چگونه رابطه دوستی را به ازدواج ختم کنیم

چگونه روابط دوستانه را به ازدواج برسانیم؟

شاید به امروز بارها روابط دوستانه با جنس مخالف را تجربه کردید و بارها این روابط در سنین کم بوده و ضربه های احساسی بسیار زیادی را تجربه کردید. اما بسیاری از این روابط نیز درست و اصولی و برای شناخت قبل از ازدواج شکل گرفته است.

احتمالا بسیاری از جوانانی که این مقاله را مطالعه می کنند به دنبال ازدواج با فردی هستند که عاشقانه دوستش دارند. اما آیا فکر کردید که باید چگونه رابطه دوستی را به ازدواج ختم کنید؟

برای رسیدن به این پاسخ با ما همراه باشید تا بتوانید با یک تصمیم درست رابطه دوستی خود را به ازدواج ختم کنید.

بسیاری از جوانان وارد یک رابطه دوستی می شوند و توقع دارند که در همان ابتدا این رابطه را به ازدواج ختم کنند، اما باید بگویم این گونه نیست.

بسیار شنیده اید که می گویند ابتدا چند سال وارد رابطه باشید تا فرد مورد نظرتان را به خوبی بشناسید. اما آیا واقعا برای شناخت قبل ازدواج نیازمند یک رابطه دوستانه طولانی مدت هستیم؟

در پاسخ باید بگویم خیر. شما برای شناخت اگر سالیان سال هم کنار هم باشید باز ممکن است فرد را به خوبی نشناسید. برای شناخت قبل از ازدواج شما باید ببینید که ابتدا شخصیت هایتان بهم نزدیک است و می توانید فرد را در طول عمر خود بخواهید و به عبارتی اصلا شما هم سفر زندگی خوبی برای هم هستید؟

یکی از روش های شناخت تیپ شخصیتی فرد مورد نظرتان، تست های شخصیت شناسی است که می توانند شما را در این مسیر کمک کنند تا بتوانید بهترین تصمیم را برای آینده خود بگیرید.

آیا تمام روابط دوستانه در آخر به ازدواج ختم می شوند؟

البته که تمام روابط های دوستانه به ازدواج ختم نمی شوند. و همچنین تمام روابطی که به ازدواج ختم می شوند، ازدواج موفقی نیستند. چرا که گاها افراد بنا بر احساسات خود تصمیم گرفته اند و به بسیاری از مسائل بی توجه بوده اند. به طور کلی آن چه باعث می شود شما رابطه دوستانه خود را به ازدواج برسانید، شناخت است. در این صورت یک ازدواج موفق و عاشقانه را تجربه خواهید کرد.

با پیشرفت تکنولوژی، امروزه بیشتر ما از طریق تلفن های همراهمان و یا پیام رسان ها جلو می بریم و بیشتر زمان هم را از طریق این ابزارها در کنارهم می گذرانیم. برای شناخت فرد و یک رابطه متعهدانه شما نیازمند دیدارهای رو در رو هم خواهید بود. 

شناخت یک امر حیاتی است. چرا که شما با شناخت فرد می توانید بدانید، علاقمندی او بیشتر در چه زمینه ای است؟ می توانید متوجه شوید او در آینده چقدر شما در جمع های دوستانه و مهمانی ها همراهی می کند و اصلا موافق جمع های دوستانه است یا خیر؟ بسیاری از افراد بنا بر تیپ شخصیتی شان ترجیح می دهند بیشتر تنها و دونفره وقت بگذرانند. آن ها معمولا عاشق سفرهای تنهایی هستند و حضور در جمع از آن ها انرژی زیادی دریافت می کند.

اما چگونه به این شناخت برسیم؟

ازدواج

تست mbti قبل از ازدواج

تست MBTI یک آزمون شخصیت شناسی و یک آزمون معتبر در سطح جهان می باشد. در این تست چهار بعد ترجیح شخصیتی و شانزده تیپ شخصیتی برای شناسایی افراد وجود دارد، که بسیار حائز اهمیت می باشد. ترجیحات شخصیتی ویژگی هایی هستند که بودن در آن شرایط و یا با انجام آن ها افراد راحت تر بوده و انجام شان نیز نیاز به تمرکز و زمان کمتری دارد. برای این که یک رابطه دوستی را به ازدواج ختم کنیم بهتر است با این تست آشنایی داشته باشیم. 

این تست نوعی آزمون روانشناسی در حوزه شخصیت شناسی می باشد که افراد را به ۱۶ تیپ شخصیتی مختلف طبقه بندی می نماید که هریک از این تیپ های شخصیتی نیز دارای یک سری خصوصیات اخلاقی خاص می باشند که با یک دیگر متفاوت می باشد و اگر شما این خصوصیات را در طرف معشوقه تان مشاهده کنید بدون شک بهتر می توانید او را بشناسید و او را جذب نمایید و رابطه دوستی تان را به ازدواج برسانید.

در این تست ویژگی های شما و شانس موفقیت شما مشخص می گردد. مشخص می شود که کدام تیپ شخصیتی برای شما مناسب می باشد و این تست نشان گر نقاط قوت و ضعف شما نیز می باشد.

این تست دارای چهار بعد شخصیت شناسی می باشد که عبارت اند از:

  • برون گرایی یا درون گرایی
  • حسی یا شهودی
  • احساسی و منطقی
  • منعطف و قضاوتی

شانس ازدواج شما با کدام تیپ شخصیتی بالاتر است؟

قطعا با انجام تست شخصیت شناسی MBTI به یک نتیجه ای خواهید رسید که بازهم نمی دانید کدام تیپ های شخصیتی مناسب شما خواهند بود؟

در پاسخ این سوال باید بدانید روانشناسان و پژوهشگران معتقدند هر قدر تیپ شخصیتی زوج ها به یکدیگر نزدیک باشند از لحاظ برقراری ارتباط با همسرشان موفق تر خواهند بود. یعنی این به درک افراد کمک بیشتری خواهد کرد. چرا که یک فرد برونگرا در کنار یک فرد درونگرا مکمل خوبی هستند اما باید به این نکته توجه کرد که یک برونگرا همیشه انرژی خود را از معاشرت در بین جمع ها دریافت می کند و یک فرد درون گرا همان انرژی را از تنهایی دریافت می کند.

سخن پایانی

برای رساندن یک رابطه دوستانه به یک زندگی مشترک باید عمیقا فکر شود. به این فکر کنید قرار است در تمام عمر خود با همسرتان وقت بگذرانید و با او در زندگی همسفر باشید. و در آخر به این فکر کنید که این فرد در آینده قرار است مادر و یا پدر فرزند شما باشد.

دسته بندی : تصمیم گیری, روانشناسی

مطالب مرتبط

تازه‌های امروز

آزمون‌های مرتبط با این پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست