تیپ شخصیتی ESTJ

تیپ شخصیتی ناظر estj

ویژگی‌های شخصیتی

ESTJها در تست MBTI برای انجام کارها عالی هستند. این افراد در اجرای برنامه و برنامه بسیار قدرتمند هستند. در سازماندهی امور با در نظر گرفتن کلیه جزئیات و در چارچوب قوانین تبحر دارند. هنگامی که تصمیم می گیرند به سرعت اقدام به پیاده سازی آن ها می کنند. آن ها به خوبی می توانند افراد و پروژه ها را برای انجام کارها سازماندهی کنند.

ESTJ ها دوست دارند که همیشه مسوولیتی بر دوششان باشد و همه چیز را در اختیار خود داشته باشند و از این که همه چیز تحت کنترل آن ها باشد لذت می برند. افراد با تیپ شخصیتی ESTJ در گرفتن تصمیمات عینی خوب عمل می کنند و می دانند که چگونه کارهای خود را باید انجام دهند. آن ها برای هر موضوع خاص عقیده خاص دارند و همیشه از کلمه مناسب استفاده می کنند.

فرد با تیپ شخصیتی ESTJ معمولا رفتاری مسوولانه دارند و بسیار متعهد هستند و به تعهدات خود پایبند هستند. آن ها علاقه زیادی به ساختار دارند، جزئیات را به خاطر می سپارند و آن ها را سازماندهی می کنند. این افراد همه تلاش خود را می کنند تا به موقع به برنامه هایشان برسند.کارهایشان را با کارایی هرچه بیشتر انجام می دهند.

این افراد به جزئیات روزمره خود توجه می کنند و برای رسیدن به نتایج در کاراترین روش ممکن است تمرکز کنند. آنان مجموعه ای روشن و واضح از استانداردهای منطقی دارند که با روش معین و سیستماتیک آنها را دنبال می کنند و از سایرین هم همین توقع را دارند.

ESTJ ها علاقه زیادی به تصمیم گیری دارند و تصمیم گیرندگانی بزرگ و منطقی هستند. آن ها معمولا بر پایه تجربه های گذشته خود تصمیم می گیرند. تیپ شخصیتی  ESTJ منطقی، عینی و تحلیل گر هستند و قدرت استدلالی بسیار بالایی دارند. در واقع بعید است آنها تحت تاثیر چیزی جز منطق قرار بگیرند.

بسیار واقع بین و عملگرا بوده و به حقایق بها می دهند. به امور و مسائل حقیقی و عینی بیش از نظریه ها و نقطه نظرهای نظری بها می دهند. آنان برای چیزهایی که کاربرد عملی ندارند، بهایی قائل نیستند. آنها می دانند که پیرامونشان چه اتفاقاتی می افتد، بیشتر به اینجا و اکنون توجه دارند و در لحظه حال زندگی می کنند.

تیپ شخصیتی E در تست MBTI

برون گرایی (E) یعنی فردی که با ارتباط برقرار کردن با دیگران و شرکت در جمع انرژی می گیرد. بسیاری از ما تعریف غلطی از برونگرایی داریم زیرا برونگرا را در فعالیت فرد می بینیم. برون گرایی و درون گرایی با انرژی افراد در ارتباط است.مطالعه بیشتر…

تیپ شخصیتی S در تست MBTI

تیپ شخصیتی حسی به افرادی اشاره دارد که از طریق حواس پنجگانه (بینایی، شنوایی، بویایی، چشایی، و لامسه) اطلاعات را جمع‌آوری می‌کنند. افراد حسی در لحظه حال زندگی می‌کنند و به موقعیت و شرایط نگاه می‌کنند و در اغلب موارد به آنچه که هست رضایت می‌دهند. این افراد به تجربیات شخصی خودشان اعتماد دارند.مطالعه بیشتر…

تیپ شخصیتی T در تست MBTI

افراد متفکر در تست MBTI همه چیزرا در سود و زیان می بینند، متفکرها ارتباطاتشان بر اساس عقل و منطق است. این افراد بیشتر درباره مفید بودن کار صحبت میکنند. افراد متفکر قدرت تجزیه و تحلیل اطلاعاتشان بالا است.مطالعه بیشتر…

تیپ شخصیتی J در تست MBTI

افراد قضاوت کننده و یا داوری کننده در mbti کسانی هستند که همه کارهایشان را از قبل برنامه ریزی می کنند. قضاوت کننده ها ترجیح می دهند درباره موضوعات سریع تصمیم بگیرند و اجرا کنند. اگر کارهایشان جا به جا شود به هم می ریزند و عصبانی می شوند.مطالعه بیشتر…

ثبات و سازگاری

روی این افراد می شود برای انجام کارها حساب کرد زیرا آن ها با قوانین مشخص کار می کنند و این باعث می شود آن ها ثابت قدم باشند. آن ها معمولا دوستداران سنت هستند و به همین دلیل به نهادهای موجود توجه شایسته دارند. هر چند در روابط خود ثابت قدمند، برای آنها زندگی احساسی و اجتماعی به اندازه سایر جنبه های زندگیشان مهم نیست و توجه زیادی به زندگی احساسی و اجتماعی خود ندارند. این اشخاص در داوری نسبت به دیگران راحت هستند و به راحتی از دیگران انتقاد می کنند. افرادی منظم بوده و از نظم و انضباط فراوانی برخوردارند. ESTJ ها اجتماعی، صریح و دوستانه هستند. شناختن آنها اغلب آسان است، زیرا آنچه را که می بینید، همان هستند.

مشاهدات عینی

ESTJ ها در دنیایی از واقعیت ها زندگی می کنند. این تیپ شخصیتی در زمان حال زندگی می کنند و دائما متوجه و مراقب اطراف خود هستند تا خیالشان راحت باشد امورشان در یک چرخه آرام و منظم انجام می شود.

آن‌ها به سنت‌ها و قوانین اهمیت زیادی می‌دهند و نظراتی شفاف و روشن بر پایه مجموعه‌ای از ارزش‌ها و نظام‌های اعتقادی استوار دارند. آن‌ها از دیگران نیز انتظار شفافیت و وضوح در عقاید را دارند و تحمل کوچک‌ترین تخطی از قوانین و ساختارهای مورد پذیرش را ندارند.

آن‌ها به کارآمدی و شایستگی افراد اهمیت زیادی می‌دهند و انتظار دارند به سرعت به یک نتیجه و خروجی ملموس دست پیدا کنند.

رهبری و نقشه راه

تیپ شخصیتی estj

ESTJ ها مردمانی ریاست طلب هستند، آن‌ها به قدری پنداره‌های واضحی از هر آنچه باید به درستی انجام شود دارند که به سرعت در جایگاه رهبری و تصمیم گیری قرار می‌گیرند، آن‌ها با اعتماد به نفس و برتری طلب هستند و استعداد بی‌نظیری در ایجاد نظم و ساختار برای سیستم‌ها دارند.

 

 

این افراد همچنین توانایی بالایی در تعیین چارچوب و نقشه راه شفاف برای عملی کردن برنامه‌ها دارند. به دلیل داشتن نظام باورهای قدرتمند آن‌ها گاه تبدیل به افرادی زیاده خواه و سختگیر می‌شوند و در صورتی که افراد مطابق با برنامه‌ها پیش روی نکنند در برخورد صریح و بی‌پرده با آنان تردید نخواهند کرد.

اما مزیت چنین رفتاری از جانب آن‌ها در این است که افراد می‌توانند مطمئن باشند که فرد ESTJ به دلیل صراحت و صداقت ذاتی‌اش هرگز پشت سر آن‌ها حرف نخواهد زد و هر آنچه لازم باشد را در حضور آن‌ها خواهد گفت.

ESTJ ها معمولاً می‌توانند الگویی برای شهروندان باشند، آن‌ها به دلیل پایبندی به نظم و قوانین تبدیل به ستون نگه‌دارنده اجتماع می‌شوند، آن‌ها تعهدات خود را بسیار جدی می‌گیرند و از ایده آل‌های خود تبعیت می‌کنند تا افراد نمونه‌ای باشند.

اصرار بر اتمام کارها

این تیپ شخصیتی اغلب وظایف خود را تا انتها به انجام می‌رساند. این افراد شیفته تعامل و برقراری ارتباط با دیگران‌اند و از تفریحِ به موقع لذت می‌برند. آن‌ها در گردهمایی‌های دوستانه و جمعی می‌توانند تبدیل به افرادی شلوغ، پرسروصدا و پرنشاط شوند بخصوص اگر این زمان اختصاص به خانواده، دوستان و یا همکاران آن‌ها در محیط کار داشته باشد.

افراد با این تیپ شخصیتی باید مراقب باشند تا تبدیل به اشخاصی یکدنده و تک بعدی نشوند. آن‌ها همچنین باید از توجه بیش از اندازه به جزئیات خودداری نمایند.

علاوه بر این به دلیل توجه و اطمینان زیاد به عقاید خود لازم است از بذل توجه کافی به دیدگاه‌ها و نظرات دیگران نیز غافل نشوند. اگر آن‌ها در توسعه وجوه احساسی شخصیت خود ناکام بمانند ممکن است نتوانند نیازهای عاطفی دیگران را برآورده سازند و در موقعیت‌هایی که نیاز به صمیمیت و همدلی عاطفی است با به کارگیری نابه‌جای منطق و عقلانیت دیگران را از خود برنجانند.

استرس

ESTJ ها وقتی در چنگال استرس اسیر می‌شوند یکپارچگی و اتصال خود را با جمع از دست می‌دهند و خود را جدا مانده از همگان می‌بینند.

این تیپ در چنین شرایطی تصور می‌کند که دیگران او را به درستی نفهمیده و قدرش را ندانسته‌اند آن‌ها چنین می‌پندارند که از تلاش‌هایشان بهره کشی و سوء استفاده شده است.

اگر چه ESTJها در شرایط عادی در گفتگوهای شفاهی و رساندن منظور خود بسیار صریح و شفاف عمل می‌کنند اما در شرایط استرس ممکن است قادر نباشند از اساسی‌ترین خواسته‌ها و احساسات خود با دیگران صحبت کنند انگار کلمات لازم برای بیان نیازهایشان را پیدا نمی‌کنند.

امنیت و نظم اجتماعی

افراد با تیپ شخصیتی ESTJ به امنیت و نظم اجتماعی بیش از هر چیز دیگری اهمیت می‌دهند و خود را موظف به انجام کارهایی می‌دانند که اطمینان دارند منجر به بهبود اوضاع اجتماعی و سازمانی خواهد شد.

آن‌ها با فعالیت‌هایی همچون تشکیل شوراهای محلی، شرکت در انتخابات، پرداخت به موقع مالیات و کارهایی از این قبیل چارچوب فردی و اجتماعی مورد دلخواه خود را برقرار می‌کنند.

وظیفه شناسی

ESTJ ها افراد سخت کوشی هستند که حداکثر تلاش خود را برای اغلب کارهایشان صرف می‌کنند، آن‌ها هر کاری را که برای بهبود اوضاع خانوادگی، شغلی، فردی و اجتماعی مفید بدانند انجام خواهند داد، آن‌ها افرادی وظیفه شناس، مسئولیت پذیر، واقع گرا، قابل اطمینان و اهل عمل هستند. یکی از مشکلاتی که احتمالاً گریبان گیر آن‌ها می‌شود این است که گاه به قدری غرق در برنامه‌های شخصی خود می‌شوند که از سایر موضوعات و اهدافی که از قاب‌بندی ذهن آن‌ها خارج است غفلت می‌ورزند  آن‌ها باید بیاموزند به سایر افراد، ایده‌ها و اهداف نیز توجه کافی نشان دهند با این حال به محض اینکه ESTJ ها اهمیت یک ایده جدید را درک کرده و آن را با عمل‌گرایی ذاتی خود مطابقت دهند منصرف نمودن آن‌ها از به نتیجه رساندن آن ایده تقریبا غیرممکن خواهد بود.

کارکرد اصلی تیپ شخصیتی ESTJ فکری برون‌ریزی شده (Te) و کارکرد کمکی‌شان نیز حسی درون‌ریزی شده است (Si) که به کمک آن اطلاعات محیط اطراف را به صورت مرحله به مرحله و با توجه به جزئیات دریافت می‌کنند.

روابط با دیگران 

 • دوست دارند به آنها مسؤولیت داده شود و نقش مشاور را بازی کنند.
 • آماده اند که از خود گذشتگی کنند تا پایبند تعهدات خود باقی بمانند.
 • بعد از اتمام کارشان می توانند بسیار تفریحی و سرگرم کننده باشند.
 • از به سر بردن اوقات خود با خانواده و دوستانشان لذت می برند.
 • ممکن است ساختار، نظم و اراده خود را بر همه تحمیل کنند. معتقدند که راهشان بهترین است.
 • صریح، صادق و رک هستند.
 • می توانند ناشکیبا باشند. ممکن است در شنیدن نظرات دیگران با دشواری روبرو باشند.
 • ممکن است در کار درک احساسات خود و دیگران با دشواری روبرو باشند.
 • ظاهر سختی دارند، اما درونشان لطیف و ملایم است و با کسانی که به آنها اعتماد کنند بسیار ملایم هستند.
 • دوست دارند برای افراد خانواده و برای سلامتی آنها، اوراق بهادر و بیمه تهیه کنند.
 • موفقیت و خوشبختی خود را با توجه به کارهایی که در دنیای واقعی انجام می دهند، می سنجند.

نقاط قوت

 • معمولا افرادی با نشاط، خوش‌مشرب و مردم‌دار هستند.
 • افرادی قابل اطمینان و ثابت قدم هستند که به خوبی از عهده‌ی تامین امنیت و آرامش در خانواده خود بر می‌آیند.
 • تلاش بسیار زیادی را در راستای محقق نمودن خواسته‌ها و انجام وظایف‌شان به کار می‌بندند.
 • نسبت به انجام وظایف منزل و امور عادیِ روزمره تعهد و مسئولیت پذیری بالایی دارند.
 • معمولا در برابر انتقاد و تعارض شکننده و آسیب پذیر نیستند.
 • در مدیریت پول و امور مالی خوب عمل می‌کنید (اگرچه رویکردی محافظه‌کارانه نسبت به آن دارید).
 • مایل‌اید تعارضات و اختلافات را هر چه زودتر حل کنید و نسبت به مشاجرات پیش آمده بی تفاوت نیستید.
 • به دنبال روابط بلند-مدت و پایدار هستند و معمولا وظایف و تعهدات‌شان را بسیار جدی می‌گیرند.
 • به خوبی قادرند بعد از یک شکست عاطفی به زندگی عادی خود ادامه دهند (بعد از گذراندن دوران بازیابی).

نقاط ضعف

 • ممکن است بر این باور باشند که همواره حق با آن‌هاست.
 • مایل‌اند همواره زمام امور در دست آن‌ها باشد، آن‌ها دوست دارند همیشه «رئیس» باشند.
 • نسبت به ناکارآمدی و لغزش‌ِ دیگران به شدت کم تحمل و ناشکیبا هستند.
 • به طور طبیعی قادر به درک کردن و بذل توجه لازم به احساسات و عواطف دیگران نیستند.
 • به طور طبیعی قادر نیستند عواطف و نیازهای‌شان را به درستی به زبان بیاورند، آن‌ها نمی‌توانند به خوبی حرفِ دل‌شان را بزنند.
 • معمولا زبان قاطع و تند و تیزی دارند، از این رو ممکن است ناخواسته و با گفتن حرفی باعث لطمه دیدن احساسات دیگران شوند.
 • عموما نسبت به تغییر و ورود به قلمروهای جدید و امتحان نشده رویکردِ مثبتی ندارد، آن‌ها را به سختی می‌توان مجاب به تغییر نمود.

نقاط ضعف شخصیتی

ESTJ ها کدهای اخلاقی محکمی برای خود و دیگران قائل هستند و وقتی می خواهند معیارهای خود را به دیگران تحمیل کنند، دیکتاتور به نظر می رسند. این افراد برای رهایی از این روحیه باید انعطاف بیشتری داشته باشند.

ESTJ ها تحلیلگرانی منطقی و غیرشخصی هستند و به این توجه ندارند که تصمیمات آنها چه تأثیراتی روی دیگران بر جای می گذارد. ممکن است این اشخاص سرد و بی توجه به نظر برسند و به همین دلیل ضرورت دارد که به احساسات دیگران بهای بیشتری بدهند.

چون این اشخاص طبیعتاً انتقادگر هستند، معمولاً به اقدامات مثبت اطرافیان خود توجهی ندارند. لذا لازم است این اشخاص به استعدادها و تلاشهای دیگران بهای بیشتری بدهند و بیشتر از آنها تعریف و قدرشناسی کنند.

گاه ESTJ ها به قدری در برنامه های خود فرو می روند که به حرفهای دیگران گوش نمی دهند و در این رهگذر چیزهای زیادی را از دست می دهند. آنها برای اینکه از این وضع رها شوند باید چند ثانیه قبل از حرف زدن، مکث کنند و به دیگران فرصت اظهار نظر دهند.

ESTJ ها اغلب شتاب زده نتیجه گیری می کنند و بدون اطلاعات کافی قضاوت می کنند و تصمیم می گیرند. آنها باید بیاموزند که از نتیجه گیری فوری خودداری نمایند و تصمیم گیری را به زمانی موکول کنند که اطلاعات کافی به دست آورده باشند.

ESTJها اگر به این موضوع توجه کنند که تنها سیاه و سفید نبینند بلکه به سایه های خاکستری هم توجه داشته باشند، در زندگی موفق ترند.

در محل کار

تیپ شخصیتی estj

 • در سازمان دادن به روشها، سیاستها و فعالیتها عالی عمل می کنند.
 • از زمان و منابع به شکل موثر استفاده می کنند تا نتایج فوری و ملموس بگیرند.
 • برای حل مساله، رسیدن به نتیجه و پیشرفت آماده اند.
 • از دیگران انتظار دارند از خود صلاحیت نشان دهند.
 • به خوبی آنچه را که غیر منطقی است درک می کنند.
 • دوست دارند که ریسکهای حساب شده بکنند.
 • محیط باثبات و قابل پیش بینی را دوست دارند، اما محیطشان پر از انواع آدمها است.
 • در بهترین حالت، سختگیر و محکم، اما منصف اند.
 • می توانند سختگیر و متوقع باشند.
 • به کسانی که برابر آنها می ایستند احترام می گذارند، به شرط آن که آنها واقعیتها را بشناسند، از قوانین اطلاع داشته باشند و مایل باشند در برابر کارهایشان مسؤولیت بپذیرند.
 • معتاد به کار هستند و تلاش فراوان می کنند.
 • ممکن است برای رسیدن به خواسته های خود، دیگران را زیر پا بگذارند.

ویژگی‌های کلی تیپ شخصیتی ESTJ در تست شخصیت شناسی MBTI در محیط کاری

 • علاقه‌مند به رهبری کردن و به تسلط درآوردن امور هستید.
 • برای سنت‌ها، چارچوب‌های پیشین و نیز امنیت و آرامش ارزش فراوانی قائل‌اید.
 • اشخاصی وفادار و قابل اطمینان هستید.
 • برای رسیدن به اهداف‌تان سخت تلاش می‌کنید. دیگران نیز می‌توانند برای انجام یک وظیفه روی خوش‌قولی و توانمندی شما حساب باز کنند.
 • مجموعه‌ای از استانداردها و معیارهای واضح و روشن دارید و زندگی خود را بر اساس آن‌ها پیش می‌برید.
 • تحمل کوچکترین ناکارآمدی و بی‌کفایتی از جانب افراد را ندارید.
 • از توانائی‌های سازماندهیِ بالایی برخوردارید.
 • از ایجاد نظم و ساختار لذت می‌برید.
 • دقیق، ریزبین و جزئی‌نگر هستید.
 • پروژه‌ها را تا به پایان رساندن آن‌ها دنبال می‌کنید.

نقاط قوت کاری

 • تعهد کاری بالا
 • اخلاق کاری
 • داشتن چشم اندازهای واقع بینانه
 • توجه به نتایج
 • توجه به اهداف سازمان
 • دقت و توجه زیاد و تمایل به انجام درست کارها
 • تمایل به پیروی از رویه ها و مقررات
 • توجه زیاد به کارایی و کارآمدی و توان تشخیص فعالیتهای ناکارآمد
 • مهارتهای سازمانی
 • توانایی تصمیم گیری منطقی
 • توانایی کار در ساختارهای سنتی
 • مسؤولیت پذیری زیاد

نقاط ضعف کاری

 • مقاومت در برابر تغییر
 • توجه زیاد به نیازهای موجود و بی توجهی به نیازهای آتی
 • عدم تحمل فرآیندهای غیر کارا و وقت گیر
 • عدم تمایل به پذیرش نظرات جدید و نو
 • عدم تحمل افراد بی توجه به ساختارها، قوانین، رویه ها و جزئیات کار
 • تاکید بر رسیدن به اهداف و در نظر نگرفتن افراد
 • عدم توجه به تاثیرات تصمیمات خود بر دیگران
 • دشواری در شنیدن نظرات مخالف
 • عدم توانایی در دیدن همه احتمالات و امکانات

رضایت شغلی

برای یک ESTJ رضایت شغلی یعنی:

 • بتواند به شکلی منظم و سازمان یافته کار کند و از اوقاتش به شکلی کارا برای رسیدن به یک نتیجه منطقی استفاده نماید.
 • این امکان را داشته باشد که از مهارتهایش و از قدرت فکری و استدلالی خود استفاده کند.
 • دستاوردهای کار به شکلی منطقی قابل اندازه گیری باشد.
 • کار در محیطی دوستانه انجام شود و همکارانی سختکوش و با وجدان داشته باشد.
 • کار ماهیتی واقع بینانه، ملموس و کاربردهای عملی داشته باشد و نتایج شخصی بر جای بگذارد.
 • بتوان از کار انتظارات روشن داشت.
 • بتواند مولد و کارا باشد و اقدامات لازم را سازماندهی کند. از رویه ها و اصول شخصی پیروی کرده، ضرب الاجل های مشخص داشته باشد و بتواند به موقع و در زمان تعیین شده کارش را انجام دهد.
 • در محیط و شرایطی قابل پیش بینی کار کند.
 • کار را با دیگران انجام دهد و بتواند بر دیگرانی که با آنها کار می کند، مسلط باشد.
 • امکان تصمیم گیری داشته باشد و بتواند مسؤولیت های فراوان برعهده گیرد و کنترل کار را در اختیار داشته باشد. امکان ارزیابی نقطه نظرها، توصیه ها و تجربیاتش وجود داشته باشد.

مشاغل پیشنهادی ESTJ

 • رهبران نظامی
 • مدیران کسب‌وکار و حوزه‌ی اقتصادی
 • نیروی پلیس، کارآگاه
 • مدیر مالی
 • آموزگار
 • نمایده فروش
 • نماینده بیمه
 • فروشنده
 • معلم
 • تحلیلگر نرم افزار
 • مسؤول شبکه
 • حسابرس

اوقات فراغت

ESTJ ها دوست دارند اوقات فراغت خود را به شکل مولد و سازنده بگذارنند. فعالیت هایی که کار را با برنامه های اجتماعی ترکیب می کنند، مانند گلف بازی کردن با همکاران تجاری و اداری برای آنها بسیار جالب توجه است. بسیاری از ESTJها مسؤول سازمانهای خدمات اجتماعی و فعالیتهای داوطلبانه و خیریه هستند. آنها با خوشحالی زمان خود را صرف کارهایی می کنند که آن را باور دارند و در ضمن از تفریح با دوستان و افراد خانواده و از لطیفه گفتن با آنان لذت می برند.

پیشنهادات

 • به نقطه نظر دیگران گوش فرا دهید.
 • راه حلهای برنده – برنده پیدا کنید.
 • تلاشهای دیگران را تایید کنید و به آنها ارزش بدهید.
 • به کارهایی که به درستی انجام می شوند، مهر تایید بزنید. تنها به چیزهایی که باید اصلاح شوند اشاره کنید.
 • با کسانی معاشرت کنید که به روش مستقیم و صریح شما احترام بگذارند و از شما مرعوب نشوند.
 • محدودیتهای واقع بینانه برای خود و دیگران در نظر بگیرید. بیاموزید که به قدر کافی خوب است یعنی چه.
 • از دیگران به همان اندازه که خودتان کار می کنید، کار بکشید.
 • به دیگران نگویید چه باید بکنند و چه نباید بکنند. فرض را بر این نگذارید که شما می دانید بهترین کار کدام است.
 • به دل و هراسهایتان توجه کنید. تنها به خشمتان توجه ننمایید.
 • راههایی بجویید که خلق و خوی خود را کنترل کنید و اگر می خواهید از روی ناشکیبایی حرفی بزنید، متوجه حرف زدنتان باشید. از اتاق بیرون بروید و هرگاه عصبانیتتان فروکش کرد، بازگردید.
 • از کنترل کردن دست بردارید و آرام بگیرید. به مرخصی بروید و کارهایتان را در منزل به حال خود رها کنید.
 • به نقاط قوت خود یعنی واقع بینی، توجه به جنبه های علمی، عینی بودن، منطقی بودن، راستی، احساس مسؤولیت، قابل اتکا بودن، ناسازگاری، مداومت و توانایی سازمانی توجه داشته باشید.
 • رمز موفقیت یک ESTJ آرام بودن، توجه به دیگران و منعطف بودن است.
دسته بندی : تیپ شخصیتی mbti
برجسب‌ها : e mbti

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.