نشانه‌های هوش هیجانی رهبران کسب و کار

هوش هیجانی مدیران و رهبران

آیا می دانید یکی از مهم ترین وجه تمایز مدیران و رهبران خارق العاده با مدیران و رهبران عادی هوش هیجانی است؟ اما نشانه های هوش هیجانی چیست؟

بسیاری از مدیران و رهبران عادی همیشه نگرانند که اگر تست هوش هیجانی را بدهند و نتیجه رضایت بخشی نداشته باشد دیگر نمی توانند جز مدیران خارق العاده باشند. اما باید بگویم این طور نیست و شما می توانید با تمرین هوش هیجانی را بدست آورید. هوش هیجانی زیرمجموعه هوش اجتماعی و اکتسابی است.

هوش عاطفی یا همان هوش هیجانی کنترل احساسات و درک دیگران است. افرادی که دارای هوش هیجانی بالایی هستند می توانند به خوبی دیگران را درک کنند و به خوبی می توانند با شخصیت های مختلف در اجتماع کنار بیایند. با این کار تناقضات و سوء تفاهمات در سازمان ها کمتر می شود در نتیجه فضایی مثبت ایجاد می شود که سازمان می تواند پیشرفت کند.

بسیاری از روانشناسان بر این باورند که انسان هایی که دارای هوش هیجانی بالایی هستند، از شانس مقبولیت بیش تری در رهبری از طرف دیگران برخوردار هستند.

سایمون سینک نویسنده پر فروش کتاب های کسب و کار، از جمله “رهبران آخر از همه غذا می خورند” رفتارهای زیر را نشانه های هوش عاطفی می داند.

نشانه های رهبران و مدیران با هوش هیجانی بالا

خالص‌ترین احساسات خود را بروز می‌دهند

رهبران و مدیران خارق العاده ای که هوش هیجانی بالایی دارند معمولا بهترین احساسات خود را بروز می دهند. آن ها در سازمان و یا شرکت خود همیشه فضای شادی را ایجاد می کنند. این مدیران خوشحالی و ناراحتی و ناامیدی خود را به راحتی ابراز می کنند و از بیان احساساتشان واهمه ندارند.

این مدیران حتی ناتوانی خود را نیز بیان می کنند و از دیگران کمک می گیرند. شاید همین مورد از نظر یک رهبر و یا مدیر معمولی ضعف به حساب بیاید اما از نظر یک رهبر و یا مدیر با هوش هیجانی بالا ضعف تلقی نمی شود. در عمل بیان این ناتوانی و کمک خواستن باعث ایجاد فضای مثبت و صمیمانه می شود.

قبل از صحبت خوب گوش می‌دهند

رهبرانی که دارای هوش هیجانی بالایی هستند توانایی این را دارند که افکارشان را کنترل کنند. آن ها بدون پیش داوری و هیچ تعصبی به حرف های کارمندان خود گوش می دهند و با آن ها به خوبی ارتباط برقرار می کنند. آن ها به دغدغه ها و نگرانی و مشکلات دیگران اهمیت می دهند. مدیران با هوش هیجانی بالا از ایده های کارمندان خود استقبال می کند.

به رشد کارمندانشان کمک می‌کنند

مدیرانی که معمولی نیستند و خارق العاده اند از کارمندانشان همیشه انتظار رشد دارند و خودشان را در برابر آن ها مسئول می دانند. این رهبران تلاش می کنند تا موانعی که وجود دارد را بردارند و مسیر همواری برای رشد کارمندان خود فرآهم کنند.

با تحسین انگیزه ایجاد می‌کنند

طبق تحقیقاتی که در حوزه های منابع انسانی انجام شده است بهترین شرکت ها ارج و منزلت را قوی ترین روش برای وفادار کردن کارمندان می دانند. یکی از روش هایی که مدیران و رهبران با هوش هیجانی بالا از آن استفاده می کنند تشویق است. آن ها از طریق تشویق کردن به کارمندان خود انگیزه می دهند.

منعطف هستند

مدیرانی که هوش هیجانی بالاتری دارند بسیار منعطف هستند. همیشه در کسب و کارها چالش های بسیار زیادی وجود دارد که در برخی مواقع نگران کننده است. رهبران منعطف در برخورد با هر مشکلی با نگرش مخصوص به آن، به حل و فصل مشکل می‌پردازند. محققان پیشنهاد می‌دهند که برای حفظ انعطاف شخصیتی با ذهنیت مثبت ادراک خود را به چالش بکشید.

اشتباه دیگران را می‌پذیرند

یک مدیر با هوش هیجانی، اشتباهات دیگران را می پذیرد و معتقد است هر انسانی ممکن است اشتباه کند و باید از آن اشتباه درس بگیرد.

دسته بندی : رهبری, روانشناسی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

تازه‌های امروز

آزمون‌های قطبینو

فهرست