تیپ شخصیتی ISFP

تیپ شخصیتی ISFP

ISFP ها افرادی راحت و دوست داشتنی هستند. آنها معتقدند که زندگی کن، بگذار که دیگران هم زندگی کنند.

ISFP ها اشخاصی آرام، ساکت، متوجه، علاقه مند و حساس هستند که بسیاری از مکنونات قلبی و جزئیات زندگی شان را برای خودشان نگاه می دارند. ظاهری آرام دارند، ولی در انجام امور بسیار با انگیزه و پرشور عمل می کنند. آنها شور و اشتیاق خود را اغلب از طریق کارشان نشان می دهند و کمتر در این خصوص حرف می زنند.

تیپ شخصیتی ISFP در تست شخصیت شناسی MBTI
ISFP ها محتاط، محافظه کار، متواضع و فروتن بوده و گرم و پر اشتیاق هستند، اما این رویه از زندگی شان را بروز نمی دهند، مگر آنکه با کسانی باشند که آنها را به خوبی بشناسند و به آنها اعتماد و اطمینان کنند. افرادی کم حرف هستند، ولی معمولا میان دوستان و آشنایان خود از این حالت بیرون می آیند. اغلب اوقات ISFPها به اشتباه درک می شوند و معمولا دیگران به سختی می توانند آنها را بشناسند، علتش این است که آنها خود را به درستی و به آن شکلی که هستند، ابراز نمی کنند.

ISFP ها در لحظه اکنون زندگی می کنند و زندگی را به صورت ساده دوست دارند. چون این اشخاص به طور کامل در حال زندگی می کنند، بیش از حدی که ضرورت دارد برنامه ریزی نمی کنند و علاقه ای به برنامه ریزی برای آینده ندارند. آنها برنامه ریزان کوتاه مدت خوبی هستند و در انجام کارها از آرامش برخوردار می باشند، زیرا به طور کامل در اینجا و اکنون زندگی می کنند و دوست دارند بدون اینکه برای رفتن به فعالیتهای بعدی شتاب کنند، با فعالیتی که درگیر آن هستند، کنار بیایند. در انجام کارها بسیار صبور و آرام هستند و هیچ عجله ای ندارند. دوست دارند که فضای مخصوص خود را داشته باشند و در چارچوب زمانی خود کار کنند. آنان بدون توجه به آنچه در اطرافشان رخ می دهد، از لحظه حال لذت می برند.

تیپ شخصیتی I در تست MBTI

افراد درونگرا معمولا آرام، صبور و محافظه کار هستند، معمولا خجالتی به نظر می آیند ولی خجالتی نیستند، کمتر وارد گفتگو با شما می شوند، رفتارشان معمولا یکنواخت و متعادل است، خیلی بالا و پایین ندارند، مثل موج خیلی آرام می مانند، افراد درونگرا با حضور در جمع سطح انرژی آن ها کاهش می یابد به گونه ای که در برخی مواقع در جمع احساس خفگی میکنند. مطالعه بیشتر…

تیپ شخصیتی S در تست MBTI

حسی ها مشاهده‌گرهای خوبی هستند، پیوسته با دقت به اطراف نگاه می‌کنند و اغلب جزئیات را به‌خوبی به خاطر می‌سپارند. این افراد دوست دارند از مهارت‌های خود استفاده کنند و به تقویت مهارت‌های عملی خود علاقه‌مند هستند.مطالعه بیشتر…

تیپ شخصیتی F در تست MBTI

افراد احساسی در تست mbti معیار تصمیم گیری شان دوست دارم دوست ندارم است. افراد احساسی همدل و مهربان‌اند، در کارهایشان از عواطف و احساسات صحبت می‌کنند. برای شما احساسی ها اولویت ادب است نه صداقت. مطالعه بیشتر…

تیپ شخصیتی p در تست MBTI

افراد ملاحظه کننده همیشه در آخرین لحظه تصمیم گیری می کنند. ملاحظه کننده ها شیوه کارشان شخصی است. آنها قابلیت اجرای ۱۰ پروژه همزمان را دارند. شما اگر با یک ملاحظه کننده در تماس باشید می بینید که دغدغه برای برنامه ریزی کار ندارد.مطالعه بیشتر…

انعطاف‌پذیر و صبور

ISFP ها صبور، شکیبا وانعطاف پذیر هستند. کنار آمدن با آنها کار ساده ای است. این اشخاص داوری کننده نیستند و با توجه به واقعیتها، دیگران و نظرات آنها را می پذیرند. آنها مشاهده گر و ملاحظه کننده هستند و نیاز چندانی ندارند که دیگران را کنترل کنند و یا بر آنها سلطه برانند.

ISFP ها علاقه ای به رهبری کردن و کنترل دیگران نداشته و بیشتر تمایل دارند که مدیریت شوند، از این رو پیروان بسیار خوبی هستند و در کارهای گروهی مشارکت فعال دارند. علاقه ای به اختلاف و درگیری ندارند، پذیرای نظرات دیگران بوده و به راحتی با آنها کنار می آیند و همواره با آنها همدل و همراه هستند. آنان هیچگاه عقاید و نظراتشان را به دیگران تحمیل نمی کنند.

این اشخاص صمیمی، آرام و مهربان بوده و اغلب نیازهای دیگران را مقدم بر نیازهای خود محسوب می کنند. برای آنها روابط هماهنگ از درجه اهمیت فراوان برخوردار است. به ارزشهای خود و افرادی که برایشان مهمند، پایبند و وفادارند. از آنجایی که این اشخاص با توجه به ارزشهای شخصی خود همه چیز را قضاوت می کنند، از کسانی که سعی می کنند آنها را بشناسند، استقبال می نمایند. این تیپ شخصیتی به هماهنگی در زندگی خود علاقه مند است و در نتیجه نسبت به تعارضات و اختلافاتی که با دیگران پیدا می کند، حساسیت نشان می دهد.

حواس قوی

ISFPها در دنیایی از احتمالات مادی و فیزیکی زندگی می‌کنند. آن‌ها به شکلی هوشمندانه با محیط پیرامون خود و هر آن چه به حواس پنج‌گانه‌شان مربوط است ارتباط قوی برقرار می‌کنند، از رنگ، بو، شکل و اندازه گرفته تا طعم، صدا، شدت و بزرگی.

آن‌ها درک بالایی از زیبایی دارند و نسبت به محیط اطرافشان دارای نوعی نگاه هنری و زیبا شناسانه هستند. به همین دلیل این تیپ اغلب می‌تواند در زمینه‌های هنری فعالیت داشته باشد چون ISFPها استعداد بسیار زیادی در خلق آثار هنری تأثیرگذار دارند.

ارزش‌های درونی قوی

این افراد مجموعه‌ای از ارزش‌های درونی و اعتقادات راسخ در مورد امور دارند و پیروی از این ارزش‌ها را سرلوحه‌ی زندگی‌شان قرار می‌دهند. آن‌ها کاری را انجام می‌دهند که احساس می‌کنند درست است، در این صورت وجدانشان آسوده است چون مطابق ارزش‌های درونی‌شان زندگی کرده‌اند.

ISFPها معمولاً حافظ نظام ارزشی درونی‌شان هستند و در برابر مواردی که با این ارزش‌ها منافات داشته باشند ایستادگی خواهند کرد. آن‌ها مشاغلی را برای کار کردن انتخاب می‌کنند که در آن از آزادی عمل کافی برخوردار باشند تا بتوانند کارها را به شیوه‌ی دلخواه خودشان انجام دهند.

ISFPها افرادی آرام و بعضاً گوشه‌گیر هستند و شناختن آن‌ها برای افراد تازه‌وارد ممکن است دشوار باشد. این افراد معمولاً به وضوح در مورد ایده‌ها و احساسات درونی‌شان صحبت نمی‌کنند و معمولاً به دنبال فرصتی می‌گردند تا هر موقع احساس راحتی کردند در مورد باورهای درونی‌شان صحبت کنند، البته شاید هیچ‌وقت این کار را انجام ندهند مگر با آشنایان و نزدیکانی که کاملاً مورد اعتماد آن‌ها هستند.

صمیمی و مهربان

ISFP ها افرادی مهربان و خوش‌قلب هستند رفتار و منش متین و با وقاری دارند و معمولاً روحیه‌ای حساس دارند و ممکن است نسبت به انتقادات و بازخوردهای صریح دیگران آسیب‌پذیر و شکننده باشند. آن‌ها دوست دارند باعث و بانی خیر و شادی برای سایرین شوند و در انجام دادن کارهای مورد علاقه‌شان سخت‌کوشی فراوانی به خرج می‌دهند، خصوصاً اگر مسئولیتی باشد که به آن باور دارند.

همان‌طور که گفته شد ISFP ها از نظر زیبایی‌شناسی تسلط خیلی خوبی روی محیط اطرافشان دارند. آن‌ها معمولاً علاقه‌ی بسیار زیادی به حیوانات دارند و از دیدن زیبایی‌های بصری موجود در طبیعت بسیار لذت می‌برند.

ISFP ها دوست ندارند کپی یا تقلید از دیگران باشند، آن‌ها معمولاً افرادی اصیل و مستقل هستند که به فضا و حریم شخصی کافی نیاز دارند. آن‌ها به افرادی که برای دوستی با آنان و شناخت تدریجی ISFPها وقت صرف می‌کنند بسیار احترام می‌گذارند.

واقع‌بین و اهل عمل

این تیپ دوست دارد دیگران آن‌ها را در رسیدن به اهداف شخصی‌شان حمایت کنند و اجازه دهند راهی را که ISFP ها برای خودشان مناسب می‌دانند طی کنند. در صورتی که دیگران شناخت کافی از خصوصیات ISFP ها نداشته باشند ممکن است تصور کنند آن‌ها افرادی بی‌خیال و لاقید هستند.

در حالی که موضوع کاملاً برعکس است و ISFP ها زندگی‌شان را کاملاً جدی می‌گیرند اما برای رسیدن به اهداف، روش منحصربه‌فرد خودشان را دارند. آن‌ها به طور مداوم مشغول جمع‌آوری اطلاعات از محیط اطراف خود هستند و آن‌ها را به کمک نظام ارزشی خودشان ارزیابی می‌کنند تا به درک عمیق‌تری از محیطی که در آن زندگی می‌کنند و اصول مرتبط با آن برسند.

ISFP ها افرادی عمل‌گرا و اهل اقدام هستند و معمولاً با موضوعات تئوریک و ایده‌های انتزاعی میانه خوبی ندارند مگر این که کاربردی واقعی برای آن‌ها پیدا کنند. این افراد زمانی بهتر می‌توانند موضوعات را یاد بگیرند که خودشان مستقیماً آن را امتحان کنند و از طریق «انجام دادن» آن را یاد بگیرند در نتیجه ممکن است در محیط‌های آموزشی با متد سنتی که تأکید روی مباحث تئوریک و مطالعاتی است چندان راحت نباشند.

تصمیم‌گیری بر اساس اعتقادات درونی محکم

ISFP ها با ارزیابی‌های منطقی و بی‌طرفانه میانه خوبی ندارند و مایل نیستند تصمیم‌گیری‌ها صرفاً بر اساس منطق خشک‌وخالی صورت بگیرند. در واقع نظام ارزشی آن‌ها ایجاب می‌کند که تصمیمات بر اساس باورها و اعتقادات درونی مورد سنجش قرار بگیرند نه صرفاً بر اساس معیارها و استانداردهای منطقی.

ISFP ها افرادی با درک و ملاحظه نسبت به سایرین هستند و حواسشان نسبت به اتفاقات اطراف جمع است. ذهن آن‌ها به طور مداوم در حال دریافت اطلاعات تازه نسبت به محیط و افراد حاضر در آن است و دائماً در تلاش‌اند تا معنی اتفاقاتی که در اطرافشان می‌افتد را بفهمند. آن‌ها در بیش‌تر مواقع به طرز عجیبی برداشت‌های درستی در مورد سایرین دارد.

ISFP ها افرادی گرم و صمیمی هستند و به خوبی می‌توانند به ابراز احساسات دیگران پاسخ دهند. آن‌ها خالصانه به فکر همنوعان خود هستند و دوست دارند برای دیگران مفید واقع شوند. در حقیقت برای آن‌ها مهم است که عزیزانشان را از خود راضی و خشنود نگه دارند. در بیش‌تر مواقع هم احساسات و تعلق خود به سایرین را از طریق عملشان نشان می‌دهند نه این که صرفاً با کلمات به آن‌ها اعلام کنند که دوستشان دارند.

دوستانه، راحت و غیر رسمی

افراد با تیپ شخصیتی ISFP معمولاً تمایلی به رهبری و تسلط بر دیگران ندارند درست به همین ترتیب دوست ندارند توسط دیگران کنترل شوند و به آن‌ها گفته شود که باید چه کار بکنند. آن‌ها دوست دارند کارها را مطابق میل خود و آن جور که خودشان دوست دارند و درست می‌دانند پیش ببرند و اصلاً علاقه‌ای به محدود شدن و قرار گرفتن تحت نظارت و سرپرستی دقیق ندارند.

ISFP ها گاهی اوقات به اندازه کافی به مهارت‌ها و قابلیت‌هایی که دارند بها نمی‌دهند. حتی ممکن است توانایی بی‌نظیری در موردی به‌خصوص داشته باشند اما با این حال چندان اهمیتی برای مهارت خود قائل نمی‌شوند. امکان دارد نظام ارزشی برخی از این افراد آن‌ها را به سوی کمال‌گرایی بیش از اندازه سوق بدهد و در نتیجه عملکرد خودشان را مورد قضاوت‌های تند و غیر ضروری قرار دهند و یا این که خودشان را بیش از اندازه ملامت و سرزنش کنند.

ISFP ها به دلیل ویژگی‌های خاص تیپ شخصیتی‌شان مهارت‌ها و موهبت‌های ذاتی بی‌نظیری خصوصاً در خلق آثار هنری و همدلی با دیگران دارند. آن‌ها در قبال بخشندگی و سخاوت خود چشمداشتی ندارند و خالصانه به دیگران کمک می‌کنند. آن‌ها زندگی را بسیار جدی و گاهی سخت می‌گیرند، اما این تیپ ابزار لازم برای این که زندگی خودش و دیگران را تبدیل به تجربه‌ای ارزشمند کند در اختیار دارد.

افراد با تیپ شخصیتی ISFP رویدادها و وقایع را بر اساس احساسی که نسبت به آن‌ها دارند مورد قضاوت قرار می‌دهند و به این توجه می‌کنند که این رویدادها تا چه اندازه با نظام ارزشی‌ آن‌ها هماهنگ و متناسب است. کارکرد دیگر شخصیتی آن‌ها این تیپ را قادر می‌سازد تا اطلاعات را از طریق حواس پنج‌گانه‌شان و به شکلی واقعی و ملموس مورد ارزیابی قرار دهند.

روابط با دیگران

 • علاقه مند، سخاوتمند، غیرخود خواه، صمیمی و مهربان هستند.
 • شنونده خوبی هستند و به نیاز های دیگران می رسند.
 • می توانند موقعیت های دشوار را ساده کنند و در مواقع دشواری به کمک دیگران برسند.
 • بیش از آنکه با کلمات بازی کنند، با عمل محبت خودشان را نشان می دهند.
 • به دیگران توجه فراوان دارند، اما ملاحظات خود را برای خودشان حفظ می کنند.
 • به نظر آرام میرسند، اما زیر این آرامش و صورت ظاهر، با پیچیدگی هایی روبرو هستند.
 • انتقادات را شخصی می کنند و به دل می گیرند. اغلب خود را به خاطر رفتار دیگران سرزنش می کنند.
 • از برخورد و تضاد اجتناب می کنند، مشروط بر اینکه ارزش عمیقا شکل گرفته ای در آنها مخدوش شود.

نقاط قوت

 • ذاتا افرادی خوش برخورد، مهربان و صمیمی هستند
 • معمولا با مثبت اندیشی به امور می‌نگرند
 • شنوندگان بسیار خوبی هستند
 • معمولا پذیرای خواسته‌ها ونیازهای شریک عاطفی خود هستند و به او سخت نمی‌گیرند
 • آن‌ها شیفته‌ی زیبایی‌های طبیعی و نشئت گرفته از طبیعت هستند به همین دلیل معمولا منازل آن‌ها بسیار با سلیقه و زیبا تزئین می‌شود
 • به دنبال روابط بلند-مدت هستند و مسئولیت‌ها و تعهداتِ خود را بسیار جدی می‌گیرند
 • آن‌ها به فضای شخصی و حریم خصوصی دیگران احترام می‌گذارند
 • افراد این تیپ محبت و علاقه خود را در رفتارشان به خوبی نشان می‌دهند

نقاط ضعف

 • در برنامه ریزی بلند-مدت خصوصا برنامه‌ریزی‌های مالی چندان خوب عمل نمی‌کنند
 • به شدت از مشاجره، جر و بحث و انتقاد متنفرند و نسبت به آن شکننده و آسیب پذیر هستند
 • تنها لحظه‌ی معتبر برای آن‌ها لحظه حال است به همین دلیل ممکن است افرادی تنبل و کند به نظر بیایند
 • آن‌ها نیاز به داشتن فضایی شخصی که کاملا متعلق به خودشان باشد دارند
 • ممکن است در ابراز کلامیِ احساسات و علاقه خود به دیگران مشکلاتی داشته باشند و بسیار کند عمل کنند
 • معمولا افکار و احساساتِ درونی خود را با دیگران در میان نمی‌گذارند، مگر این‌که کاملا لبریز شده باشند

نقاط ضعف شخصیتی

طبیعت به شدت حساس ISFP ها به آنها امکان می دهد که نیازهای دیگران را تشخیص دهند و گاه برای برآورده ساختن این نیازها به شدت تلاش نماید. در این شرایط ممکن است این تیپ شخصیتی به نیازهای خود بی توجه باقی بماند. این رفتار ممکن است آنها را خسته و فرسوده کند. از این رو این اشخاص لازم دارند که به جای دیگران کمی به خودشان برسند.

از آن جهت که این تیپ شخصیتی به شدت به تجربه ای که از زمان اکنون و حال دارد متکی است ، ممکن است به آینده توجه نداشته باشد و در نتیجه چشم انداز وسیع تر را از دست بدهد. آنها در مواقعی از درک شرایط در یک مضمون پیچیده تر عاجز هستند، زیرا به امکانات و احتمالات آینده بی توجه اند. آنان از قبل تدارک و برنامه ریزی نمی کنند، بنابراین در سازمان دادن به زمان و منابع خود با دشواری روبرو می شوند.

ISFP ها در برابر انتقاد دیگران آسیب پذیر هستند و در معرض انتقاد، احساس توهین می کنند و علایق شان را از دست می دهند. ممکن است این اشخاص بیش از اندازه پذیرنده به حساب بیایند، زیرا دیگران را به راحتی قبول می کنند. این تیپ شخصیتی لازم است که به نیازهای خود توجه بیشتری داشته باشد و با استفاده از منطق در تحلیلهای خود، نسبت به دیگران به شکل بهتری داوری نماید.

در محل کار

 • آرمان گرا هستند. دوست دارند کارهای رضایت بخش انجام دهند، به شرط آن که با ارزشهای آنها سازگار باشد.
 • کمال طلب هستند.
 • کارکنانی همکار و صمیمی هستند. اگر به کاری که می کنند اعتقاد فراوان داشته باشند، بسیار پرکار نشان می دهند.
 • دوست دارند مفید باشند و از کمک کردن به دیگران برای افزودن بر مهارتهای علمی لذت می برند.
 • انعطاف پذیر و سازگار هستند. دوست دارند با اشخاص به شکل تعاونی و همکاری کار کنند.
 • در معرض قوانین بیش از اندازه احساس محدودیت می کنند. از ساختارهای انعطاف ناپذیر دل خوشی ندارند.
 • از محیطهایی که در آن تعرض و تضاد میان اشخاص وجود نداشته باشد، استقبال می کنند.
 • به آنچه در لحظه به آن احتیاج دارند، توجه می کنند.
 • نیازی به کنترل و رقابت احساس نمی کنند. ترجیح می دهند که در پشت صحنه کار کنند.
 • می توانند در محیط کار خود لذت و شادابی را وارد کنند.
 • در شرایط اضطراری به خوبی عمل می کنند و با خود مهربانی را به محیط می آورند.
 • به خاطر نداشتن قاطعیت، نداشتن سمت و جهت و انگیزه کلافه و ناراحت می شوند.

ویژگی های کلی تیپ شخصیتی ISFP در تست شخصیت شناسی MBTI در محیط کاری

 • نسبت به محیط اطراف خود و تغییرات و اتفاقات آن کاملا آگاه‌اید.
 • در لحظه‌ی حال زندگی می‌کنید.
 • افرادی آرام و با حوصله هستید- معمولا برای انجام کارها عجله ندارید و کارها را سر صبر و با حوصله انجام می‌دهید، زیرا درک زمان حال برای‌تان لذت‌بخش است.
 • از سر و کار داشتن با مباحث و موضوعات تئوریک و انتزاعی بیزارید، مگر این‌که کاربردی عملی برای آن‌ها بیابید.
 • نسبت به سایر انسان‌ها و عقایدی که برای‌تان مهم هستند وفادار و صادق هستید.
 • اشخاصی فردگرا هستید، تمایلی به رهبری کردن یا تبعیت از دیگران ندارید.
 • مسائل و موضوعات را بسیار جدی می‌گیرید، حتی اگر مکررا ثابت شود آن‌چنان هم جدی نبوده‌اند.
 • تمایل و علاقه‌مندی عجیبی به حیوانات و کودکان دارید.
 • افرادی تودار و متین هستید و تنها در برخورد با افرادِ کاملا آشنا از لاکِ انزوای خود بیرون می‌آیید.
 • شخصی مهربان و حساس هستید.
 • علاقه زیادی به کمک کردن و برآوردن احتیاجات دیگران دارید.
 • از حس زیبایی شناسی بسیار قدرتمندی برخوردارید- عاشق زیبایی هستید.
 • بهترین حالتِ یادگیریِ شما وقتی است که خودتان دست به کار می‌شوید.
 • دوست دارید کارها را به شیوه‌ی خودتان انجام دهید و برای این کار نیاز به فضا و استقلال عمل کافی دارید.
 • انجام کارهای روزمره و روتین برای‌تان بسیار ملال‌آور است اما در صورت ضرورت، به خوبی از عهده‌ی انجام این قبیل کارها بر می‌آیید.

نقاط قوت کاری

 • انعطاف پذیری بالا
 • توجه به نیازها و خواسته های دیگران
 • گرمی و سخاوت
 • وفاداری به اشخاص و سازمان
 • توجه به جزئیات، به خصوص جزئیات مربوط به افراد
 • توجه به نیازهای موجود
 • تمایل به حمایت از اهداف سازمانی
 • توانایی ارزیابی شرایط جاری
 • ریسک پذیری
 • قبول ایده ها و روشهای جدید

نقاط ضعف کاری

 • دشواری در تصمیم گیری منطقی
 • دشواری در انتقاد از دیگران
 • عدم علاقه به انجام پروژه های بزرگ
 • پذیرش وضع موجود و عدم توجه به موضوعات عمیق تر
 • شخصی کردن انتقادات
 • عدم علاقه به رویه ها و قوانین زیاد
 • عدم علاقه به سازماندهی و تدارک دیدن از قبل
 • عدم دفاع مناسب از نظرات و ایده های خود
 • دشواری در انجام به موقع کارها

رضایت شغلی

برای یک ISFP رضایت شغلی یعنی:

 • کار با ارزشهای وی همخوانی داشته باشد.
 • کار در محیطی حمایتگرانه به همراه دیگران انجام داده شود.
 • بتواند در کار به جزئیات توجه کند.
 • فرصت کار به طور مستقل را داشته باشد و در کنارش اشخاصی باشند که با وی سازگاری داشته باشند.
 • بتواند سازگار باشد، خودش را تطبیق داده و نتایج کارش را تجربه کند.
 • بتواند از سلیقه خود استفاده کند.
 • کار در محیطی شاداب و با همکاری دیگران انجام گیرد.
 • این امکان را داشته باشد که به رشد درونی برسد.
 • بتواند به سرعت به مسائل رسیدگی کند.
 • مجبور نباشد پیوسته برای دیگران سخنرانی کند.

مشاغل پیشنهادی ISFP

 • هنرمند
 • طراح مد و لباس
 • نجار
 • نقاش
 • جواهر ساز
 • رقصنده
 • باغبان
 • سرآشپز
 • خیاط
 • طراح داخلی
 • سازنده ادوات و سازهای موسیقی
 • سفال گر

اوقات فراغت

ISFP ها کار پاره وقت را دوست دارند تا بتوانند کارهایی را که به راستی به آن علاقمند هستند، دنبال کنند، که از جمله آنها می توان به بودن با دوستان و خانواده اشاره کرد. آنها از فعالیت هایی که از دستان خود استفاده کنند، لذت می برند، که به عنوان مثال می توان به نقاشی، سوزن دوزی، آشپزی و تعمیرات خانه اشاره کرد.

پیشنهادات

 • در زمینه هایی که برای شما مهم هستند، بیشتر قاطعیت نشان دهید.
 • عقاید و احساسات خود را ابراز کنید و از گفتن “نمی دانم”، “هر چه که تو بخواهی” و غیره خودداری ورزید.
 • اگر در کارتان ناموفق هستید، شغلی پیدا کنید که ایده آل های شما را ابراز کند. برای تعیین اولویتهای خود کمک بگیرید و بعد شروع به کار کنید.
 • گاه محبت خود را با کلامتان بیان کنید.
 • درباره کسانی که فکر می کنید خیر و صلاح شما را می خواهند، بررسی کنید.
 • طرحها و پروژه های خود را ناتمام نگذارید.
 • کارهایتان را به بخشهای کوچکتر تقسیم کنید. وقتی هر قسمت از کارتان را انجام می دهید به خود امتیازی بدهید.
 • به زمان، توجه بیشتری کنید.
 • به همان اندازه که با دیگران آرام و ملایم هستید، با خودتان آرام و ملایم باشید.
 • از موفقیت های خود قدردانی کنید.
 • به توانمندی های خود یعنی سازگار بودن، آرام بودن، ملاحظه کار و باوفا بودن، همکاری کردن، فهیم بودن، خود به خودی داشتن و داشتن حساسیت نسبت به دیگران بها دهید.
 • رمز موفقیت یک ISFP ابراز وجود کردن، دید وسیع و کلی داشتن و شخصی نکردن مسائل و انتقادات است.
دسته بندی : تیپ شخصیتی mbti
برجسب‌ها : i mbti

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.