶ـ برنامه‌های دونفره مشترکی دارید.

زندگی با نیمه دیگر وجودی شما پر از برنامه‌ها و خاطرات مشترک خواهد بود. اگر شما برخی از کارها را باهم تجربه کنید دیگر بدون یکدیگر تمایلی به انجام آن‌ها نخواهید داشت. مثلا اگر رفتن به کافه‌ای خاص کار همیشگی شماست، ترجیح می‌دهید اغلب اوقات با همراهی او به آنجا بروید. اگر یک فیلم مشترک را باهم تماشا می‌کردید دیگر دیدن آن فیلم بدون او صفایی برایتان نخواهد داشت. بله زندگی با نیمه گمشده‌تان سراسر مملو از خاطرات مشترکی است که از تکرار چندباره آن‌ها خسته نخواهید شد. درواقع چون تیپ شخصیتیتان باهم سازگار است می‌توانید تفریح‌ها و علایق مشترک زیادی داشته باشید که باعث می‌شوند زندگیتان دچار روزمرگی نشود.

بسیاری از افراد ازاین‌دست خاطرات در ذهن دارند. اما متأسفانه از بیشتر آن خاطرات عاشقانه تصویری محو باقی‌مانده است. چراکه این رابطه‌ها به ازدواج ختم نشده و نتیجه‌ای جز جدایی در پی نداشته‌اند. اگر شما می‌خواهید بدانید چطور رابطه دوستی خود را به ازدواج ختم کنید و چالش‌های این دوران را به نحوی صحیح حل‌وفصل نمایید، مقاله «چگونه رابطه دوستی را به ازدواج ختم کنیم؟» را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

۷ـ نیمه گمشده شما همیشه اولین شخصی است که از ناراحتی شما مطلع می‌شود.

اگر نیمه گمشده خود را پیدا کرده باشید، می‌توانید بدون هیچ استرس و ناراحتی علت دلخوری و ناراحتی خود را با او در میان بگذارید. شما مطمئن هستید که او به شما کمک خواهد کرد که این مسئله را حل کنید.

یعنی هم می‌دانید که او کاملا حمایتگر است و از کمک کردن به شما دریغ نخواهد کرد، هم می‌دانید که او می‌تواند مشکلات شما را درک کند و با شما همدلی کند و می‌تواند خودش را جای شما بگذارد و طوری رفتار کند که انگار برای خودش آن مشکل پیش آمده است.

۸ـ می‌دانید چطور او را سرحال بیاورید.

همه‌ی روزهای زندگی بر وفق مراد نمی‌گذرند. زمانی که شریک عاطفی شما ناراحت است می‌دانید چطور او را سرحال بیاورید. شما بهتر از هر کس دیگر او را می‌شناسید و بیشتر از هرکسی برای بهتر شدن حالش تلاش می‌کنید. این نشانه‌ها یعنی او نیمه گمشده شماست! درواقع شما طوری باهم هستید که انگار سال‌های سال همدیگر را می‌شناخته‌اید و از جزئیات شخصیت همدیگر خبر دارید و حتی لازم هم نیست که بگویید ناراحتید! بلکه طرف مقابلتان فقط با دیدن چهره شما به این موضوع پی خواهد برد.

The missing half

۹ـ برای حرف‌های او گوش شنوا دارید.

وقتی در همه حال و همه‌وقت گوش شنوای فردی باشید، نشان از علاقه فراوان شما دارد. ازطرفی شما فقط گوش نمی‌کنید بلکه کاملا درک می‌کنید و می‌توانید با او همذات پنداری کنید. اینکه از حرف‌های کسی خسته نشده و با جان‌ودل به صحبت‌هایش گوش دهید. نشان می‌دهد احتمالا نیمه گمشده خود را پیدا کرده‌اید.

۱۰ـ از مرور خاطرات مشترکتان خسته نمی‌شوید.

یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهای زوج‌های موفق، مرور خاطرات مشترکشان است. اگر از مرور خاطراتتان حتی برای بار هزارم نیز خسته نشده‌اید و همانند بار اول از مرور آن‌ها هیجان‌زده‌ می‌شوید باید به شما تبریک گفت! این خاطرات می‌توانند شامل روزهای خوش آشنایی تا مراحل ازدواج یا حتی چالش‌های قبل از ازدواج باشند. درواقع این به شما نشان می‌دهد که چقدر زمانی که باهم می‌گذرانید برای شما مهم و باارزش بوده است.

۱۱ـ در کنار نیمه گمشده گذر زمان را احساس نمی‌کنید.

همراه برخی از افراد حتی کسل‌کننده‌ترین و خسته‌کننده‌ترین کارها نیز لذت‌بخش هستند. وقتی همراه نیمه گمشده خود کارها را انجام می‌دهید، باهم خاطرات خوبی می‌سازید. شما در کنار هم گذر زمان را فراموش کرده و از زندگی لذت می‌برید.

۱۲ـ کنار او بیشتر می‌خندید.

جالب است بدانید که حس شوخ‌طبعی آدم‌ها هم مثل تایپ شخصیتیشان است. مثلا بعضی‌ها مدل شوخی الف برایشان جذاب است و برخی دیگر مدل شوخی ب. مثلا بعضی افراد از فیلم‌های کمدی سیاه خوششان می‌آید و برخی از نوع کمدی سریال‌هایی مثل فرندز. بعضی‌ها هم شوخی‌های عمیق‌تر را می‌پسندند مثلا شوخی‌هایی که در پشت آن معنی مهمی نهفته است. حال امکان دارد شخصی با مدل شوخی الف، در کنار شخصی با مدل شوخی ب، احساس کند که او چقدر خشک و جدی است چون موضوعاتی که برای خودش خنده‌دار است برای او جالب نیست. اما درواقع این به خاطر نوع متفاوت بودن شوخی‌هایشان باهم است.

حال وقتی نوع شوخی شما و نیمه گمشده‌تان شبیه هم باشد و واقعا عاشق هم باشید، وقتی در کنار عشقتان هستید، حس شوخ‌طبعی کاملا متفاوتی دارید. شما بی‌دلیل لبخند می‌زنید. حتی با لوس‌ترین و بی‌مزه‌ترین شوخی‌ها نیز ممکن است از خنده روده‌بر ‌شوید.چون مدل شوخی‌هایتان و موضوعاتی که برای شما خنده‌دار است شبیه هم است.

۱۳ـ هنگام خرید هدیه برای او وسواس به خرج می‌دهید.

زمانی که پای هدیه دادن و خوشحال کردن نیمه گمشده‌تان به میان می‌آید، زمان زیادی را صرف می‌کنید. شما وسواس زیادی به خرج می‌دهید تا او را خوشحال کنید.

The missing half قطبینو

۱۴ـ حتی تصور از دست ‌دادن او نیز برایتان وحشتناک است.

اگر حتی نمی‌توانید تصورش را بکنید که یک فرد خاص در زندگی‌تان حضور نداشته باشد، آن فرد به‌احتمال‌زیاد نیمه گمشده شماست. شما نمی‌توانید یک‌لحظه نبود او را تحمل کنید و برای به دست آوردن او با همه دنیا می‌جنگید.

۱۵ـ کنار او خود واقعیتان هستید.

در کنار افراد محدودی می‌توانید بدون خجالت و رودربایستی خود واقعیتان باشید. نیمه گمشده شما همان کسی است که شما را با تمام خصایص اخلاقی خوب و بد شناخته و بازهم شما را دوست دارد. پس لزومی ندارد در تمام مدتی که کنار او هستید از ترفندهای جذاب بودن کمک بگیرید. البته اگر شما نیز مانند دختر و پسرهای جوان دغدغه جذاب بودن را دارید، می‌توانید از مقاله‌های «چگونه پسر جذابی برای خانم‌ها باشیم؟» و «دختر جذاب چه ویژگی‌هایی دارد؟» استفاده کنید.

۱۶ـ می‌دانید چه زمانی نیمه گمشده‌تان به ‌تنهایی نیاز دارد.

حتما که نباید همه لحظات را کنار یکدیگر گذراند. گاهی افراد نیاز به‌ تنهایی دارند. باید بدانید طرف مقابل شما کی به ‌تنهایی نیاز داشته تا مدتی او را به حال خود بگذارید. درواقع این موضوع نشان می‌دهد شما کاملا همدیگر را می‌شناسید و از جزئیات شخصیت هم آگاه هستید.

۱۷ـ زبان بدن او را در جمع می‌فهمید.

ممکن است همیشه نتوانید رک و مستقیم با طرف مقابلتان حرف بزنید. اینکه بدون سخن گفتن و تنها از روی علامت‌های چهره و بدنش بفهمید او چه احساسی دارد بی‌تردید یکی از نشانه‌های دوست داشتن و توجه شما به اوست.

۱۸ـ روحیه و علایق یکدیگر را می‌شناسید.

شناخت طرف مقابلتان به شما کمک می‌کند تا علایق و نظرات او را بشناسید. با شناخت علایق افراد می‌توان به‌راحتی آنان را خوشحال کرد. مثلا اگر طرف مقابل شما طرفدار غذاهای دریایی است، دعوت به یک رستوران دریایی ایده‌ای بسیار خوشحال‌کننده است. عدم شناخت‌ این مسائل می‌تواند مشکلات جدی را برای رابطه‌ی شما ایجاد کند. به‌طور مثال شریک شما طرفدار ورزش‌های رزمی است اما شما از خشونت این ورزش‌ها بیزار هستید. او تا کی می‌تواند بدون شما به علایق خود بپردازد یا شاید به‌طور کل از آن‌ها صرف‌نظر کند. یا پارتنرتان به‌عنوان فردی درون‌گرا از بودن در جمع‌های شلوغ و مهمانی‌ها لذت نمی‌برد. یا فردی است که اساسا اعتقادی به برنامه‌ریزی و مدیریت زمان ندارد و همواره دقیقه نود تصمیم‌گیری می‌کند.

تمام این تفاوت‌ها می‌توانند نشئت‌گرفته از تیپ شخصیتی منحصربه‌فرد هرکسی باشند. شما می‌توانید با کسب آگاهی در این خصوص در مورد بسیاری از موارد به تفاهم برسید. پیشنهاد می‌کنیم ابتدا تیپ شخصیتی خود و فرد موردنظرتان را بشناسید تا بتوانید با درک بهتری در کنار یکدیگر زندگی کنید.

مطلب مرتبط: پرکاربردترین تست خودشناسی برای ازدواج

۱۹ـ  به یکدیگر اطمینان دارید.

اگر تصور می‌کنید فردی نیمه گمشده شماست اما نمی‌توانید به او اطمینان داشته باشید. پس چنین فردی نمی‌تواند فرد موردنظر شما باشد. اطمینان شرط بسیار مهمی است که باید میان هر دو طرف وجود داشته باشد تا دوام یک زندگی را تضمین کند.

۲۰ـ ارزش‌ها و اعتقادات مشترک دارید.

چطور انتظار دارید ازدواج موفقی داشته باشید وقتی همیشه بر سر مسائل مذهبی، اعتقادی، فرهنگی یا اهداف زندگی با یکدیگر بحث می‌کنید؟ افراد می‌توانند باوجود تفاوت‌های اعتقادی زندگی خوبی داشته باشند. اما تفاوت‌های اساسی در اعتقادات بنیادی می‌توانند مشکلاتی جدی به بار آورند. خصوصا امروزه که مسائل مذهبی و اعتقادی دستخوش تغییرات فراوانی شده‌اند. جوانان امروزی در دوراهی اعتقادات نسل‌های قبل و آزادی عمل قرارگرفته‌اند. بنابراین سعی کنید به‌صرف دوست داشتن شریک زندگی‌تان از هم‌کفو بودن در سایر موضوعات به‌سادگی عبور نکنید.

The missing half قطبینو

۲۱ـ اهداف مالی مشترکی دارید.

پول و مسائل مالی نقش مهمی در رضایت و عدم رضایت افراد در زندگی دارند. این موضوع که چطور و چگونه پول خود را خرج کنید شاید بسیار ساده به نظر بیاید. اما بدون شک شروع‌کننده بحث‌های بسیاری خواهد شد. نیمه گمشده شما کسی است که وقتی صحبت از این موضوع به میان می‌آید تا حد زیادی با شما هم‌نظر باشد. این‌گونه نباشد که شما بخواهید ماهی دو بار به سفر بروید. اما او اعتقاد دارد حال که اجاره‌نشین هستید تمام پولتان را برای خرید خانه پس‌انداز کنید.

۲۲ـ همیشه حرفی برای گفتن دارید.

وقتی شما نیمه گمشده خود را پیدا کنید، طبیعتا با او اشتراکات زیادی خواهید داشت و علایق یکسان دارید. در هر صورت شما  هیچ وقت موضوع برای صحبت کم ندارید و هیچ وقت برای اینکه بخواهید باهم حرف بزنید لازم نیست تلاش کنید چون ناخودآگاه موضوع برای صحبت پیش می‌آید.

۲۳ـ همدیگر را دوست دارید!

خوب به آخرین مورد رسیدیم! ساده‌ترین نشانه‌ای که به شما می‌گوید نیمه گمشده‌ی خود را پیدا کرده‌اید، عشق و علاقه میان شماست. ممکن است ناراحتی و دلخوری در زندگی به وجود بیاید. اما نیمه گمشده شما کسی است که باوجود تمام صفات اخلاقی خوب و بد همواره شما را دوست دارد و می‌توانید با گذشت و صبوری از اشتباهات یکدیگر چشم‌پوشی کنید.

در آخر اینکه

افراد زیادی در دنیا می‌توانند نیمه گمشده شما باشند. اینکه با پایان یافتن هر رابطه‌ای تصور کنید خوشبختی را ازدست‌داده‌اید، کاملا اشتباه است. تنها کافی است نشانه‌های این مقاله را برای پیدا کردن فرد موردنظرتان دنبال کنید. امیدواریم این مطالب برایتان مفید بوده و شریک زندگی خود را پیدا کنید.

دسته بندی : ازدواج

مطالب مرتبط